V zadnjih 14 krogih La Lige je Leo Messi za uspeh Barcelone prispeval kar 15 golov in 8 podaj. Foto: Reuters

Barcelona je začela tekma udarno in povedla že v 9. minuti. Po odbijanju žoge je do nje v kazenskem prostoru Girone prišel Nelson Samedo in dosegel prvi gol v La Ligi. V nadaljevanju so ritem igre narekovali belo-rdeči, a je izenačenje preprečeval Marc-Andre ter Stegen. Na začetku 2. polčasa je Girona hitro ostala z igralcem manj - drugi rumeni karton je prejel Bernardo Espinosa.

V 69. minuti je sledila še šah-mat akcija: Jordi Alba je že sedmič v sezoni podal za gol Lionela Messija, ki je po dolgi podaji mojstrsko dvignil žogo prek Yassina Bounouja za 2:0. Devetnajsti ligaški gol Messija je potrdil osmo zaporedno prvenstveno zmago blaugrane, ki pa jo v sredo čaka velik izziv. Doma bo Barca na povratni tekmi pokalnega četrtfinala proti razigrani Sevilli lovila dva gola zaostanka.

Jan Oblak na ogrevanju pred tekmo z Getafejem na Wandi Metropolitani. Foto: Reuters

Nogometaši madridskega Atletica so v 21. krogu španskega prvenstva z 2:0 premagali Getafe. Jan Oblak je v vratih atletov branil vso tekmo in enajstič v sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno. 26-letni Škofjeločan tokrat ni imel veliko dela, saj sta v okvir njegovih vrat prileteli le dve žogi.

Atleti so bili pač precej boljši nasprotnik, o čemer priča tudi končna statistika: posest žoge 67:33, streli 10:6, v okvir vrat 6:2 - vse v korist domačih.

Griezmann izkoristil podajo Thomasa
Varovanci Diega Simeoneja so povedli v 27. minuti. Thomas je na robu kazenskega prostora lepo našel vtekajočega Antoina Griezmanna, ki je nato s polvisokim strelom za desno vratnico matiral Davida Sorio.

Antoine Griezmann je takole zadel za 1:0. Foto: Reuters

Deset minut kasneje je Atletico povišal vodstvo. Soria je najprej ubranil poskus Nikole Kalinića z nekaj metrov, a je odbita žoga prišla do Saula Nigueza, ki jo je potisnil v prazna vrata.

Strelska suša Getafeja traja 15 tekem
Atletico bi lahko v nadaljevanju še povišal vodstvo, a se je Getafe nekajkrat tudi srečno ubranil. Getafe, ki že 15 tekem zapored proti Atleticu ni dosegel gola, je srečanje končal le z devetimi nogometaši, saj sta bila tik pred koncem zaradi dveh rumenih kartonov izključena Djene Dakonam in Leandro Cabrera. Madridčani so se z novo zmago, 12. prvenstveno, in tekmo več vodilni Barceloni, ki v nedeljo gostuje v Gironi, približali le na dve točki zaostanka.

Sevilla napolnila mrežo Levanteja
Zgodaj popoldne se je Sevilla znesla nad Levantejem, ki je padel kar s 5:0, potem ko se je prvi polčas končal z 0:0. Strelski šov je v 48. minuti začel Wissam Ben Yedde, končal pa Quincy Promes v 90.