Mohamed Salah je v 48. minuti postavil končni izid na Anfieldu. Foto: Reuters

Mrežo gostov je v 24. minuti načel Sadio Mane, ki je zadel z glavo po predložku Jamesa Milnerja. Senegalec se je med strelce vpisal na četrti ligaški tekmi zapored. Na 2:0 je deset minut pozneje povišal Georginio Wijnaldum, ki je lepo lobal vratarja Arturja Boruca po podaji Andyja Robertsona.

Na začetku drugega polčasa, natančneje v 48. minuti, je končni izid postavil Mohamed Salah. S peto mu je podal Roberto Firmino. Egipčan je v prvem polčasu dve lepi priložnosti zapravil. V 76. minuti je po novi akciji s Firminom zadel prečko.

Liverpool lahko v nedeljo pri 65 točkah znova ujame Manchester City, ki bo na derbiju gostil Chelsea.

Paul Pogba je takole prejemal čestitke Oleja Gunnarja Solskjärja. Foto: Reuters

Pogba dvakratni strelec
Manchester United je prav tako slavil s 3:0. Na gostovanju pri predzadnjem Fulhamu je dva gola dosegel Paul Pogba, enega je dodal Anthony Martial. Na 11. tekmi je bila to deseta zmaga rdečih vragov pod vodstvom Oleja Gunnarja Solskjärja. Trenutno je United na četrtem mestu na lestvici, tako visoko je prvič po uvodnem krogu sezone.

Pogba je v 14. minuti po podaji Martiala z diagonalnim strelom zadel iz težkega položaja z leve strani, žoga je šla med bližnjo vratnico in vratarjem Sergiem Ricom. Devet minut pozneje je Martial povišal vodstvo po prodoru s svoje polovice igrišča, pri čemer se je izjemno otresel dveh branilcev in neubranljivo streljal, ko je prišel v kazenski prostor. V 65. minuti je Pogba zmago gostov potrdil z 11-metrovke po prekršku Maxima Le Marchanda nad Juanom Mato.

Bo Edinson Cavani lahko igral v torek proti Manchester Unitedu? Foto: Reuters

PSG proti Unitedu tudi brez Cavanija?
United se bo v torek na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov doma pomeril s PSG-jem. Za Parižane ne bo igral Neymar, ki je prejšnji mesec obnovil poškodbo pete, danes pa se je na tekmi francoskega prvenstva proti Bordeauxu (1:0) poškodoval še Edinson Cavani.

V 42. minuti je z 11-metrovke sicer dosegel edini gol na tekmi, a tik pred koncem prvega polčasa zapustil igrišče z bolečinami v zadnji stegenski mišici na desni nogi. V drugem delu je namesto njega igral Kylian Mbappe. Kako huda je poškodba Urugvajca, za zdaj še ni znano.