Veliko veselje nogometašev Saarbrückna po najodmevnejši zmagi v zgodovini kluba. Foto: EPA

Bavarci so tretjič v zadnjih štirih sezonah izpadli v 2. krogu. V sezoni 2020/21 jih je po enajstmetrovkah izločil Holsetin Kiel, v naslednji sezoni pa Borussia iz Mönchengladbacha kar s 5:0. Tudi v lanski sezoni so močno zaostali za pričakovanji, ko so izgubili v četrtfinalu proti Freiburgu z 1:2.

Le 15.900 gledalcev sprejme Ludwigsparkstadion v Saarbrücknu. Prodali bi lahko desetkrat toliko vstopnic.

Ludwigsparkstadion v Saarbrücknu je bil prizorišče zgodovinske tekme. Vrhunce bodo še leta vrteli v številnih pregledih na nemških televizijskih postajah. Foto: EPA

Zvezdniki so imeli v mislih derbi v Dortmundu
Trener serijskih nemških prvakov Thomas Tuchel je malce premešal začetno postavo. V mislih je imel sobotni "Klassiker" na stadionu Westfalen. Harry Kane se je ogreval, a ni stopil na zelenico in to je bila velika napaka.

Po četrt ure ni prav nič dišalo na izpad Bayerna. Thomas Müller je z natančnim strelom z 22 metrov z desno nogo poskrbel za vodstvo.

Sontheimer izenačil tik pred odmorom
V sodnikovem dodatku je mladi Frans Krätzig izgubil žogo pred kazenskim prostorom. Lukas Boeder je podal v sredino kazenskega prostora, Patrick Sontheimer pa je z desno nogo potisnil žogo v mrežo. Manuel Neuer je bil nemočen.

Vratar Tim Schreiber je z nekaj izjemnimi paradami v drugem polčasu preprečil vodilni zadetek Bayerna. Foto: EPA

Imenitne parade vratarja Schreiberja
Po uri igre je Tuchel opravil tri menjave. Vstopili so Kingsley Coman, Serge Gnabry in Jamal Musiala. Pritisk je bil silovit, gostitelji so bili stisnjeni v kazenski prostor, večkrat so panično izbijali žogo. Najlepši priložnosti je imel Kingsley Coman v 75. in 83. minuti, obakrat je izjemno posredoval vratar Tim Schreiber.

Izkušeni Gaus veliki junak
Vsi igralci Bayerna so mislili le na napad. Niso želeli igrati 120 minut pred velikim derbijem Bundeslige v soboto ob 18.30 v Dortmundu. V 96. minuti je po podaji iz avta Tim Civeja z desne strani podal pred vrata, 34-letni vezist Marcel Gaus pa jo je z 12 metrov z levo nogo poslal mimo Neuerja v mrežo.

Serge Gnabry je zapravil zadnjo priložnost za Bayern v 98. minuti. Foto: EPA

Na tribunah je vladala evforija, tudi rezervni igralci so stekli na zelenico. Dve minuti zatem je sodnik Frank Willenborg odpisal konec tekme, ko so gostitelji blokirali že zadnji poskus Serga Gnabryja. Magični večer v Saarbrücknu in ogromno razočaranje za enajstkratne zaporedne nemške prvake.

Gaus: Če bi igrali stokrat, bi verjetno zmagali le enkrat
"Če bi igrali stokrat, bi verjetno zmagali le enkrat. Upali smo na čudež in iz minute v minute smo bili bolj prepričani, da nam lahko uspe. Sploh ne vem, kaj se je dogajalo po mojem golu. Vsi soigralci so padli name, vse me boli, a za take trenutke živimo," je bil navdušen Gaus.

Takega vzdušja na stadionu ni bilo še nikoli
"To je noro! Nihče ni verjel v naš uspeh po žrebu. K sreči smo zadeli tik pred koncem, saj nismo imeli več energije za podaljšek. Takega vzdušja na stadionu ni bilo še nikoli," je povedal izjemni vratar Tim Schreiber.

Thomas Tuchel se bo naposlušal kritik v prihodnjih dneh. Bayern je dobil zadnjih 16 tekem v skupinskem delu Lige prvakov, v nemškem pokalu pa mu v zadnjih štirih letih ne gre po načrtih. Foto: EPA

Tuchel zaman upal na podaljšek, ko bi vstopil še Kane
"Razočaranje je veliko. Popravnega izpita v pokalu ni. Nimam pametnega pojasnila. Zelo smo si želeli igrati v finalu v Berlinu, a tokrat nikakor nismo znali zadeti. Če bi povedli, bi verjetno vse steklo. Optimističen sem bil, da bomo zmagali v podaljšku, saj je gostiteljem zmanjkalo moči, a smo prejeli zadetek v zadnji minuti sodnikovega dodatka. Seveda se je poznalo, da so igrali nekateri nogometaši, ki sicer dobijo malo priložnosti. Kane bi verjetno vstopil v podaljšku. Nisem želel opraviti vseh menjav, saj smo imeli že težave s poškodbami, Matthijs de Ligt je moral predčasno iz igre," je bil potrt trener Tuchel.