Lionel Messi je zadel že v osmih zaporednih krogih, z doseženo enajstmetrovko je prišel do jubilejnega 20. prvenstvenega gola, z 21 pa je najboljši strelec v najmočnejših evropskih ligah. Foto: EPA

Namesto da bi Barcelona s predvideno deveto zaporedno ligaško zmago vsaj za en dan pobegnila Atleticu na 8 točk prednosti, ima zdaj madridski klub priložnost, da zaostanek v boju za prvaka Španije zmanjša na vsega 3 točke. A za kaj takega morajo Atleti v nedeljo popoldne v vroči Sevilli premagati neugodni Betis.

Gameiro in Parejo utišala Camp Nou
Valencia je zagrozila že v 3. minuti, ko je Marc-Andre ter Stegen z izjemno reakcijo preprečil gol Danielu Pareju, ki je z vso močjo sprožil iz osrčja kazenskega prostora. Zatem je odbito žogo precej s strani v oddaljeno vratnico poslal še Denis Čerišev. Začeli so se valiti jalovi napadi Barcelone, ko so gostje udarili iz protinapada v 24. minuti. Rodrigo je prispeval super podajo, Kevin Gameiro pa je z diagonalnim strelom matiral Nemca v vratih domačih. Čez osem minut je Valencia prišla še do 11-m, po nespametnem posredovanju Sergija Roberta. Z bele točke je Parejo tokrat dobil dvoboj s ter Stegnom.

Messi preprečil najhujše

Kevin Gameiro je končal trimesečni strelski post in dosegel komaj tretji ligaški gol, a nato se je poškodoval še pred koncem 1. polčasa na Camp Nou. Foto: Reuters

Španski prvaki so se v igro vrnili že v 39. minuti, ko so po zaslugi Sameda sami prišli do najstrožje kazni. Lionel Messi je sicer udaril zelo previdno in po sredini, a je gostujoči vratar Neto zakorakal v napačno smer in zamudil priložnost za precej lahko obrambo. Barca bi lahko izenačila že pred odhodom, a je strel Sergija Roberta končal v vratnici.

V nadaljevanju je Valencia grozila iz protinapadov, po vseh nenatančnih podajah in izgubljenih žogah pa so Katalonci dočakali izenačenje. Luis Suarez je bil blokiran, žogo je pobral Messi in jo z razdalje zavito poslal v mrežo za 2:2. Po izenačenju je zasedba Ernesta Valverdeja popustila, igra se je preselila pred vrata ter Stegna, ki je preprečil tretji šok v Barceloni. V zadnjih minutah je Barca še enkrat pritisnila, a brez pravega zaključka, tako da mora biti zadovoljna, da je sploh remizirala po zaostanku dveh golov.

Brazilec Willian Jose je s pravcatim evrogolom dosegel na koncu odločilni gol na baskovskem derbiju, ki je osrečil Donostio (San Sebastian). Foto: EPA

Dve mojstrovini Real Sociedada na derbiju
Baskovski derbi je potrdil, da ima Real Sociedad letos boljšo zasedbo kot Athletic Bilbao. V 16. minuti je navdušil s soloprodorom Mikel Oyarzabal, ki je po dolgi podaji dobil skok, nato pa prehitel vse branilce in še obšel vratarja Iaga Herrerina za 1:0. Tik ob izteku 1. polčasa je vodstvo z evrogolom podvojil Brazilec Jose Willian. Gostje so se v nadaljevanju malce pobrali, z menjavami prevzeli vsaj pobudo in prišli do najstrožje kazni v 82. minuti. Geronimi Rulli je ubranil 11-m Raulu Garcii, ki pa je prišel prvi do odbite žoge in postavil končnih 2:1 za Real Sociedad.