Harry Kane je s 15 zadetki najboljši strelec Bundeslige. To je bila njegova najboljša predstava v dresu Bayerna. Foto: EPA

V sredo zvečer so se Bavarci v Saarbrücknu osramotili. Igrali so brez motiva, ritem je bil počasen in poraz proti 15. ekipi v tretji ligi z 1:2 je bil zaslužen.

Sorodna novica Tretjeligaš Saarbrücken z golom v 96. minuti senzacionalno izločil Bayern

Nemški mediji so dočakali veliki dan, z udarnimi naslovi so kritizirali vse po vrsti. Znova sta na svoj račun prišla Dieter Hamann in Lothar Matthäus, ki sta strokovna sodelavca televizijske postaje Sky in sta že večkrat kritizirala delo trenerja Thomasa Tuchla.

Tuchel je bil pred tekmo izjemno napet. Na vsa vprašanja je odgovarjal zelo na kratko, kar ni značilno zanj. V ciničnem tonu je kar sam predal besedo Matthäusu in mu zabrusil, da on tako ali tako vse ve.

Joshua Kimmich je prejel rdeči karton prejšnji teden proti Darmstadtu, zato je moral zobe stisniti Leon Goretzka kljub poškodbi roke. Že ob prihodu na zelenico je bilo jasno, da je koncentracija na višku. To je bila tekma na ravni izločilnih bojev Lige prvakov.

Dayot Upamecano, ki je zaradi poškodbe stegenske mišice stisnil zobe, je že v četrti minuti zatresel mrežo Borussie. Foto: EPA

Upamecano pokvaril vse načrte Borussie
Bayernu je uspel sanjski start. V četrti minuti je Leroy Sane izvedel kot z desne strani, Nico Schlottercbeck je pozabil na Dayota Upamecana. Branilec mu je ušel in s petih metrov z glavo poslal žogo v mrežo.

Kane končal imenitno akcijo Saneja
To je bil velik šok za črno-rumene. V deveti minuti je razigrani Sane s peto zaposlil Goretzko, ki je silovito potegnil v napad, Sane se je vključil v akcijo po levi strani, švignil mimo Matsa Hummelsa in podal pred vrata, kjer je Harry Kane z desno nogo potisnil žogo v mrežo. Izjemna akcija serijskih nemških prvakov.

Borussia je bila popolnoma v podrejeni vlogi. Kombinatorna igra ni delovala. Edino priložnost v prvem polčasu je imel napadalec Donyell Malen, ki je v sodnikovem dodatku z levo nogo streljal čez vrata.

Marco Reus, Mats Hummels in soigralci so padli na realna tla. To je bil prvi poraz Borussie v Bundesligi po 1. aprilu v Münchnu (4:2). Foto: EPA

Reus zapravil edino veliko priložnost črno-rumenih
Na začetku drugega polčasa je Borussia krenila precej bolj napadalno, a Bavarci so imeli ogromno prostora. Jamal Musiala se je znašel sam pred vratarjem Gregorjem Koblom, a je streljal naravnost vanj. Po kotu je branilec Noussair Mazraoui iz ugodnega položaja streljal visoko čez vrata.

V 56. minuti je prvič imenitno posredoval Manuel Neuer, ki je odbil nevaren strel Marca Reusa z desno nogo.

Adeyemi, Nmecha in Moukoko vstopili prepozno, Füllkrug neviden
Trener Borussie Edin Terzić je predolgo čakal z menjavami. Šele v 57. minuti sta vstopila hitra Karim Adeyemi in Felix Nmecha, najstnik Youssoufa Moukoko pa je sedel na klopi vse do 67. minute. Nevidni napadalec Niclas Füllkrüg je bil na zelenici kar 79 minut. Niti enkrat ni ogrozil vrat Bayerna.

