Dvoboj Benjamina Verbiča in Ferdyja Druijfa na tekmi Dinamo Kijev – AZ Alkmaar. Foto: Reuters

Zadnja ovira na poti v najelitnejše nogometno tekmovanje za Kijevčane bo Gent. Belgijski podprvaki so 2:1 izločili dunajski Rapid, pri katerem je Dejan Petrovič igral do 87. minute.

Prva tekma "playoffa" bo prihodnji teden v Belgiji, povratna pa teden pozneje v Ukrajini.

Na edinem preostalem torkovem srečanju je bil PAOK z 2:1 boljši od Benfice. V 75. minuti je za vodstvo gostiteljev z 2:0 zadel srbski rezervist Andrija Živković, ki je prejšnji teden v Solun prišel prav iz Benfice! Portugalci so imeli v prvem polčasu (0:0) kar nekaj priložnosti, žoga je bila 72 odstotkov časa v njihovi posesti. Tekmec PAOK-a v 4. predkrogu bo Krasnodar.