"Dolgočasni" James Milner je dal zmagoviti gol, ki je v širši sliki sezone izredno pomemben v boju za prvaka Anglije. Liverpool s popolnimi 24 točkami izvaja močan pritisk na branilca naslova Manchester City, ki ga v nedeljo doma čaka Woverhampton. Foto: Reuters

V 93. minuti je rezervist gostov Marc Albrighton nespametno podrl Sadioja Maneja, ki je spretno zagradil žogo, četudi obkoljen z lisicami ni imel prave rešitve za podajo. Sodnik je po ogledu VAR-a potrdil očitno enajstmetrovko, k žogi je pristopil James Milner in suvereno matiral na Anfieldu izredno razpoloženega Kasperja Schmeichla. Sledilo je proslavljanje v slogu dolgočasnega Milnerja in Liverpoolovo slavje ob pomembni zmagi. Po zadnjem žvižgu se je tudi pošteno zaiskrilo, saj Ayoze Perez ni znal prenesti grenkega poraza.

Že 17. zaporedna ligaška zmaga rdečih
Po evropski tekmi utrujeni rdeči so namreč kot vodilni klub angleškega prvenstva v goste sprejeli razigrani Leicester City, ki je pred 8. krogom zasedal tretje mesto in deloval kot resen izzivalec nespornima favoritoma sezone. Jürgen Klopp in varovanci so tako dobili tudi osmo ligaško tekmo sezone 2019/20, vključno z lanskim jurišem pa je bila to že 17. zaporedna zmaga redsov v Premier ligi.

Z 11-m odleglo tudi Salahu
Prvo ime Liverpoola je bil Sadio Mane, ki je v 40. minuti poskrbel za vodstvo, nato pa, kot omenjeno, še izsilil odločilno 11-m. V prvem delu in tudi nadaljevanju so evropski prvaki imeli pobudo, a je Schmeichel iz oči v oči oropal Mo Salaha in še nekajkrat dobro posredoval. Ob hitrih prehodih je grozil tudi Leicester in v 80. minuti je James Maddison z razdalje poskrbel za izenačenje.

Že poleti se je govorilo, da pri Totttenhamu škriplje, a takšne krize in dveh polomov v slabem tednu dni ni bilo pričakovati. Foto: Reuters

Črn teden Tottenhama: dva poloma s skupnih 2:10
Na uvodni sobotni tekmi dneva je Brighton s 3:0 še poglobil krizo Tottenhama. Po domačih 2:7 v Ligi prvakov proti Bayernu so bili zdaj Spursi še popolnoma nemočni pri skromnem Brightonu, ki bi lahko zmagal še z višjim izidom kot 3:0. Bo Mauricio Pochettino še dolgo trener Londončanov? Spursi so samo še bleda senca moštva, ki je ob koncu pretekle sezone igralo v finalu Lige prvakov. Poraz pri Brightonu je bil že 18. v koledarskem letu 2019 v vseh tekmovanjih, kolikor jih ni doživela niti ena druga ekipa iz Top5 evropskih lig.