19-letni Nicolo Zaniolo je v uvodni akciji drugega polčasa priigral točko Romi. Foto: EPA

V boju za četrto mesto je bila Roma zelo motivirana, saj je sredi tedna doživela pravi polom v četrtfinalu italijanskega pokala, Fiorentina jo je povozila kar s 7:1.

Piatek znova na pravem mestu
Milančani so povedli v 26. minuti, ko je Lucas Paqueta na levi strani preigral Lorenza Pellegrinija in podal pred vrata, kjer se je sijajno znašel Krzysztof Piatek. Poljski napadalec je s petih metrov poslal žogo v mrežo. V zadnji minuti prvega polčasa je Gianluigi Donnarumma preprečil izenačenje, sijajno je posredoval pri strelih Patrika Schicka in Edina Džeka.

Krzysztof Piatek, ki je prejšnji teden prišel iz Genoe, je zabil že tri gole za Milan. Foto: EPA

Roma precej boljša v drugem polčasu
Roma je odlično začela drugi polčas. Rick Karsdorp je podal pred vrata Milana, kjer je branilec Mateo Musaccio skoraj zabil avtogol, a je bil Donnarumma na mestu. Žoga se je odbila do Nicola Zaniola, ki jo je iz bližine pospravil v mrežo. V nadaljevanju so bili gostitelji precej nevarnejši. Najlepšo priložnost za zmago je imel Pellegini, ki je osem minuti pred koncem z glavo zadel vratnico po lepi podaji Aleksandra Kolarova.

Mihajlović se je sanjsko vrnil na klop Bologne
Inter je na San Siru presenetljivo izgubil proti Bologni z 0:1. Siniša Mihajlović se je sanjsko vrnil na klop Bologne. Prvič jo je vodil med letoma 2008 in 2009, v ponedeljek pa je zamenjal odpuščenega Filippa Inzaghija. Odločilni zadetek je v 33. minuti z glavo dosegel paragvajski napadalec Federico Santander. Spretno je pritekel na bližnjo vratnico po podaji Ericka Pulgarja iz kota.

Gervinho je unovčil zmedo v obrambi Juventusa v sodnikovem dodatku. Foto: EPA

Spalletti: Igralci Bologne so se bolj srčno borili
"Nič novega ni, da so navijači glasno žvižgali. Če plačaš vstopnico, imaš pravico, da zahtevaš dobro predstavo. Še posebej če igra Inter. Igralci Bologne so se bolj srčno borili, mi pa smo naredili nekaj osnovnih napak," je bil razočaran trener črno-modrih Luciano Spalletti.

Gervinho v sodnikovem dodatku šokiral staro damo
V soboto zvečer je Juventus šele tretjič v letošnji sezoni ostal brez polnega izkupička. Stara dama je le remizirala s Parmo (3:3). Gostitelji so v 66. minuti po golu Cristiana Ronalda z glavo povedli s 3:1 in vse je kazalo na zanesljivo zmago. Gervinho je najprej znižal četrt ure pred koncem, nato pa je izenačil v sodnikovem dodatku. Vratarju Mattii Perinu je njegov strel iz bližine uspelo odbiti, a je žoga vseeno zletela prek golove črte.

22. krog:
EMPOLI - CHIEVO 2:2 (1:2)
Caputo 45., 52.; Giaccherini 31., Stepinski 45.
Cesar (Chievo) je bil na klopi.

NAPOLI - SAMPDORIA 3:0 (2:0)
Milik 25., Insigne 26., Verdi 89./11-m
Belec (Sampdoria) je bil na klopi.

JUVENTUS - PARMA 3:3 (1:0)
Ronaldo 36., 66., Rugani 62.; Barilla 64., Gervinho 74., 93.

Juventus: Perin, Joao Cancelo, Rugani, Caceres, Spinazzola, Khedira (79./Bentancur), Pjanić, Matuidi, Douglas Costa (46./Bernardeschi; 86./Can), Mandžukić, Ronaldo.

Parma: Sepe, Iacoponi, Bruno Alves, Bastoni, Gagliolo, Kucka (86./Sprocati), Scozzarella (76./Štulac), Barilla, Biabiany (57./Siligardi), Inglese, Gervinho.

Zaniolo 46.; Piatek 26.

Roma: Olsen, Karsdorp (86./Santon), Manolas, Fazio, Kolarov, de Rossi, Pellegrini, Schick (81./Kluivert), Zaniolo, Florenzi (65./El Shaarawy), Džeko.

Milan: G. Donnarumma, Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez, Kessie, Bakayoko, Lucas Paqueta (77./Samu Castillejo), Suso (87./Laxalt), Piatek (87./Cutrone), Calhanoglu.

Sodnik: Fabio Maresca

FROSINONE - LAZIO 0:1 (0:1)
Caicedo 36.
Krajnc (Frosinone) je igral do 75. minute.

CAGLIARI - ATALANTA 0:1 (0:0)
Hateboer 50.
Birsa je igral do 14. minute, ko se je poškodoval; Iličić je vstopil v 57. minuti.