Tekmo je v 80. minuti odločil adut s klopi Gonzalo Higuain. Foto: Reuters

Inter je imel pred današnjo tekmo dve točki prednosti pred staro damo, a je ta z zmago na San Siru prevzela vodstvo. Inter tako nadaljuje negativen niz proti Juventusu ‒ milanska ekipa je na zadnjih 14 tekmah proti Juventusu v Serii A slavila le enkrat, in sicer leta 2016.

Inter je doživel prvi poraz v letošnji Serii A. Foto: Reuters

Prvi gol je bil zadet že v 4. minuti, navijače Interja je utišal Paulo Dybala. Miralem Pjanić je z globinsko podajo lepo zaposlil Dybalo, ki je z levico streljal diagonalno, strel je šel skozi noge Milana Škriniara za hrbet Samirja Handanovića. Pet minut pozneje je po dobrem preigravanju do strela z roba kazenskega prostora prišel Cristiano Ronaldo, a je zatresel prečko.

Tekma je postala spet odprta v 18. minuti, ko je nogometaš Juventusa Matthijs de Ligt igral z roko v kazenskem prostoru, kar je pomenilo 11-metrovko za Inter, zanesljivo jo je izvedel Lautaro Martinez. Ta je zapretil tudi v 28. minuti, ko je močno streljal z roba kazenskega prostora, z obrambo se je izkazal Szczesny.

Cristiano Ronaldo je bil v 41. minuti dvakrat nevaren ‒ najprej se je z obrambo izkazal Handanović, takoj zatem pa je Portugalec zatresel mrežo Interja, a njegovo veselje ni dolgo trajalo. Sodnik je namreč po uporabi VAR-a razveljavil gol, saj je bil Dybala ob podaji v prepovedanem položaju.

Derbi sta si ogledala tudi nekdanja nogometaša Francesco Totti in Christian Vieri. Foto: Reuters

Dybala je bil nevaren tudi po vrnitvi na zelenico. V 57. minuti je v situaciji 1:1 močno streljal po sredini, na mestu pa je bil Handanović. Takoj zatem je Dybala poskusil še enkrat, njegov poskus pa je končal visoko nad vrati Interja.

Slovenski vratar je klonil v 80. minuti, ko so igralci stare dame izpeljali ekipno akcijo, ki jo je z golom kronal adut s klopi Gonzalo Higuain. Argentinec je v kazenskem prostoru prejel podajo od Rodrigra Bentancurja, nato pa streljal v desni spodnji kot.

Šest minut pozneje se je Matias Vecino znašel sam pred vratarjem Juventusa, streljal je v desno stran, a je Szczesny odlično posredoval.