Mason Mount je priigral tri točke Angliji. Foto: Reuters

Anglija je prevzela vodstvo na lestvici skupine 2 s sedmimi točkami, Belgijci imajo zdaj točko manj. To je bil njihov prvi poraz po novembru 2018.

Na Wembleyju so gostje povedli po četrt ure igre. Eric Dyer je z drsečim štartom podrl Romeluja Lukakuja v kazenskem prostoru. Robustni napadalec Interja je bil zanesljiv z bele točke, Jordana Pickforda je poslal v napačno smer.

Angleži so bili v podrejenem položaju večji del prvega polčasa, do izenačenja pa so prišli šest minut pred odmorom. Kapetan Jordan Henderson je hitro padel v kazenskem prostoru po podaji iz kota, potem ko ga je od zadaj potisnil Thomas Meunier. Marcus Rashford je izenačil z najstrožje kazni.

Izbranci Garetha Southgata so bili boljši v drugem polčasu. Odločitev je padla v 65. minuti, ko se je Mason Mount odločil za strel s 15 metrov, žoga je zadela Tobyja Alderweirelda, preletela vratarja Simona Mignoleta in končala v mali mrežici.

Angleži so doživeli dva poraza proti Belgiji na svetovnem prvenstvu leta 2018 v Rusiji. Na tekmi za tretje mesto so bili Belgijci boljši z 2:0.

Andrej Kramarić se je znašel na pravem mestu po veliki zmedi v obrambi Švedske. Foto: Reuters

Kramarić kaznoval veliko napako Jansonna
Hrvaška se je pred 2000 gledalci na stadionu Maksimir veselila prve zmage v Ligi narodov. V močnem dežju so bili Švedi boljši tekmec v drugem polčasu, a so po veliki napaki obrambe ostali praznih rok.

V 32. minuti je Ivan Perišić ušel po levi strani, v kazenskem prostoru je našel Josipa Brekala, ki je sijajno podal do Nikole Vlašića. Vezist moskovskega CSKA-ja je z 12 metrov z desnico poslal žogo tik ob vratnici v mrežo.

V nadaljevanju so Švedi pritisnili in v 66. minuti zasluženo izenačili po lepi kombinaciji. Emil Forsberg je na levi strani kazenskega prostora našel Marcusa Berga, ki mu s petih metrov ni bilo težko zatresti mreže.

V 84. minuti je veliko napako naredil branilec Pontus Jansson. Visoke žoge v kazenski prostor ni uspel odbiti, do nje se je dokopal Perišić in podal pred vrata, kjer jo je napadalec Hoffenheima Andrej Kramarić le še potisnil v mrežo. Victorju Lindelöfu na golovi črti ni uspelo posredovati.

Cristiano Ronaldo in soigralci so znova zadovoljni zapuščali Stade de France. Foto: Reuters

Brez golov na ponovitvi finala zadnjega Eura
Na večerni tekmi skupine 3 sta se Francija in Portugalska razšli brez zadetkov. Ponovitev finala zadnjega evropskega prvenstva si je na Stade de Franceu ogledalo 1000 gledalcev. Galski petelini pa se niso uspeli oddolžiti Cristianu Ronaldu in soigralcem za grenek poraz, ki so ga doživeli 10. julija 2016, ko so po podaljšku izgubili z 0:1.

Po zelo povprečnem prvem polčasu so Francozi zapretili v 47. minuti. Kylian Mbappe je prišel sam pred Ruija Patricia, ki pa se je izkazal s posredovanjem. V 73. minuti je branilec Pepe zatresel mrežo z glavo, a je bil v prepovedanem položaju. V sodnikovem dodatku so imeli Portugalci še dva nevarna strela. Hugo Lloris je preprečil veselje Renatu Sanchesu in Ronaldu.

Po treh tekmah so Portugalci in Francozi zbrali po sedem, Hrvati tri, Švedi pa so še brez točk.

Halland s "hat-trickom" potopil Romune
V skupini 1 lige B je znova zablestel Erling Haaland. Napadalec Borussie iz Dortmunda je za zmago Norveške nad Romunijo s 4:0 prispeval "hat-trick", poleg njega je zadel še klubski soigralec Kevina Kampla pri Leipzigu Alexander Sorloth. Haaland je na treh letošnjih tekmah Lige narodov dosegel že šest golov, predtem je dva zabil tudi tekmecem iz Severne Irske, enega pa iz Avstrije.