Rdeče-črni so že v torek doma le remizirali z Udinesejem (1:1), medtem ko so Rimljani izgubili v Ferrari proti SPAL-u (1:0).

Trener Napolija Carlo Ancelotti ni uspel predramiti svojih varovancev, ki so v nedeljo v gosteh premagali Romo s 4:1. Foto: Reuters

Napoli zdaj za vodilnim Juventusom zaostaja že 18 točk. Empoli je nadaljeval pozitiven niz na domačem stadionu, kjer je neporažen na zadnjih petih tekmah. V vodstvo ga je v 28. minuti popeljal Diego Farias, potem ko se je žoga odbila od roke Piotra Zielinskega. Tik pred koncem prvega polčasa je z močnim strelom od daleč izenačil ravno Poljak, sicer nekdanji nogometaš Empolija, v 53. minuti pa je drugi zadetek za pomembno zmago Toskancev, ki se borijo za obstanek, po strelu iz kota dosegel Giovanni Di Lorenzo. Še višji poraz Napolija je preprečil vratar Alex Meret.

Andrea Petagna je z bele točke zagotovil zmago SPAL-u. Foto: EPA

SPAL v uspešnem nizu
Junak tretje zaporedne zmage SPAL-a (po Romi in Frosinoneju) je bil Andrea Petagna, ki je proti slabemu Laziu v 89. minuti zadel z 11-metrovke. Ta je bila dosojena po ogledu videoposnetka.

Milan je proti Udineseju povedel v 44. minuti z zadetkom Krzysztofa Piatka z glavo iz drugega poskusa, izenačil je v 65. minuti Kevin Lasagna. Ta je izkoristil hiter protinapad po strelu iz kota, ki so ga imeli na voljo gostitelji in pri katerem so bili tudi blizu povišanja vodstva na 2:0, vendar je na golovi črti zadetek preprečil Nicholas Opoku. Do konca tekme so imeli Videmčani še dve lepi priložnosti.

Milan je po petih zaporednih zmagah na zadnjih treh tekmah osvojil le eno točko. V soboto bo gostoval pri Juventusu, ki je v torek na Sardiniji pri Cagliariju slavil z 2:0.

Udinese je na San Siru izenačil v 65. minuti z golom Kevina Lasagne. Foto: Reuters

30. krog:
MILAN - UDINESE 1:1 (1:0)
Piatek 44.; Lasagna 65.

CAGLIARI - JUVENTUS 0:2 (0:1)
Bonucci 22., Kean 85.
Birsa (Cagliari) je igral od 68. minute.

EMPOLI - NAPOLI 2:1 (1:1)
Farias 28., Di Lorenzo 53.; Zielinski 44.

ROMA - FIORENTINA 2:2 (1:1)
Zaniolo 14., Perotti 57.; Pezzella 12., Gerson 51.
Celarja (Roma) ni bilo v ekipi.

Mauro Icardi je po zapletih s podaljšanjem pogodbe in odvzemu kapetanskega traku za Inter igral prvič po 13. februarju in zadel z 11-metrovke ob zmagi nad Genoo s 4:0. Foto: EPA

GENOA - INTER 0:4 (0:2)
Gagliardini 15., 81., Icardi 40./11-m, Perišić 54.
RK: Romero 39./Genoa
Vodiška ni bilo v ekipi; Handanović je branil vso tekmo.

SPAL - LAZIO 1:0 (0:0)