Robert Lewandowski je v jesenskem delu Bundeslige dosegel že 19 golov. Maja je popravil rekord Gerda Müllerja z 41 zadetki. V spomladanskem delu je prav mogoče, da bo izjemni Poljak postavil novo znamko. Foto: EPA

Volkovi, ki so prejšnji teden izpadli iz Lige prvakov, so doživeli že sedmi zaporedni poraz. V Münchnu še nikoli niso zmagali, na 24 tekmah so doživeli 21 porazov.

Müller na pravem mestu po strelu Gnabryja
Vsi načrti trenerja Floriana Kohlfeldta so se podrli že v 7. minuti. Serge Gnabry se je odločil za strel s 25 metrov, vratar Koen Casteels je žogo odbil, Thomas Müller pa jo je pospravil v mrežo. S tem je lepo proslavil jubilejni 400. nastop v Bundesligi.

Bayern je na 64. zaporedni ligaški tekmi dosegel vsaj en gol in s tem le še za tekmo zaostaja za nemškim rekordom. Zadnja tekma brez gola je bila februarja lani z Leipzigom (0:0).

Takoj po izvajanju sredine je imel Wolfsburg veliko priložnost za izenačenje. Wout Weghorst je prišel sam pred Manuela Neuerja, ki je sijajno posredoval z nogo.

Thomas Müller se je znova odlično postavil v kazenskem prostoru. Foto: EPA

Upamecano in Sane v razmiku dveh minut razblinila upe gostov
Gostje so se dobro držali do 57. minute, ko je z glavo s petih metrov zadel Dayot Upamecano, natančno je podal Müller. Le dve minuti zatem je Gnabry z desne strani podal do Leroya Saneja, ki je z natančnim strelom z levico s 15 metrov povišal na 3:0.

Trener serijskih nemških prvakov Julian Nagelsmann je v zadnje četrt ure opravil vseh pet menjav. Vstopili so Marcel Sabitzer, Omar Richards, Tanguy Nianzou, Bouna Sarr in Malik Tillman.

Lewandowski v letu 2021 dosegel 43 prvenstvenih golov
Tri minute pred koncem je končni izid postavil Robert Lewandowski in s tem golom postavil tudi nov rekord. Izboljšal je dosežek 42 golov v koledarskem letu legendarnega Gerda Müllerja. Ta je rekord postavil leta 1972, Lewandowski je leto 2021 končal pri 43 zadetkih.

"Prvi polčas je bil precej izenačen, saj je Wolfsburg igral zelo disciplinirano. V drugem polčasu smo navdušili. Vsako žogo smo osvojili že na njihovi polovici. Visoka zmaga je zaslužena," je povedal trener Julian Nagelsmann.

Marco Richter in Ishak Belfodil sta zrežirala najodmevnejšo zmago Herthe v tej sezoni.  Foto: EPA
Marco Richter in Ishak Belfodil sta zrežirala najodmevnejšo zmago Herthe v tej sezoni. Foto: EPA

Hertha v drugem polčasu do preobrata proti Dortmundčanom
Drugouvrščena Borussia iz Dortmunda je na olimpijskem stadionu v Berlinu doživela grenek poraz. Hertha je zatresla mrežo po četrt ure igre, Myziane Maolida je bil natančen iz bližine, a je videosodnik zaradi prepovedanega položaja Ishaka Belfodila razveljavil zadetek. Po pol ure so povedli črno-rumeni, z levico je zadel Julian Brandt.

Novi trener Herthe Tayfun Korkut je ob odmoru očitno našel prave besede. Vladimir Darida je v 51. minuti podal v prazen prostor, po levi strani je stekel Belfodil, Alex Witsel mu ni uspel slediti in Alžirec je ukanil Marwina Hitza.

Marco Richter je v 57. minuti kronal odlično igro Herthe, v 69. minuti pa je povišal celo na 3:1, potem ko je Hitz še uspel odbiti strel Belfodila. Nekaj upanja je Dortmundčanom vlil zadetek Steffena Tiggesa z glavo v 83. minuti, a do izenačenja ni uspeli priti in razočaranje je bilo veliko. Erling Haaland ni imel svojega večera in to se je zelo poznalo.

Grenek poraz Leipziga z igralcem več
Leipzig je na domači zelenici presentljivo izgubil proti Arminii iz Bielefelda z 0:2. Kevin Kampl je za Leipzig igral do 65. minute.

Za gostujočo ekipo, ki je dosegla tretjo zmago v tej sezoni, sta zadela Janni-Luca Serra v 57. minuti in Masaja Okugava četrt ure pred koncem, ko je imela Arminia že igralca manj. Napadalec Fabian Klos je dobil rdeči karton v 70. minuti, ko je pokosil Willija Orbana.
Novi trener rdečih bikov Domenico Tedesco je doživel grenek poraz. Razmerje v strelih je bilo 17:4. Leipzig je imel kar 78-odstotno posest žoge.

Akpoguma v sodnikovem dodatku rešil Hoffenheim
V Hoffenheimu je dolgo časa kazalo na zmago Borussie iz Mönchengladbacha. Gostje so bili po golu švicarskega reprezentanta Breela Embola v 35. minuti dolgo časa v prednosti, izenačujoči gol pa je v drugi minuti sodnikovega podaljška zabil Nigerijec Kevin Akpoguma. Gladbach je 27. oktobra v 2. krogu nemškega pokala odpravil Bayern s 5:0, potem pa je padel v veliko krizo.