Thomas Müller je izvedel najstrožjo kazen, saj je najboljši strelec Bundeslige Robert Lewandowski dobil počitek. Müller je izenačil rekord, saj je dosegel svojo 260. zmago v Bundesligi (na 356 tekmah). Do zdaj je bil rekorder nekdanji vratar Bavarcev Oliver Kahn z 260 zmagami na 429 tekmah. Foto: Reuters

Trener Hansi Flick se je v zgoščenem urniku tekem (v torek je na sporedu že 3. krog Lige prvakov v Salzburgu) v primerjavi s torkovo tekmo v Moskvi odločil za šest sprememb v začetni postavi. V Münchnu je ostal najboljši napadalec na svetu Robert Lewandowski. Priložnost je dobil Eric-Maxim Choupo-Moting.

Müller natančen z bele točke
V 13. minuti je Serge Gnabry z glavo zadel Mariusa Wolfa v roko. Sodnik Frank Willenborg se je zelo hitro odločil za najstrožjo kazen, videosodnik ni posredoval kljub protestom gostiteljev. Thomas Müller je z močnim strelom z desnico z bele točke zatresel mrežo.

Gnabry izkoristil luknje v obrambi Kölna
V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Joshua Kimmich na svoji polovici z drsečim štartom odvzel žogo Ellyesu Shkiriju. Podal je do Serga Gnabryja, ki je ušel po desni strani. Nihče ga ni pokril, prodrl je v kazenski prostor, žogo si je naravnal na levico in jo z diagonalnim strelom poslal v mrežo.

Drexler poskrbel za napete zadnje minute
Kozlički
so bili zelo motivirani tudi v drugem polčasu. Osem minut pred koncem se je Jan Thielmann odločil za strel z roba kazenskega prostora, zadel je rezervista Dominicka Drexlerja, žoga je spremenila smer in končala v mreži. Manuel Neuer je bil nemočen. Gostitelji se sploh niso veselili, saj je vse kazalo na prepovedan položaj. Oglasil se je videosodnik in zadetek upravičeno priznal, saj je Jerome Boateng stal nekaj centimetrov za Drexlerjem.

Do konca tekme si Köln ni več priigral priložnosti za izenačenje, a je vseeno pustil dober vtis. Za ekipo, ki v tej sezoni še ni okusila slasti zmage, je bila to zelo dobra predstava. Res škoda, da je bil stadion Rhein Energie prazen, saj je gostovanje Bayerna vedno prav poseben praznik.

Müller: Nepotrebno smo se tresli za tri točke
"To res ni bila gala predstava. Pomembne so le tri točke. Köln se je odlično postavil in prostora je bilo malo. Popolnoma po nepotrebnem smo se v zadnjih desetih minutah tresli za tri točke. Včasih je treba za poln izkupiček tudi garati. Morda smo bili po vodstvu z 2:0 preveč sproščeni," je pojasnil Müller.

Mats Hummels je Borussio obdržal tik pod vrhom lestvice pred obračunom z Bayernom. Foto: Reuters

Hummels zrežiral zmago Dortmunda v Bielefeldu
Naslednjo soboto bo na sporedu "Der Klassiker" na stadionu Westfalen v Dortmundu. Najboljši nemški ekipi zadnjega desetletja sta poravnani na lestvici s 15 točkami. Arminia je proti Borussii izgubila z 0:2.

Trener črno-rumenih Lucien Favre ni bil zadovoljen z igro v prvem polčasu. Ključna je bila 53. minuta, ko je Jadon Sancho iz kota podal pred vrata, žoga je preletela vse igralce Arminie, na drugi vratnici pa je Mats Hummels spretno podstavil levo nogo in žoga je končala v mreži. Odlični branilec je končni izid postavil v 71. minuti, ko je po natančnem predložku kapetana Marca Reusa z desne strani zadel z glavo.

Hannes Wolf je bil junak na Borussia Parku. Ekipa iz Mönchengladbacha se je hitro pobrala po velikem razočaranju v torek, ko je še v 87. minuti vodila proti madridskemu Realu z 2:0, kraljevi klub pa je v 93. minuti izenačil na 2:2. Foto: Reuters

Odlični napadalec Erling Haaland ni bil v kadru zaradi težav s kolenom. Pred derbijem proti Bayernu Dortmundčane čaka še pomembna tekma Lige prvakov v Bruggeju.

Prvi poraz Leipziga
Na večerni tekmi je Leipzig doživel prvi poraz v novi sezoni. Borussia iz Mönchengladbacha je obračun ekip, ki igrata v Ligi prvakov, dobila z 1:0. Kampl je začel v prvi postavi, igral pa je do 66. minute, ko ga je zamenjal Amadou Haidara, pet minut prej je Kampl dobil tudi rumeni karton.

Odločilni zadetek je v 60. minuti z natančnim strelom z desno nogo dosegel Hannes Wolf, v gneči je spretno podal Patrick Herrmann. V 67. minuti je bil Alassane Plea blizu povišanju vodstva, saj je zadel še okvir vrat. Do konca Leipzigu ni uspelo priti do izenačenja in padel je na tretje mesto.