Thomas Müller in Serge Gnabry sta bila razigrana na Allianz Areni. Na častni tribuni je bil tudi nemški selektor Joachim Löw. Morda si bo premislil in znova vpoklical Müllerja v izbrano vrsto za junijsko evropsko prvrenstvo. Foto: Reuters

27. septembra so bili Bavarci preveč utrujeni, saj so tri dni pred tem osvojili evropski superpokal v Budimpešti, po 122 minutah so ugnali Sevillo z 2:1. Tokrat so bili precej bolj spočiti, saj med tednom niso imeli tekme in tudi naslednji teden bodo prosti, saj so že izpadli iz nemškega pokala.

Sebastianu Hoenessu ni uspelo še drugič presenetiti Bayerna. Na tribuni je bil njegov stric Uli, ki je bil tokrat precej bolj zadovoljen. Nekdanji predsednik in menedžer Bayerna ima še vedno zelo pomembno besedo v klubu. Foto: Reuters

Goretzka in Martinez imela pozitiven izvid testa na novi koronavirus
Trener Hansi Flick je imel nekaj težav, saj sta se Leon Goretzka in Javi Martinez okužila z novim koronavirusom. V začetni postavi je bil Marc Roca, ki je pred dvema tednoma zgrešil odločilno enajstmetrovko ob pokalnem izpadu v Kielu.

Boateng z glavo načel mrežo Hoffenheima
Hoffenheim, ki ga vodi Sebastian Hoeness (njegov stric Uli je častni predsednik Bayerna in ikona kluba), je imel veliko priložnost v 8. minuti, ko se je Ihlas Bebou znašel sam pred Manuelom Neuerjem, a je vratar Bayerna odlično posredoval z nogo.

Po četrt ure je Thomas Müller v gneči pred vrati stresel prečko. V 32. minuti je Bayern povedel, Joshua Kimmich je podal iz kota, v kazenskem prostoru pa je Jerome Boateng z glavo poslal žogo pod prečko.

Andrej Kramarić je jeseni dvakrat zatresel mrežo Bayerna, tokrat pa je dosegel edini zadetek za Hoffenheim. Foto: Reuters

Kramarić hitro vrnil goste v igro
Dve minuti pred odmorom je Müller z natančnim strelom z levo nogo z roba kazenskega prostora povišal na 2:0. Že v naslednji minuti je znižal odlični napadalec Andrej Kramarić, ki je z desetih metrov z levico ukanil Neuerja po podaji Bebouja z desne strani.

Lewandowski vedno na pravem mestu
V 57. minuti je branilec Stefan Posch zelo nespretno posredoval pred svojimi vrati. Robert Lewandowski je iz bližine zlahka poslal žogo v mrežo za 3:1. Poljak je dosegel že 24. prvenstveni gol v sezoni.

Hoffenheim je nato popustil, Serge Gnabry pa je v 63. minuti postavil končni izid. Po podaji Kingsleyja Comana se je izognil prepovedanemu položaju in z levico matiral Oliverja Baumanna. Benjamin Pavard je nato v 70. minuti še petič zatresel mrežo Hoffenheima, a je videosodnik zaradi prepovedanega položaja Leroya Saneja zadetek razveljavil.

Flick: Zelo dobro smo se pobrali po dveh porazih
"Hoffenheim je odigral zelo dobro tekmo, ni se le branil. Imel je kar nekaj priložnosti, Neuer se je nekajkrat izkazal. Na zadnjih štirih tekmah smo osvojili 12 točk. Zelo dobro smo se pobrali po dveh porazih. To je odlika velikih ekip. Zdaj se nam je samozavest znova dvignila," je poudaril trener Flick.

Dortmundčani so si pošteno oddahnili po prvi zmagi na zadnjih štirih tekmah. Zaostanek za vodilnim Bayernom še vedno znaša ogromnih 13 točk. Foto: Reuters

Borussia v drugem polčasu strla Augsburg
Borussia Dortmund je premagala Augsburg s 3:1. Gostje so povedli z zadetkom Andreja Hahna, a je nato še v 26. minuti z glavo izenačil Thomas Delaney. Pet minut pred tem je Erling Haaland z bele točke zadel prečko.

Jadon Sancho je v 63. minuti spretno poslal žogo v mrežo po podaji Raphaela Guerreira. Felix Uduokhai je z avtogolom četrt ure pred koncem potrdil zmago Borussie.

Schalke do točke v Bremnu
V obračunu ekip spodnjega dela lestvice sta se Werder in Schalke razšla z 1:1. V 94. minuti je Maximilan Eggestein dosegel drugi gol za Bremenčane, a je bil po ogledu posnetka zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Deset minut pred koncem je vstopil Klaas-Jan Huntelaar, ki se je vrnil v Gelsenkirchen. Točka je premalo za Schalke, ki ima le eno zmago v tej sezoni.

Christopher Nkunku je dosegel edini zadetek na Red Bull Areni. Foto: Reuters

Nkunku zagotovil tri točke Leipzigu
Na večernem obračunu ekip z vrha lestvice je Leipzig premagal Bayer Leverkusen z 1:0 in ostaja sedem točk za vodilnim Bayernom. Odločil je Christopher Nkunku v 51. minuti z močnim strelom z desno nogo s 13 metrov.

Leipzig je po slabem prvem polčasu dobil zalet. Napadalec Alexander Sörloth je v 62. minuti zadel prečko. Bayer je imel najlepšo priložnost v 89. minuti, strel Lucasa Alaria je odbil vratar Peter Gulacsi. Kevin Kampl je za rdeče bike igral do 80. minute.