Nico Elvedi, ki je v torek dosegel edini zadetek proti Werderju iz Bremna, je tokrat v prvem polčasu zadel dvakrat. Foto: Reuters

Kriza Dortmundčanov se nadaljuje. V zadnjem tednu so na treh tekmah zbrali le točko. Po torkovem porazu v Leverkusnu se jim ni uspelo pobrati in zelo verjetno je sanj o prvem naslovu nemškega prvaka po maju 2012 že konec.

Odličen štart Gladbacha
Že v 43. sekundi je Jude Bellingham izgubil žogo pred kazenskim prostorom. Jonas Hofmann ga je odrinil in podal do Floriana Neuhausa, k je z levico zatresel mrežo. Veselje gostiteljev je bilo kratko, saj je videosodnik opazil prekršek Hofmanna in zadetek ni veljal.

V 11. minuti je Hofmann s prostega strela z desne strani podal v kazenski prostor, Nico Elvedi pa je z glavo poslal žogo v mrežo. Videosodnik je potreboval kar nekaj časa, tokrat pa je gol veljal, saj ni bilo prepovedanega položaja.

Erling Haaland je v tej sezoni dosegel že 14 golov. Foto: Reuters

Haaland zrežiral preobrat v šestih minutah
Dortmundčane iz neugodnih položajev rešuje Erling Haaland. Norvežan je v 22. minuti izenačil. Jadon Sancho ga je našel na levi strani kazenskega prostora, Haaland pa je spretno lobal vratarja Yanna Sommerja in zatresel malo mrežico. Šest minut zatem je Sancho znova v idealnem trenutku zaposlil Haalanda, ki priložnosti iz bližine ne zapravlja.

Gostitelji so se ekspresno pobrali po dvojnem šoku. V 32. minuti je Lars Stindl s prostehga strela poslal žogo mimo živega zidu, vratar Roman Bürki jo je le odbil, Elvedi pa jo je iz bližine le še potisnil v mrežo.

Marcus Thuram se je imenitno vrnil na zelenice. Pred mesecem dni si je privoščil veliko neumnost proti Hoffenheimu. Stefana Poscha je pljunil v obraz in zaslužil bi si še precej strožjo kazen. Foto: Reuters

V 50. minuti je Neuhaus na levi strani našel Ramyja Bensebainija, ki je preigral Juliana Brandta in z močnim strelom z desnico zadel za 3:2.

Uspešna vrnitev Thurama po kazni
Marcus Thuram, ki je 19. decembra pljunil igralca Hoffenheima Stefana Poscha v obraz, je odslužil pet tekem kazni. Vstopil je v 65. minuti in četrt ure pozneje zapečatil usodo Dortmunda z glavo po podaji iz kota.

Terziću še ni uspelo stabilizirati ekipe
"Zelo veliko truda smo morali vložiti za zadetek, tekmecu je šlo vse zelo preprosto od nog. Zelo sme razočaran, saj smo na lahek način poklanjali gole," je bil jezen trener črno-rumenih Edin Terzić, ki je pred mesecem dni zamenjal Luciena Favreja, a mu krivulje še ni uspelo preobrniti navzgor.

Velik spodrsljaj Leipziga
Predzadnji Mainz je premagal drugouvrščeno ekipo Leipziga s 3:2 in se veselil šele druge zmage v sezoni. Soigralci Kevina Kampla, ki ga tokrat ni bilo v postavi rdečih bikov, so sicer dvakrat vodili. A domači so v prvem polčasu tudi dvakrat odgovorili Leipzigu in strelcema Tylerju Adamsu in Marcelu Halstenbergu, obakrat je zadel Moussa Niakhate.

Odločitev je padla v 50. minuti, ko je s spretnim strelom iz bližine Lenadro Bareiro presenetil vratarja Petra Gulacsija. Mainz je kljub pritisku favoritov zdržal do konca in se veselil povsem nepričakovanih treh točk.

Bayer iz Leverkusna je izgubil proti Wolfsburgu z 0:1. Odločil je Ridle Baku z zadetkom v 35. minuti.

Robert Lewandowski in Thomas Müller sta blestela na Veltins Areni. Foto: Reuters

Dva gola Müllerja z glavo za gladko zmago Bayerna
Vse spodrsljaje tekmecev je v nedeljo unovčil Bayern. Schalke je bil na Veltins Areni nemočen proti serijskim nemškim prvakom (0:4).

Gostitelji, ki so na zadnjem mestu, so imeli veliko priložnost v 11. minuti, a napadalcu Marku Uthu z glavo ni uspelo ukaniti Manuela Neuerja, ki je tudi v letošnji sezoni v sijajni formi. Bavarci so povedli v 34. minuti, ko je z glavo zadel Thomas Müller po natančnem predložku Joshue Kimmicha z desne strani.

Razigrani Kimmich je v 54. minuti s 40 metrov dolgo podajo serviral žogo Robertu Lewandowskemu, ki je s svojim 23. golom sezone povišal na 0:2. Poljak je že na 11. zaporedni medsebojni tekmi zatresel mrežo Schalkeja, kar je nov rekord Bundeslige.

V 88. minuti je Kimmich s prostega strela podal pred vrata, kjer je Müller še drugič zadel z glavo. Schalkeju je zmanjkalo moči v zadnjih minutah. David Alaba je v zadnji akciji tekme s 30 metrov z levico presenetil vratarja Ralfa Fährmanna, ki je imel težišče na napačni nogi in se mu ni več uspelo odzvati.