Felipe Caicedo je dosegel drugi zadetek za Lazio na Velodromu. Foto: Reuters
Giovanni Lo Celso je dosegel drugi gol za Betis na San Siru. Foto: Reuters
Kevin Kampl in soigralci so v zelo dobrem položaju v skupini B. Foto: Reuters
Danny Welbeck je odločil tekmo na stadionu Jose Alvalade v Lizboni. Foto: Reuters
Ruben Loftus-Cheek je zabil hat-trick na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

Izbranci Rudija Garcie imajo po treh krogih le točko. Vodi Eintracht iz Frankfurta, ki je tokrat ugnal Apollon z 2:0. Lazio je na drugem mestu s šestimi točkami.
Lazio, ki je v italijanskem prvenstvu na četrtem mestu, je povedel v 10. minuti, ko je po podaji iz kota z glavo zadel Brazilec Wallace. Gostitelji so bili v prvem polčasu razglašeni.
Na začetku drugega dela so se le zbrali in pritisnili proti vratom Rimljanov. Sredi največjega pritiska je Ciro Immobile zaposlil Felipeja Caiceda, ki je po uri igre povišal na 0:2. Štiri minute pred koncem je Dimitri Payet s prostega strela z 20 metrov zavrtinčil žogo prek živega zidu v mrežo. Marseille je vse moči usmeril v napad, a pustil preveč prostora gostom. Rezervist Adam Marušić je z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora mojstrsko zaključil protinapad.

Kampl igral 84 minut
RB Leipzig je ugnal Celtic z 2:0 na zelo pomembni tekmi skupine B. Kevin Kampl je igral do 84. minute. Rdeči biki so naredili pomemben korak v boju za drugo mesto v skupini, v kateri še vedno vodi Salzburg, ki je bil s 3:0 boljši od norveškega Rosenborga. Tekma je bila odločena že v prvem delu, ko sta zadela Matheus Cunha v 31. in Portugalec Bruma v 35. minuti.
Kijevski Dinamo z igralcem manj do zmage
Zmage se je veselil tudi Benjamin Verbič, kijevski Dinamo je odnesel tri točke iz Rennesa (1:2). Verbič je začel v prvi enajsterici in igral do 74. minute, ko ga je zamenjal Vladislav Supriaha. Ukrajinci so povedli v 21. minuti z golom Tomasza Kociore, za gostitelje pa je 20 minut pozneje zadel Clement Grenier. V drugem delu je gostom zmago zagotovil Vitalij Bujalskij, ki je v 89. minuti zadel, čeprav so gostje štiri minute pred tem ostali z igralcem manj na zelenici, ko je moral z igrišča Volodimir Šepeljev.

Evropska pomlad v Zagrebu vse bližje
Spartak iz Trnave, ki je v zadnjem predkrogu Evropske lige konec avgusta izločil Olimpijo (2:0 in 1:1), je izgubil z zagrebškim Dinamom z 1:2. Hrvaški prvaki so sijajno začeli Evropsko ligo in imajo maksimalnih devet točk.
V Zagrebu se pripravljajo na evropsko pomlad, ki jo čakajo že 48 let oziroma od četrtfinala takratnega Pokala pokalnih zmagovalcev proti Schalkeju. Trnava je povedla v 32. minuti z golom Alija Ghorbanija. Mario Gavranović je izenačil v 64. minuti, Zagrebčanom pa je tri točke zagotovil Mislav Oršić četrt ure pred koncem.
Mevlja sedel na klopi
Miha Mevlja v dresu Zenita ni dobil priložnosti za igro, igralci iz St. Peterburga pa so z zmago ostali na prvem mestu v skupini C. Bordeaux, ki je še brez točke, je povedel z golom Jimmyja Brianda v 26. minuti. Še pred odmorom je izenačil Artjom Dzjuba, Rusom pa je zmago zagotovil Daler Kuzjajev v 85. minuti.
Lo Celso blestel na San Siru
Za presenečenje večera je poskrbel Betis, ki je na San Siru premagal Milan (1:2). Junak je bil Argentinec Giovani Lo Celso, ki je podal za prvi gol Tonija Sanabrie po pol ure igre, v 55. pa je povišal na 0:2. Patrick Cutrone je v 83. minuti vrnil upanje Italijanom. Sklepni pritisk ni obrodil sadov, v sodnikovem dodatku je Samu Castillejo prejel rdeči karton zaradi spotikanja.
Welbeck odločil derbi v Lizboni
Derbi skupine E je bil v Lizboni, kjer je Sporting izgubil proti Arsenalu z 0:1. Edini zadetek je v 77. minuti po veliki napaki obrambe gostiteljev dosegel Danny Welbeck z diagonalnim strelom z desno nogo. Topničarji so nanizali že enajst zmag v vseh tekmovanjih skupaj in le še čudež jim lahko odvzame šestnajstino finala Evropske lige.