19-letni Jamal Musiala je bil najboljši igralec tekme na Allianz Areni. Izkazal se je z golom in dvema podajama. Foto: EPA

Desetkratni zaporedni nemški prvaki so septembra poskrbeli kar za nekaj negativnih klubskih rekordov. Poleg tega, da v zadnjih dvajsetih letih niso imeli tako dolge serije tekem brez zmage, so v prejšnjem krogu s porazom proti Augsburgu z 0:1 prekinili tudi niz 87 tekem, na katerih so vsaj enkrat zatresli mrežo tekmeca.

Julian Nagelsmann je težko pojasnil, da so njegovi izbranci v Ligi prvakov premagali Inter in Barcelono z 2:0. Bundesliga ima veliko težo v nemških medijih, Bayern pa je bil brez zmage od 21. avgusta, ko je napolnil mrežo Bochuma (0:7).

Sadio Mane je prejel številne kritike v zadnjih tednih, ko je bil neviden na igrišču. Tokrat je Senegalec odigral zelo dobro. Foto: EPA

Izjemni Musiala udeležen pri vseh treh golih v prvem polčasu
Vsi načrti gostov so se podrli že v 3. minuti, ko je Jamal Musiala ušel po desni strani in med štirimi igralci Leverkusna idealno zaposlil Leroya Saneja, ki je z desetih metrov z desno nogo poslal žogo v mrežo.

Gostje so bili popolnoma nemočni ob hitri in kombinatorni igri Bayerna. Odlični Musiala je bil razred zase na zelenici Allianz Arene, v 17. minuti si je izmenjal dvojno podajo s Thomasom Müllerjem, nato pa je z desne strani poslal žogo ob bližnji vratnici v mreži. Vratar Lukaš Hradecky je skušal posredovati z roko, a je bil prekratek. To je bil že njegov sedmi zadetek v tej sezoni v vseh tekmovanjih.

Tudi Mane našel pot iz strelske krize
V 34. minuti je Moussa Diaby nevarno zapretil z 18 metrov, Manuel Neuer pa je žogo z roko odbil čez vrata. To je bila največja priložnost za Leverkusen v prvem polčasu. Šest minut pred odmorom je Musiala v kazenskem prostoru našel Sadia Maneja, ki je z natančnim strelom z levo nogo zatresel mrežo. Robert Andrich je malce spremenil smer žogi in Hradecky je bil nemočen. Senegalec je dosegel četrti zadetek v letošnji sezoni in prvega na domači zelenici.

Thomas Müller je bil na pravem mestu po veliki napaki vratarja Lukaša Hradeckega. Foto: EPA

Drugi polčas je bil le še formalnost. V 56. minuti se je Mane že veselil zadetka, a se je oglasil videosodnik, ki je opazil prekršek Matthijsa de Ligta na začetku akcije, ki se je končala z žogo v mreži Leverkusna.

Neverjetna napaka vratarja gostov
Šest minut pred koncem si je vratar Hradecky skušal zaustaviti žogo deset metrov od vrat. To je storil katastrofalno, saj mu je spodrsnilo, žoga pa se je odbila naravnost na nogo Müllerja, ki je darilo z veseljem sprejel in z levo nogo postavil končni izid.

"Ne le končni izid, tudi igra je bila zelo dobra. Vsi igralci so bili maksimalno motivirani. To je bil velik korak v pravo smer. Predvsem me veseli, da nismo prejeli zadetka," je povedal Nagelsmann.

Bayern končal niz neprepričljivih predstav

Köln v drugem polčasu nadigral Borussio
Naslednjo soboto ob 18.30 bo na sporedu "Der Klassiker" na stadionu Westfalen. Borussia je imela lepo priložnost, da obračun z Bayernom pričaka na vrhu lestvice, vendar je ostala praznih rok v Kölnu (3:2).

Florian Kainz in Dejan Ljubičić sta v drugem polčasu blestela. Foto: EPA

Črno-rumeni so dosegli edini zadetek v prvem polčasu. Julian Brandt je v 31. minuti zatresel mrežo po podaji Juda Bellinghama. V nadaljevanju so domači poskrbeli za preobrat. V 18 minutah so zadeli trikrat. Florian Kainz je najprej izenačil v 53. minuti, nato pa tri minute zatem še podal iz kota, z glavo pa je bil natančen Steffen Tigges. Kozlički so bili neustavljivi, Dejan Ljubičić je imenitno povišal na 3:1 po strelu iz obrata v 71. minuti.

Trener Borussie Edin Terzić je skušal z menjavami poživiti igro. Junak porurskega derbija pred dvema tednoma Youzssoufa Moukoko je vstopil prepozno, šele v 70. minuti. Benno Schmitz je v 78. minuti zatresel lastno mrežo, silovit pritisk gostov pa se ni obrestoval. Trener Kölna Steffen Baumgart je bil evforičen po tekmi.

Prvi poraz Uniona
Union se je pred reprezentančnim premorom presenetljivo znašel prav na vrhu lestvice. Tokrat so Berlinčani doživeli prvi poraz v letošnji sezoni, Eintracht je bil boljši z 2:0.

V 12. minuti so gostitelji izvedli izjemen protinapad. Kolo Muani je švignil mimo branilcev gostov in podal do Maria Götzeja. Junak finala SP-ja leta 2014 je zadel z desno nogo z devetih metrov. Jesper Lindström je tri minute pred odmorom z lepim preigravanjem zaključil akcijo z natančnim strelom z desno nogo. Eintracht je od 68. minute igral brez izključenega Kola Muanija, a je uspel ohraniti prednost.

Gladka zmaga Leipziga
Leipzig, pri katerem je Kampl začel tekmo in igral do konca, pa ni imel težav pri prebijanju proti zgornji polovici lestvice po slabem začetku sezone. Zadnjeuvrščeni Bochum ni bil dorasel, po dva zadetka Christopherja Nkunkuja in Tima Wernerja pa je pomenilo končnih 4:0.