Glavni sodnik Sascha Stegemann je bil v središču pozornosti v Bochumu. Trener Borussie Edin Terzić je izgubil živce v sodnikovem dodatku in prejel rumeni karton. Foto: Reuters

Črno-rumeni so imeli po številnih spodrsljajih Bayerna v spomladanskem delu naslov v svojih nogah. Pet zmag in "solatni krožnik" bi se po enajstih letih znova vrnil v Dortmund.

Na papirju se je zdelo zelo verjetno, da jim bo uspelo, a častni predsednik Bayerna Uli Hoeness je poudaril, da bo zagotovo še prišlo do kakšnega spodrsljaja. V sredo dopoldne je nepričakovano obiskal prvi trening Bayerna po polomu v Mainzu prejšnjo soboto (1:3). Imel je daljši pogovor s trenerjem Thomasom Tuchlom. Oba si verjetno nista mislila, da bodo imeli Bavarci usodo znova v svojih nogah že tako kmalu.

Anthony Losilla je unovčil že prvo priložnost na tekmi. Foto: Reuters

Izjemen strel Losille za vodstvo Bochuma
Edina gola na razprodanem Vonovia-Ruhrstadionu sta pred 26.000 gledalci padla že v uvodnih minutah. V 5. minuti so gostitelji povedli, ko je Takuma Asano z desne strani podal pred vrata, gostje so slabo izbili žogo, Anthony Losilla pa jo je s 17 metrov z desno nogo pospravil pod prečko.

Adeyemi hitro izenačil
Črno-rumeni so pripravili silovit odgovor. Donyell Malen, ki je spomladi v sijajni formi, je ušel po desni strani. Njegov predložek v kazenski prostor je s konico nogometnega čevlja spretno podaljšal Sebastien Haller, na daljši vratnici pa je Karim Adeyemi iz bližine le še potisnil žogo v mrežo.

Navijači so v prvem polčasu uživali v odprti igri, priložnosti so se kar vrstile. Adeyemi je imel najlepši za Borussio, a ostalo je pri 1:1.

Karim Adeyemi je dosegel edini zadetek za Borussio Dortmund, ki je imela še številne priložnosti. Foto: Reuters

Številne sporne odločitve v zadnje pol ure
V 65. minuti je Danilo Soares v kazenskem prostoru podrl Adeyemija, a je sodnik Sascha Stegemann le zamahnil z roko. Po očitnem prekršku se ni oglasil niti videosodnik. Zelo sporna odločitev vseh delivcev pravice. Trener Borussie Edin Terzić se je prvič razburil.

Moral je tvegati, saj je nujno potreboval tri točke. Vstopila sta kapetan Marco Reus in odlični najstnik Youssoufa Moukoko.

Le dve minuti je potreboval 18-letnik za nevaren strel, vendar se je Manuel Riermann izkazal s parado. Borussia je v zadnjih desetih minutah silovito pritisnila. V 82. minuti je Malen s peto skušal preusmeriti žogo, ki pa je zletela mimo vrat.

Gol Hummelsa upravičeno razveljavljen
V 90. minuti je izkušeni branilec Mats Hummels z glavo zatresel mrežo, a je stranski sodnik dvignil zastavico. Videosodnik je preveril prepovedan položaj in potrdil je njegovo odločitev.

Mats Hummels se je prehitro veselil zmagovitega zadetka. Foto: Reuters

Roke Mašovića videosdonik sploh ni preveril
Trener Borussie Terzić je popolnoma izgubil živce, saj videosdonik ni pogledal igranja z roko. Branilec Erhan Mašović je po strelu Niklasa Sülerja z roko odbil žogo v kazenskem prostoru. V nadaljevanju akcije je nato Hummels zadel iz prepovedanega položaja. Videosdonik si je ogledal le prepovedan položaj, ne pa tudi očitnega igranja z roko!

Stegemann je po 97 minutah zapiskal konec tekme, Terzić pa ga je takoj obiskal v garderobi. Imela sta daljši pogovor.

Terzić: Težko bo osvojiti naslov, če se sodnik pri vseh treh spornih položajih odloči proti nam
"To je bila za nas edinstvena priložnost za naslov prvaka. Zavedam se, da odločitve o roki v kazenskem prostoru niso preproste. Morda je to edina priložnost v moji trenerski karieri, da postanem nemški prvak z Borussio, sodnik pa si ni vzel časa in si pogledal posnetka, ko je bilo jasno, da je to roka branilca Bochuma v kazenskem prostoru. Težko bo osvojiti naslov, če ne unovčimo številnih priložnosti, potem pa pri vseh treh spornih položajih sodnik odloči proti nam," je bil besen Terzić.

"Iz Lige prvakov smo v Londonu proti Chelseaju izpadli zaradi enajstmetrovke. Tokrat se sodnik ni odločil za pomoč videosodnika, ko je bila roka še precej bolj očitna. Zelo težko se sprijaznim z njegovimi odločitvami. Vsem trem sodnikom sem povedal, kaj si mislim o njihovih odločitvah. To je bila tekma, ki je odločala o naslovu prvaka. Vložek je bil ogromen," se nikakor ni uspel pomiriti Terzić.

Kapetan Marco Reus se je po tekmi držal za glavo. Foto: EPA

Kehl: Imamo videosodnika, pa še vseeno je bilo toliko nepravilnih odločitev
"Ne morem verjeti, da si ni ogledal spornih položajev. Do konca le še pet krogov. Vsaka točka je ključna v boju za naslov. Imamo videosodnika, pa še vseeno je bilo toliko nepravilnih odločitev. Zdaj o naslovu ne odločamo več sami, a najprej moramo prespati to tekmo, potem pa se bomo obrnili k naslednjim nalogam. Nič še ni odločeno," je dodal športni direktor Sebastian Kehl.

Losilla: Sodnik bil lahko pokazal na belo točko
"Če smo pošteni, bi lahko sodnik pokazal na belo točko," je po ogledu posnetka spornega položaja iz 65. minute povedal kapetan Bochuma Losilla.

Tudi Bayern nima lahkega razporeda do konca
Bavarci bodo obračun 30. kroga odigrali v nedeljo doma proti Herthi iz Berlina, ki zaseda dno Bundeslige.

Po izpadu iz Lige prvakov in iz pokala bo Bayern vse moči usmeril v prvenstvo, kjer lovi enajsti zaporedni naslov. Maja bo še gostoval v Bremnu, nato na Allianz Areno prihajata Schalke in Leipzig, v zadnjem krogu 27. maja pa je na sporedu še gostovanje v Kölnu.