Serge Gnabry je bil razred zase na Mercedes Benz Areni. Dosegel je hat-trick in prispeval še dve podaji. Foto: Reuters

Bavarci so že drugič v letu 2021 jesenski prvaki, saj se je zaradi koronske krize prvi del lanske sezone končal šele januarja letos. Skupno v zgodovini je za Bayern to 25. vodstvo po polovici sezone in devetič v zadnjih enajstih sezonah.

Stuttgartu, ki se bori za obstanek med elito, je v prvem polčasu uspelo s številnimi dobljenimi dvoboji na sredini igrišča držati priključek.

Sanjski večer Gnabryja
Gnabry je v 19. minuti že spravil žogo prek vratarja Floriana Müllerja, a je nato z desne strani streljal mimo vrat. Pet minut pred koncem prvega polčasa je Leroy Sane ušel po desni strani in v kazenskem prostoru našel Gnabryja, ki je z desnico zavrtinčil žogo pod prečko.

Na začetku drugega polčasa so gostitelji silovito pritisnili. V uvodnih petih minutah je bilo nekajkrat vroče pred vrati Manuela Neuerja, ki pa je zanesljivo ubranil preslab strel Philippa Försterja.

Sredi največjega pritiska Stuttgarta so nemški serijski prvaki izpeljali protinapad. Jamal Musiala je zaposlil Thomasa Müllerja, ki je na desni strani kazenskega prostora opazil Gnabryja. Razigrani vezist je preigral Marca Oliverja Kempfa, ki je stekel v prazno. Gnabry si je naravnal žogo na levico in jo poslal v mrežo.

Robert Lewandowski je dosegel že 18 zadetkov v tej sezoni. V lanski sezoni je postavil rekord z 41 zadetki. Foto: Reuters

Tudi Lewandowski blizu "hat-tricku"
Gostitelji so puščali vse več prostora in kazen je prišla hitro. V 69. minuti je Gnabry podal do Lewandowskega, ki si je žogo zaustavil s prsmi, nato pa počakal, da je vratar Müller padel na tla in ga spretno lobal za 0:3.

Le tri minute zatem je Poljak, ki je na glasovanju za zlato žogo zasedel drugo mesto, iz bližine zatresel mrežo po podaji Gnabryja z desne strani. Četrt ure pred koncem je Thomas Müller poslal predložek z desne strani pred vrata, vratar Florian Müller je žogo slabo izbil in Gnabry jo je le še potisnil v mrežo.

Stuttgart je deloval kot razbita vojska. Lewandowski je sedem minut pred koncem zadel še notranji del vratnice.

Nagelsmann: Gnabry je odigral briljantno tekmo
"Gnabry je odigral briljantno tekmo. Imel je bolečine v hrbtu, zato na zadnjih tekmah ni veliko igral. Zagotovo bo zdaj igral precej več. Na vsakem gostovanju imamo tudi en zaboj piva v avtobusu. Ponavadi moram zelo hitro na stranišče in tokrat ga bom spil šele po polovici poti," se je pošalil trener Bayerna Julian Nagelsmann.

"Zelo sem bil zadovoljen z igro v prvem polčasu. Na začetku drugega dela smo želeli izenačiti, a smo prejeli zadetek za 0:2 in v nadaljevanju smo naredili preveč napak. Bayern hladnokrvno unovči vsako napako. Tako visok poraz je grenek, a mi se moramo točke zbirati proti enakovrednim tekmecem," je dodal trener Stuttgarta Pellegrino Matarazzo.

Modeste še poglobil krizo Wolfsburga
Bayern bo jesenski del sezone končal v petek zvečer, ko na Allianz Areno prihaja Wolfsburg. Volkovi so v veliki krizi, prejšnji teden so izpadli tudi iz Lige prvakov. Tokrat so na domači zelenici izgubili proti Kölnu z 2:3. Odločil je napadalec Anthony Modeste z glavo v 89. minuti.

Haaland znova blestel v Dortmundu
Borussia Dortmund je odpravila zadnjeuvrščeni Greuther Fürth s 3:0. Dortmundčani so prvi gol dosegli v 21. minuti, a je sistem VAR naknadno pokazal, da je bil Thorgan Hazard v prepovedanem položaju. Dvanajst minut kasneje je norveški stroj za gole Erling Haaland z 11-metrovke dosegel gol, rumeno-črni pa so odpor gostov dokončno zlomili v končnici dvoboja. V 82. minuti je Haaland z glavo povišal na 2:0, končni izid pa je postavil Nizozemec Donyell Malen minuto pred koncem.