Rok Sirk je na tekmi proti Mariboru zadel dvakrat v polno, svoj izkupiček golov je tako še povečal – v prvenstvu jih je dosegel 13. Foto: www.alesfevzer.com
Avtogol Boškovića, Sirk izenačil z bele točke
Mariborsko klop sta razjezili sporni izključitvi Aleksa Pihlerja in Dareta Vršiča v zadnjih desetih minutah. Foto: www.alesfevzer.com

Mura in Maribor sta se srečala še drugič ta teden. Po tem, ko je pokalni obračun (s skupnim izidom 2:1) pripadel Mariboru, ki se je prebil v finale, je danes sledil boj za točke državnega prvenstva. Mura je v letošnjem prvenstvu edina ekipa, ki ni izgubila z Mariborom (lepe spomine ima zlasti na zmago s 4:1 konec septembra v 11. krogu), tako ostaja tudi po današnjem 29. krogu.

Maribor je povedel v 20. minuti. Akcijo je začel Amir Dervišević z dolgo podajo, ki je bila namenjena Janu Mlakarju, tam pa je žogo z glavo slabo izbijal Aleksandar Bošković in dosegel avtogol. Bošković se je na tekmi v sredo proti Mariboru prav tako vpisal med strelce.

Maribor spet povedel, Mura hitro izenačila
Prekmursko-mariborski obračun je spet dodobra napolnil Fazanerijo - zbralo se je 5.000 navijačev. Foto: www.alesfevzer.com

Mura je izenačila v 35. minuti – po podaji v kazenski prostor je žoga v roko zadela Martina Milca, sodnik Matej Jug je pokazal na belo točko, 11-m je suvereno izvedel Rok Sirk.

Maribor je hitro po vrnitvi na zelenico spet povedel. V 49. minuti je Milec natančno podal z desne na levo stran, kjer je bil osamljen Blaž Vrhovec, diagonalno je meril z glavo in zatresel mrežo. V 58. minuti je Sirk še drugič izenačil (2:2). Najprej je Nik Lorbek zadel prečko, žoga se je odbila kakšen meter pred golovo črto, Milec jo je skušal izbiti, toda poslal jo je v vratnico, potem pa se je od njegove noge odbila natančno do Sirka, ki mu z enega metra ni bilo težko zadeti. To je bil njegov 13. gol v prvenstvu.

Nadaljevanje je bilo mirnejše, Maribor pa je tekmo končal z dvema igralcema manj, saj sta rezervista Aleks Pihler v 85. minuti in Dare Vršič v 90. minuti dobila rdeči karton. Prvi je moral predčasno z igrišča zaradi drugega rumenega kartona, drugi je bil neposredno izključen. Obe odločitvi Juga sta bili po mnenju Mariborčanov sporni, zato takoj po tekmi sprva niso želeli dajati izjav.

Prav v zadnji minuti sodnikovega dodatka je nevarno meril Klemen Pucko, a je gostom žogo uspelo odbiti v kot.

Pretep pred nogometno tekmo

Pred tekmo se je v središču Murske Sobote zgodil incident, je poročala Televizija Slovenija. Večja skupina mariborskih navijačev se je znesla nad domačimi navijači in lokalom - na terasi lokala je celo zagorelo. Razgrajaška skupina navijačev je v Mursko Soboto prišla brez spremstva policije; ta je medtem spremljala uradno navijaško skupino Viole. Policija uradnih informacij o dogodku še ni dala. Več v spodnjem videu.

Zamaskirani navijači vijoličastih napadli navijače Mure

Olimpija se ni znova opekla
Olimpija, ki na lestvici za vodilnim Mariborom spet zaostaja 10 točk, je gostila zadnjeuvrščeno ekipo Krško, s katero pa se je jeseni dvakrat opekla: tako v Krškem (0:0) kot v Stožicah (1:1) je le remizirala.

A tokrat je bila igra zmajev veliko boljša, saj so v prvem polčasu držali vse niti v svojih rokah. Olimpija je povedla v 20. minuti – po nizu lepih podaj je žoga končala pri Endriju Cekiciju, ki je žogo potisnil v prazno mrežo. Nato so zagospodarili na igrišču, nizali so priložnosti, na koncu prvega polčasa so prevlado kronali z uspešno izvedeno 11-metrovko (Danijel Štefulj je storil prekršek nad Cekicijem v kazenskem prostoru) – med strelce se je vpisal Rok Kronaveter (2:0). Razmerje strelov v okvir vrat je bilo ob polčasu 10:4.

Drugi polčas je Krško začelo bolje, Ante Vukušić je prišel do odbitka v kazenskem prostoru, žogo je poslal pod prečko (2:1). Olimpija je po tem, ko je ukradla žogo gostom, krenila proti golu, Kronaveter je lepo podal žogo v prazen prostor, kjer se je najbolje znašel Rok Kidrič, ki je streljal v spodnji levi kot (3:1). Gostje se niso predali, v 90. minuti je njihovo upanje po novem remiju sprožil Ante Kordić, ki je zadel z glavo po podaji iz kota (3:2).

S tem je postavil končni izid, saj Posavcem, ki so imeli tudi nekaj pripomb na sojenje (v zadnjih minutah so po padcu Daliborja Volaša v kazenskem prostoru zahtevali 11-metrovko), nato ni uspelo kaznovati nekoliko nervozne igre gostiteljev.

Gorica napolnila mrežo Celja

Gorica že do polčasa vodila s 4:0
Goričani so na prvi tekmi dneva zanesljivo premagali Celjane (4:0), ki so pogrešali kaznovana Rudija Požega Vancaša (najboljšega strelca lige) in Janeza Piška. Vse zadetke so domači dosegli v prvem polčasu. Prvega je prispeval Etien Velikonja, ki je zadel iz obrata. Velikonja je deset minut zatem uspešno izvedel še 11-m (Nino Pungaršek je naredil prekršek nad Nigerijcem Bedejem Osujijem v kazenskem prostoru) za 3:0. Predtem je po podaji iz kota z leve strani z glavo gostujočega vratarja matiral Žiga Lipušček. Še pred odhodom na odmor pa je zadel še Andrija Filipović – s prostega strela je streljal močno z 20 metrov.