Mourinho je takoj po tekmi čestital domačemu trenerju Kjetilu Knutsenu. Foto: Reuters

Ob polčasu je bilo še znosnih 2:1 za gostitelje, v nadaljevanju pa je Bodo/Glimt navdušil in zabil kar štiri gole. Po dva gola sta dosegla Erik Botheim in Ola Solbakken.

Norvežani so povedli v 8. minuti, ko je bil natančen Erik Botheim. Foto: Reuters

To je bila 1008. tekma, ki jo je Jose Mourinho opravljal v vlogi trenerja, šele prvič pa je njegova ekipa prejela šest golov, prav gotovo gre tudi za enega najbolj nepričakovanih porazov na njegovi poti. Prejšnje dno je predstavlja tekma iz leta 2000, ko je Barcelona premagala Real kar s 5:0.

Nima prav širokega kadra
"Sam sem izbral nogometaše, zato sam odgovarjam za tak razplet," je Portugalec povedal za Sky Sport Italia in nadaljeval: "Želel sem dati priložnost tistim, ki veliko delajo na treningih in niso veliko igrali. Nikoli nisem razpravljal o tem, da nimamo prav širokega kadra, 13 igralcev spada v prvo ekipo, preostali so na drugi ravni. Tokrat smo pač izgubili proti ekipi, ki je pokazala več kakovosti. To je popolnoma preprosto."

Bodo/Glimt zdaj prevzel vodstvo
Za Romo sicer še ni nič izgubljenega, saj v skupini C s šestimi točkami zaseda drugo mesto, Norvežani so z zmago in sedmimi točkami skočili na prvo mesto, sledita ukrajinska Zorja (3 točke) in CSKA Sofija (1).