Myrto Uzuni se je takole veselil zmagovitega zadetka. Trener Ferencvarosa je nekdanji ukrajinski zvezdnik Sergej Rebrov (levo). Foto: EPA

Gostitelji so povedli že v 2. minuti, ko je zadel kapetan Gergo Lovrencsics. Sredi prvega polčasa je Albanec Myrto Uzuni dosegel avtogol in Dinamo Petra Stojanovića je izenačil na 1:1. V 65. minuti pa se je Uzuni odkupil in po protinapadu ter prodoru s sredine igrišča z roba kazenskega prostora zatresel še pravo mrežo za veliko zmago Ferencvarosa, ki je pred tremi tedni v Glasgowu z 2:1 porazil Celtic.

Lani sta se tekmeca pomerila v istem predkrogu, ko je Dinamo po remiju na prvi tekmi na Maksimirju (1:1) na povratnem srečanju slavil kar s 4:0. Zagrebčani so v zadnjem obdobju v skupinskem delu Lige prvakov igrali še v sezonah 2015/16 in 2016/17.

Ferencvaros se bo v "playoffu" pomeril z Moldejem, prva tekma bo prihodnji teden na Norveškem. Krvniki Celja v 2. predkrogu so izločili Qarabag, v Azerbajdžanu so se veselili po streljanju 11-metrovk (5:6).

Pri Omonii slavijo brazilskega vratarja Fabiana, ki je ubranil dve 11-metrovki. Foto: EPA

Poraz Crvene zvezde na Cipru
Izpadli so tudi nogometaši Crvene zvezde, ki so se v skupinski del prebili v preteklih dveh sezonah. Na gostovanju pri ciprskem prvaku Omonii so bile tudi zanje usodne 11-metrovke.

V hudi vročini je bil po rednem delu tekme in podaljšku izid 1:1, končni pa 4:2. Pri Beograjčanih sta bila pri strelih z bele točke neuspešna Miloš Degenek in Diego Falcinelli (posojeni nogometaš Bologne), ki jima je brazilski vratar Ciprčanov Fabiano ubranil strel. Domači nogometaši so zadeli vse štiri 11-metrovke. Njihova naslednja ovira bo Olympiacos.