Najboljši strelec Bundeslige Robert Lewandowski je dosegel že 12 zadetkov v letošnji sezoni. Foto: EPA

Trener Julian Nagelsmann, ki je že četrtič spremljal tekmo iz domače dnevne sobe zaradi okužbe z novim koronavirusom, je na petkovi novinarski videokonferenci kar 34 minut odgovarjal na neprijetna vprašanja novinarjev po pokalnem izpadu na Borussia Parku. Poraz z 0:5 je bil najvišji v tem tekmovanju v klubski zgodovini.

Dayot Upamecano, Benjamin Pavard, Leon Goretzka in Serge Gnabry so začeli na klopi. Posebej Upamecano je naredil nekaj neverjetnih napak v sredo zvečer.

Union Berlin je doživel prvi poraz na stadionu An der Alten Försterei po 19. septembru 2020.

Lewandowski najprej natančen z bele točke ...
Že v uvodne četrt ure je bilo jasno, da je pristop tokrat popolnoma drugačen. Unionu sploh ni uspelo priti na nasprotno polovico. V 15. minuti je Paul Jaecker na črti kazenskega prostora s komolcem blokiral strel Leroya Saneja. Žogo si je na belo točko nastavil Robert Lewandowski in z desnico poslal Andreasa Lutheja v napačno smer.

Thomas Müller je bil zelo razigran. Foto: EPA

... nato pa še s prostega strela
V 23. minuti je Poljak zadel še s prostega strela, potem ko ga je branilec Robin Knoche podrl tik pred kazenskim prostorom. Vratar Luthe je slabo postavil živi zid in prejel zadetek v vratarjev kot.

Gostitelji so izgubili skoraj vse dvoboje na sredini igrišča. V 34. minuti je Kingsley Coman z desne strani podal v kazenski prostor, Thomas Müller je v zraku akrobatsko podaljšal žogo, Leroy Sane pa jo je le še potisnil v mrežo.

Berlinčani so se pobrali še pred odmorom
Dve minuti pred odmorom je Genki Haraguči na levi strani kazenskega prostora našel Nika Giesselmanna, ki je z osmih metrov matiral Manuela Neuerja.

V naslednji akciji je Sheraldo Becker ušel obrambi Bayerna in poslal žogo mimo Neuerja v mrežo. Takoj se je oglasil stranski sodnik in tudi videosodnik je potrdil prepovedani položaj. Navijači Uniona, ki so do zadnjega kotička napolnili stadion, so dobili upanje.

Coman učinkovito zaključil protinapad
Gostitelji so zelo dobro igrali na uvodu drugega polčasa. Becker je zapretil z diagonalnim strelom v 57. minuti, vendar je bil na pravem mestu Neuer, ki je s konicami prstov odbil žogo v kot.

Stadion An der Alten Försterei je bil neosvojljiva trdnjava več kot 13 mesecev. Zadnji dve gostovanji Bayerna na tem stadionu sta minili brez gledalcev, tokrat pa je bilo vzdušje izjemno. Foto: EPA

Po uri igre so Bavarci izpeljali protinapad. Müller je na desni strani zaposlil Comana, ki je žogo naravnal na desnico in jo poslal pod prečko. Izjemna poteza junaka finala Lige prvakov avgusta lani v Lizboni.

Müller potrdil zmago Bavarcev
Union je v 64. minuti znižal na 2:4, ko je Julian Ryerson zaključil odlično akcijo Kevina Behernsa, ki je ušel obrambi Bayerna po levi strani.

Končni izid je postavil Müller v 79. minuti z natančnim strelom z 12 metrov po podaji Upamecana.

Tudi Dortmundčani ne popuščajo
Drugouvrščena dortmundska Borussia je ugnala Köln z 2:0. Prvi gol za rumeno-črne je dosegel Belgijec Thorgan Hazard v 40. minuti z glavo, zmago pa je potrdil pa Steffen Tigges v 64. minuti. 23-letnik se je veselil prvega zadetka v Bundesligi.

Tretjeuvrščeni Freiburg je zadnjeuvrščeni Greuther Fürth ugnal s 3:1. Izbranci kultnega trenerja Christiana Streicha so glavno presenečenje sezone, prihodnjo soboto pa bodo skušali presenetiti še na Allianz Areni v Münchnu.

Brazilec Tuta je bil nepričakovani junak v Frankfurtu. Sodnik Daniel Schlager je že gledal na uro, ko mu je na zadnji akciji tekme uspelo izenačiti. Foto: EPA

Uspešen debi Kohlfeldta na klopi Wolfsburga
Bayer iz Leverkusna je izgubil proti Wolfsburgu z 0:2. Na začetku drugega polčasa sta zadela Lukas Nmecha in Maximilian Arnold. Na najboljši mogoč način je debitiral trener Florian Kohfeldt, ki je nasledil Marka van Bommla. Nizozemec je bil odpuščen po nizu slabih izidov prejšnjo nedeljo.

Tuta v 94. minuti odščipnil dve točki Leipzigu
Eintracht je na večerni tekmi izvlekel točko proti Leipzigu (1:1). V Frankfurtu je dolgo kazalo na zmago rdečih bikov, ki so povedli v 35. minuti po golu danskega reprezentanta Yussufa Poulsena, izenačujoči gol pa je v četrti minuti sodniškega podaljška z glavo dosegel Brazilec Tuta. Kevin Kampl je Leipzig igral do 65. minute, ko ga je zamenjal Avstrijec Konrad Laimer.