Alphonso Davies je bil odličen v obrambnih akcijah. Odvzel je številne žoge gostiteljem. Foto: EPA

Šov Kana proti razbiti vojski Borussie
Gostitelji so vse moči usmerili v napad in pustili preveč prostora v obrambi. V 70. minuti jih je rešil videosodnik, ki je opazil, da je bil Kane v prepovedanem položaju, ko je podal do Musiale, ki je zatresel mrežo.

Kapetan angleške reprezentance je nato potrdil zanesljivo zmago v 72. minuti. Kingsley Coman je imel ogromno prostora na desni strani, podal je v sredino, kjer je Kane z desno nogo matiral Kobla za 0:3.

V zadnje četrt ure sta obe ekipi čakali na zadnji pisk sodnika Deniza Aytekina. V 94. minuti je rezervist Aleksandar Pavlović lepo podal v prazen prostor, Kane je stekel sam proti vratom in z desno nogo postavil končnih 0:4.

Na stadionu Westfalen se je zbralo 81.365 gledalcev. Navijači Borussie so izrazili nezadovoljstvo nad reformo Lige prvakov v naslednji sezoni. Foto: EPA

Tuchel: Vsi igralci so se zavedali, da je to največja tekma v Nemčiji
"Čakam na komentarje Matthäusa in Hamanna. V zadnjih dneh sta bila zelo glasna, zdaj pa sta videla, kaj zmoremo. Zelo nas je peklo, ko smo izpadli v pokalu. Ni več popravnih izpitov. Na 'Klassikerju' smo pokazali najboljšo igro pod mojim vodstvom. To sem tudi pričakoval. Normalno je, da sem čustven v takih večerih. Sodnik mi je tudi pokazal rumeni karton. Tokrat sem res zadovoljen. Vsi igralci so se zavedali, da je to največja tekma v Nemčiji. Pred tekmo sem čutil, da je koncentracija na najvišji ravni," je bil po tekmi zgovoren Tuchel.

Terzić: Morda smo celo pregoreli v veliki želji
"Zelo smo bili motivirani pred tekmo. Morda smo celo pregoreli v veliki želji. Dva hitra zadetka sta nas presekala. To se nam ne sme zgoditi proti tako močni ekipi. Ko Bayern vodi z 2:0 po devetih minutah, bo za vsako ekipo na svetu težko. Izgubljali smo žoge na lahek način. Nismo še naredili koraka naprej na derbijih z Bayernom. Lani smo osvojili točko v zadnji sekundi, tokrat pa smo bili daleč od remija," je bil potrt trener Borussie Terzić.

Trener Leverkusna Xabi Alonso se je veselil s strelcem odločilnega zadetka Alejandrom Grimaldom. Foto: EPA

Grimaldo zadržal Leverkusen na vrhu
Na vrhu lestvice ostaja Bayer Leverkusen. Hoffenheim se je odlično upiral, a na koncu ostal brez točk (2:3). Farmacevti so to sezono edini točki oddali le na Allianz Areni proti Bayernu (2:2).

Hoffenheim se je vrnil po zaostanku z 0:2 ob odmoru. Anton Stach in Wout Weghorst sta izenačila na 2:2 v razmiku dveh minut. Odločilni zadetek je dosegel Alejandro Grimaldo v 70. minuti, ko je žogo z levico poslal pod prečko.

Mainz z novim trenerjem šokiral Leipzig
Mainz je presenetljivo ugnal Leipzig z 2:0. Po pokalnem polomu v Berlinu proti Herthi, ki igra v drugi ligi, je odstopil trener Bo Svensson. Dežurni gasilec Jan Siewert se je veselil velikih treh točk. To je bila prva zmaga za Mainz v tej sezoni in ušel je z dna lestvice.

V 76. minuti je Karim Onisiwo z desne rani poslal natančen predložek pred vrata, Jae-Sung Lee pa je z glavo zatresel mrežo. Štiri minute zatem je za končnih 2:0 po pregledu videa z glavo zadel še Leandro Barreiro.

Kevin Kampl je odigral 81 minut za Leipzig, Benjamin Šeško pa je v igro vstopil v 67. minuti, a si ni pripravil izrazite priložnosti za zadetek.