Magični večer na razprodanem Borussia Parku. Navijači so pozdravili svoje ljubljence, ki so s
Magični večer na razprodanem Borussia Parku. Navijači so pozdravili svoje ljubljence, ki so s "petardo" odpravili devetkratne zaporedne nemške prvake. Foto: EPA

V lanski sezoni je drugoligaš Holstein Kiel šokiral Bavarce po streljanju enajstmetrovk v drugem krogu. Že tradicionalno je gostovanje na Borussia Parku zelo neugodno za Bayern. V zadnjem desetletju na nobenem drugem stadionu v Nemčiji niso doživeli toliko porazov.

Ramy Bensebaini je že v prvem polčasu dvakrat zatresel mrežo Bayerna. Foto: EPA

48.500 gledalcev je do zadnjega kotička napolnilo stadion. Vzdušje je bilo naelektreno že precej pred začetkom srečanja. Trener Bayerna Julian Nagelsmann je zaradi okužbe s koronavirusom izpustil že tretjo zaporedno tekmo. Pripravil je taktiko, srečanje pa je vodil pomočnik Dino Toppmöller.

Na zadnjih treh tekmah je Bayern blestel, povozil je Leverkusen s 5:1, Benfico s 4:0 in še Hoffenheim s 4:0. V Mönchengladbachu niso igrali rezervisti, ampak vsi največji asi. Ostrostrelec Robert Lewandowski je odigral vseh 90 minut, a ni dobil veliko uporabnih žog.

Kone že v 2. minuti napovedal potop Bayerna
Motivirani gostitelji so povedli že v 2. minuti. Breel Embolo je z desne strani podal pred vrata, kjer je bil popolnoma neoviran Kouadio Kone, ki je z desnico matiral Manuela Neuerja. Bavarci so bili raztreseni, stali so daleč od tekmecev in nikakor niso našli pravega ritma. Neuer je s parado preprečil veselje Embolu v 11. minuti.

Sredi prvega polčasa že 3:0 za Borussio
Po četrt ure je Ramy Bensebaini povišal na 2:0 po podaji Jonasa Hofmanna. Branilci Bayerna so imeli črn večer. Lucas Hernandez je v kazenskem prostoru podrl Embola, ki je bil pred njim pri žogi in jo je skušal odbiti z glavo. Sodnik Tobias Stieler je takoj pokazal na belo točko in Bensebaini je poslal Neuerja v napačno smer za 3:0 v 21. minuti. Navijači na tribunah niso mogli verjeti svojim očem.

24-letni napadalec Breel Embolo je nekajkrat osmešil Dayota Upamecana in Lucasa Hernandeza. Foto: EPA

Embolo dvakratni strelec na začetku drugega polčasa
Na začetku drugega polčasa je Bayern pričakovano pritisnil. Leon Goretzka je zapretil z 20 metrov v 49. minuti, a vratar Yann Sommer se je izkazal. Dve minuti zatem je Nico Elvedi s svoje polovice poslal žogo v kazenski prostor Bayerna, Dayot Upamecano je popolnoma izgubil orientacijo, zgrešil je žogo z glavo, Embolo pa jo je z močnim strelom po sredini vrat poslal Neuerju med nogama v mrežo. Hitri Švicar je ušel obrambi Bavarcev tudi v 57. minuti, ko je z diagonalnim strelom postavil končni izid po podaji 18-letnega Luce Netza.

Tolisso stresel prečko
Bayernu ni uspelo zadeti častnega gola niti iz najugodnejših položajev. Sommer je imel izjemen večer, izkazal se je pri poskusih Serga Gnabryja in Thomasa Müllerja. Corentin Tolisso je v 77. minuti z glavo stresel prečko.

Müller: Vsi smo odigrali katastrofalno, le Neuer je bil v normalni formi
"Nikoli še nisem igral take tekme. Celotna ekipa je popolnoma odpovedala na zelo pomembni tekmi. Vsi smo odigrali katastrofalno, le Neuer je bil v normalni formi in preprečil še višji poraz," je povedal Thomas Müller.

Thomas Müller in Robert Lewandowski nista vajena takih porazov. 2. novembra 2019 je Bayern izgubil v Frankfurtu z 1:5. Trener Niko Kovač je bil naslednji dan odpuščen, nasledil ga je Hansi Flick, ki je nato osvojil trojno krono. Foto: EPA

Salihamidžić: V prvem polčasu sploh nismo bili na igrišču
Športni direktor Hasan Salihamidžić je bil zelo razočaran. Popravnega izpita v pokalu seveda ni in sanj o trojni kroni je konec.

"Kar nekaj let sem igral za Bayern, a nikoli nisem doživel takega poraza. Vsi smo šokirani. Nimam pravega razloga za tako predstavo. V prvem polčasu sploh nismo bili na igrišču. Mislim, da nismo dobili niti enega dvoboja na sredini igrišča. Slabe podaje so si sledile, žoga nam je preskakovala čez nogo. Kolektivno smo odpovedali na celi črti. Slabših uvodnih 20 minut ne bi mogli odigrati," je bil potrt Salihamidžić.

"Vsi smo se zavedali, da je na tem stadionu vedno težko igrati. To smo že večkrat občutili. Borussia je odigrala izjemno. Ob odmoru bi lahko vodili že s 5:0 ali 6:0. Na zadnjih tekmah smo prikazali sijajne predstave in vse tri tekme v Ligi prvakov zmagali gladko, zato je še toliko težje pojasniti ta poraz," je še dodal športni direktor Bavarcev.

Eberl magičnega večera ne bo nikoli pozabil
"Tega magičnega večera ne bom nikoli pozabil. Zaslužili smo si tako visoko zmago. Že od prve minute nam je šlo vse od nog. Že dolgo časa nisem tako užival. Zdaj smo videli, kaj je sposbna naša ekipa. Bayern je bil popolnoma brez idej, ker smo tako sijajno igrali. Elvedi je zaustavil Lewandowskega, Embolo pa je bil neustavljiv," je kar žarel športni direktor Borussie Max Eberl.

Rekordni poraz Bayerna ostaja 0:7
Bayern je na zadnjih 85 tekmah dosegel vsaj en zadetek, tokrat pa ni šlo prav nič po načrtih. Pokal je osvojil že 20-krat, zadnjič julija lani, tako visokega poraza pa v tem tekmovanju še ni doživel. Najhujši poraz v Bundesligi sega v oktober 1976, ko je Schalke na olimpijskem stadionu v Münchnu zmagal kar s 7:0.