Serge Gnabry je sredi drugega polčasa zadel z glavo. Foto: Reuters

Zadnjeuvrščeni Berlinčani so se pod vodstvom novega trenerja Pala Dardaija krčevito branili in zdržali vse do 69. minute. Bavarci so daleč od prave forme, tokrat so si prigarali tri točke.

Trener serijskih prvakov Thomas Tuchel je moral premešati obrambo, saj sta poškodovana Dayot Upamecano in Alphonso Davies.

Žvižgi navijačev po slabi igri v prvem polčasu
V prvem polčasu so imeli gostitelji jalovo terensko premoč, žoga je krožila prepočasi in Berlinčani so odbili vse napade. Največjo priložnost je imel Serge Gnabry, ki je pet minut pred odmorom streljal s sedmih metrov, vratar Oliver Christensen pa se je izkazal s parado. Navijači Bayerna so bili znova zelo nezadovoljni in na odmor so svoje ljubljence pospremili z žvižgi.

Takoj na začetku drugega dela je vstopil Leroy Sane, po uri igre pa še Thomas Müller. Berlinčanom ni uspelo zadržati žoge na sredini igrišča, pritisk Bayerna pa je bil prehud.

Thomas Tuchel se je veselil šele tretje zmage na klopi Bayerna, vodil je osmo tekmo. Foto: Reuters

Kimmich podal za oba zadetka
V 69. minuti je Joshua Kimmich poslal natančen predložek v kazenski prostor, iz ozadja je pritekel Gnabry in z glavo poslal žogo v mrežo.

Deset minut zatem je Kimmich z leve strani znova sijajno podal v prazen prostor, hitri Kingsley Coman je stekel sam proti vratom in z desno nogo potisnil žogo ob bližnji vratnici v mrežo za 2:0.

Francoz je bil najboljši igralec tekme in trener Tuchel ga je potegnil iz igre osem minut pred koncem, prejel je stoječe ovacije.

Hertha je vse bližje drugi ligi, edini nevarni strel na srečanju je sprožil Lucas Tousart v 84. minuti s 15 metrov, a je bil Yann Sommer na mestu.

Tuchel priznal, da jim manjka samozavesti
"Pozna se, da nimamo samozavesti. Predolgo smo potrebovali za prvi zadetek, a nismo izgubili potrpljenja, čeprav smo zapravili kar nekaj velikih priložnosti. Imeli smo dobro organizacijo igre. Po velikem veselju vseh igralcev sem videl, da jim ta zmaga zares veliko pomeni," je poudaril 49-leti Tuchel, ki je konec marca nasledil Juliana Nagelsmanna.

Prihodnji teden neugodno gostovanje v Bremnu
Bayern ima usodo znova v svojih nogah. Prihodnjo soboto bo na sporedu neugodno gostovanje v Bremnu, sledita domači tekmi s Schalkejem in Leipzigom, v zadnjem krogu Bundeslige pa sledi še tekma v Kölnu. Borussia bo tri tekme igrala na domači zelenici in bo čakala na spodrsljaj Bavarcev, ki pa jih v spomladanskem delu ni manjkalo.