Jonas Hofmann je bil z dvema goloma in podajo veliki junak na Borussia Parku. Foto: EPA

7. decembra 2019 so evropski prvaki izgubili na Borussia Parku, odločil je Ramy Bensebaini z bele točke v 94. minuti (2:1). Od tistega poraza do danes je Bayern v vseh tekmovanjih izgubil le eno tekmo, konec septembra v Hoffenheimu z 1:4. Na prejšnjih osmih tekmah se je vedno znašel v zaostanku, a ni niti enkrat izgubil. V nedeljo je na Allianz Areni po zaostanku z 0:2 ob odmoru odpravil Mainz kar s 5:2.

Borussia je poleg Eintrachta edina ekipa v 57-letni zgodovini Bundeslige, ki ima pozitivno bilanco proti Bayernu na domači zelenici. V zadnjih štirih letih je vedno dobila medsebojno prvenstveno tekmo v jesenskem delu (2:1, 3:0, 2:1 in 3:2).

Fifin nogometaš leta Robert Lewandowski je znova prepričljivo na vrhu lestvice strelcev z 20 goli. V drugem polčasu so ga gostitelji zelo dobro pokrili. Foto: EPA

Velika napaka Neuhausa
Srečanje se za gostitelje, ki se bodo v osmini finala Lige prvakov čez mesec dni srečali z Manchester Cityjem, ni začelo po načrtih. Florian Neuhaus je v kazenskem prostoru igral z roko. Ni je imel v naravnem položaju. Sodnik Harm Osmers minimalnega dotika ni videl, a ga je opazil videosodnik. Osmers si je ogledal posnetek ob stranski črti in odločil se je za enajstmetrovko.

Lewandowski je sprejel darilo in poslal Yanna Sommerja v napačno smer v 20. minuti. Poljak je dosegel že 20. zadetek v letošnji sezoni, ki še ni na polovici. Rekord vseh časov ima Gerd Müller iz sezone 1971/72 s 40 zadetki.

Goretzka še povišal vodstvo Bavarcev
V 26. minuti je Leon Goretzka prestregel žogo, si izmenjal dvojno podajo z Leroyem Sanejem in nato z močnim strelom z 20 metrov z desnico povišal na 0:2.

Thomas Müller in soigralci so se lahko le držali za glavo. Foto: EPA

Hofmann sijajno zaključil dva protinapada
Borussia je bila v zelo težkem položaju, a se je do odmora vrnila v igro. V 36. minuti je Benjamin Pavard izgubil žogo na svoji polovici. Lars Stindl je sijajno podal v prazen prostor, Jonas Hofmann je stekel sam proti Manuelu Neuerju in ga ukanil z levico.

Borussia je dobila zalet in izenačila v sodnikovem dodatku prvega dela. Lars Stindl je odvzel žogo Joshui Kimmichu na sredini igrišča in takoj podal do Hofmanna. Niklas Süle je dvignil roko, namesto da bi ga pokril. Tudi stranski sodnik se je zmotil, ko je dvignil zastavico za prepovedan položaj. Oglasil se je videosodnik in zadetek je bil priznan.

Trener Marco Rose, ki ima ogromno ponudb (najbolj ga vabijo v Dortmund), se je veselil prestižne zmage. Najprej je čestital Florianu Neuhausu, ki je z odločilnim zadetkom popravil napako iz 20. minute. Foto: Reuters

Neuhaus od bedaka do junaka
Tudi drugi polčas so Bavarci začeli slabo. Raztreseni Süle je izgubil žogo, odlični Hofmann pa je na robu kazenskega prostora zaposlil Floriana Neuhausa, ki je z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora z desno nogo poslal žogo pod prečko.

Coman vstopil prepozno
Trener Bayerna Hansi Flick je edino menjavo opravil v 68. minuti. Douglasa Costo je zamenjal Kingsley Coman. Junak finala Lige prvakov je zelo poživil igro s številnimi preigravanji.

"Bunker" Borussie je zdržal, največjo priložnost za izenačenje je imel Süle v 91. minuti, ko je z glavo že ukanil Sömmerja, a je Matthias Ginter posredoval pred golovo črto.

Flick: Brutalno so nas kaznovali za vse tri napake
"Borussia je bila zelo učinkovita. Brutalno so nas kaznovali za vse tri naše napake. V uvodne pol ure smo prevladovali in si priigrali lepo prednost. V nadaljevanju so odločile napake posameznikov. Po zaostanku se nismo uspeli pobrati, čeprav smo imeli terensko premoč," je povedal Flick, ki je zelo pogrešal poškodovanega Serga Gnabryja.

Bayern je zadnjič zapravil vodstvo z 2:0 v Kölnu 5. februarja 2011, ko jih je potopil Milivoje Novaković z dvema zadetkoma (3:2).