Bernardo Silva je blestel na Craven Cottageu. Foto: EPA

Izbranci Pepa Guardiole so v zahodnem Londonu vse rešili že v uvodne pol ure. Na derbiju kroga v nedeljo bo Liverpool gostil Tottenham in tri točke so nujne za redse, ki so zadnji naslov angleškega prvaka osvojili leta 1990.

Na Craven Cottageu so gostje povedli že v 5. minuti, ko je Sergio Agüero našel Bernarda Silvo, ki si je na robu kazenskega prostora namestil žogo na levico in nato z diagonalnim strelom zatresel mrežo. City je imel kar 10 strelov v uvodne četrt ure, gostitelji pa so delovali kot razbita vojska. V 27. minuti sta bili vlogi zamenjani. Bernardo Silva je na desni strani kazenskega prostora zaposlil Agüera, ki je žogo z desnico poslal prek Sergia Rica v mrežo.

V drugem polčasu je City precej znižal ritem. Kyle Walker je deset minut pred koncem zadel še vratnico. Sedma zaporedna prvenstvena zmaga ni bila nikoli pod vprašajem.

Solskjaer: Bili smo še na počitnicah
Ole Gunnar Solskjaer je sredi tedna podaljšal pogodbo z Manchester Unitedom še za tri sezone. Na Old Traffordu je dobil stoječe ovacije, a njegovi izbranci niso prikazali dobre igre proti Watfordu. Vseeno so izvlekli tri točke (2:1), a forma deset dni pred prvo tekmo četrtfinala Lige prvakov proti Barceloni ni prava.

Luke Shaw je z izjemno diagonalno podajo našel Marcusa Rashforda, ki je ukanil vratarja Bena Fosterja. V 72. minuti se je v gneči pred vrati najbolje znašel Anthony Martial, ki je iz bližine povišal na 2:0. Watford je zapravil kar nekaj lepih priložnosti, Abdoulaye Doucoure je v zadnji minuti znižal ob neodločni obrambi rdečih vragov.

"Watford je igral zelo dobro. Zelo nervozen sem bil v zadnjih petih minutah. Mislim, da smo bili še na počitnicah po reprezentančnem premoru. Ne moremo igrati dobro na vsaki tekmi. Tokrat smo točke osvojili s podpovprečno predstavo. Ko sem osvajal lovorike s tem klubom, tudi nismo vedno igrali dobro," je pojasnil Solskjaer.

Gorenc Stanković in soigralci v drugo ligo
Huddersfield bo v prihodnji sezoni igral v Championshipu. Klub slovenskega reprezentanta Jona Gorenca Stankovića je brez možnosti za obstanek v Premier ligi ostal po današnjem porazu v gosteh proti Crystal Palaceu z 0:2. Gorenc Stanković je v igro vstopil šele v 94. minuti.