33-letni Eric-Maxim Choupo-Moting in 17-letni Mathys Tel sta blestela na Allianz Areni. Foto: EPA

Julian Nagelsmann se je naposlušal kritik predvsem septembra. Pred tremi tedni so njegovi varovanci zapravili vodstvo z 2:0 na "Klassikerju" v Dortmundu in zaostanek za vodilnim Unionom iz Berlina je narasel na štiri točke.

Nagelsmann se je odločil, da bo znova stavil na klasičnega napadalca. Eric-Maxim Choupo-Moting je zadel na zadnjih treh tekmah v prvenstvu, natančen pa je bil tudi v pokalu v Augsburgu in v sredo na tekmi Lige prvakov v Barceloni, kjer je Bayern razbil Katalonce kar s 3:0 in si zagotovil prvo mesto v zelo zahtevni skupini.

Mainz je na zadnjih treh tekmah blestel, dosegel je 10 golov, prejel pa ni niti enega. Zmaga nad Kölnom s 5:0 je bila še posebej odmevna v nemških medijih. A gostovanje pred 75.000 gledalci na Allianz Areni je nekaj popolnoma drugega. Trener Bo Svenson je načrtoval, da bi lahko njegovi izbranci do odmora ohranili mrežo nedotaknjeno, a že po petih minutah so se znašli v zaostanku.

Gnabry poskrbel za hitro vodstvo
Sadio Mane je z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Jamal Musiala prepustil žogo Sergu Gnabryju, ki jo je s šestih metrov z levo nogo pospravil v mrežo. V 28. minuti je Musiala zadel z natančnim strelom z roba kazenskega prostora po podaji Choupo-Motinga. Mainz se ni le branil, v 32. minuti je najprej Jonathan Burkardt s petih metrov stresel prečko, odbito žogo pa je Jae Sung Lee poslal v vratnico.

Sadio Mane se je veselil šestega zadetka v prvenstvu. Foto: EPA

Mane ni zadel z 11-m, ampak nato iz odbitka
Dve minuti pred odmorom je Alexander Hack z drsečim startom v kazenskem prostoru pokosil Maneja. Sodnik Benjamin Cortus je pokazal, da se igra nadaljuje, a se je takoj oglasil videosodnik. Cortus si je ogledal posnetek ob stranski črti in pokazal na belo točko. Mane je slabo izvedel najstrožjo kazen, Robin Zentner je žogo odbil, Senegalec pa jo je v drugem poskusu potisnil v mrežo.

Burkardt zapravil najstrožjo kazen, Widmer znižal z glavo
V tretji minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa je vratar Bayerna Sven Ulreich pri podaji iz kota zaplaval v prazno. Zgrešil je žogo in zadel Burkardta v obraz. Glavni sodnik Cortus si je ogledal posnetek in zapiskal enajstmetrovko za Mainz. Burkardt je streljal po sredini vrat, Ulreich pa se ni vrgel v kot in je žogo odbil čez vrata. Bavarci so bili z mislimi že v garderobi, ko je po podaji iz kota Silvan Widmer z glavo znižal na 3:1.

Bavarci še stopnjevali ritem v drugem polčasu
V drugem polčasu Bayern ni popuščal. Choupo-Moting je najprej stresel vratnico. V 58. minuti je Mane z leve strani podal pred vrata, kjer je Leon Goretzka z glavo povišal na 4:1. Po uri igre so bile na vrsti številne menjave. Vstopili so Marcel Sabitzer, Kingsley Coman, Ryan Gravenberch in Mathys Tel. 17-letni Francoz je v 79. minuti z desno nogo zadel za 5:1 po podaji Sabitzerja.

Danec Marcus Ingvartsen je osem minut pred koncem znižal, končni izid pa je postavil Choupo-Moting po podaji Comana v 88. minuti.

Nagelsmann vse bolj uživa
"Navdušen sem nad igro. Tekme igramo vsake tri dni, pristop je vedno pravi ne glede na kakovost tekmeca. Nekaj zunajserijskih predstav nam je uspelo na zadnjih tekmah. Vse bolj uživam, ko spremljam tekme," je bil navdušen Nagelsmann, ki si obeta, da bo Bayern pred dolgim premorom zaradi svetovnega prvenstva že na prvem mestu.

Jude Bellingham je Dortmundčanom zagotovil tri točke na neugodnem gostovanju v Frankfurtu. Foto: EPA

Bellingham zagotovil dortmundski Borussii tri točke v Frankfurtu
50.000 gledalcev se je zbralo na razprodanem Waldstadionu v Frankfurtu, kjer so zmagovalci Evropske lige gostili črno-rumene iz Dortmunda.

V 21. minuti je Donyell Malen ušel po levi strani in v kazenskem prostoru zaposlil Juliana Brandta, ki je z močnim strelom z desno nogo poslal žogo med nogama Kevina Trappa v mrežo. Japonec Daiči Kamada je izenačil šest minut zatem po podaji Kola Muanija.

Gostitelji dvakrat zahtevali enajstmetrovko
Tri minute pred odmorom je Muani z lobom zadel vratnico, odbito žogo je skušal Jesper Lindström potisniti v mrežo, a ga je od zadaj odrinil Karim Adeyami. Gostitelji so zahtevali najstrožjo kazen. Videosodnik se ni vmešal.

Mario Götze se je jezil na sodnika Sascho Stegemanna. Foto: EPA

Gostitelji so imeli pobudo, drugi zadetek je visel v zraku. Sredi največje premoči je najstnik Youssoufa Moukoko našel Juda Bellighama, ki je preigral branilca Tuto in z levo nogo zatresel mrežo.

Po uri igre so gostitelji zahtevali enajstmetrovko, potem ko je Niklas Süle v kazenskem prostoru od zadaj podrl Maria Götzeja. Nekdanji zvezdnik Borussie se je nato zaletel v vratarja Gregorja Kobla in sodnik Sascha Stegemann se je odločil za prekršek v napadu. Na začudenje vseh na stadionu in pred zasloni se ni vmešal videosodnik.

Leipzig še poglobil krizo Leverkusna
Leipzig je ugnal Bayer iz Leverkusna z 2:0. Za rdeče bike sta zadela odlični napadalec Christopher Nkunku v 32. minuti in nemški reprezentant Timo Werner sedem minut pred koncem. Kevin Kampl je za gostitelje igral v prvem polčasu, po odmoru pa ga je zamenjal Malijec Amadou Haidara.

Union ostaja na vrhu po zmagovitem golu v 97. minuti
Nogometaši berlinskega Uniona so na dramatični tekmi na stadionu An der Alten Försterei po preobratu premagali Borussio iz Mönchengladbacha z 2:1 in tako ostajajo na vrhu lestvice s točko prednosti pred Bayernom.

Dolgo je kazalo, da bo Union po sedmih krogih, ko je bil v vodstvu, moral prvo mesto prepustiti Bavarcem. V prvem delu so gostje povedli z zadetkom Nica Elvedija. V nadaljevanju so se gostitelji vrnili, v 79. minuti je izenačil Kevin Behrens. A je kazalo, da bo ostalo le pri točki, saj je Gladbach uspešno odbijal vse napade in zdržal hud pritisk Uniona. Vse do sedme minute sodnikovega dodatka, ko je Danilho Doekhi z glavo zatresel mrežo.