Timo Werner, ki je v letošnji sezoni dosegel že 20 zadetkov v nemškem prvenstvu, je v 63. minuti zapravil največjo priložnost na derbiju vodilnih ekip. Foto: Reuters

Rdeči biki so prvič osvojili točko v Münchnu. V prvem polčasu so bili Bavarci za razred boljši. Gostje sploh niso prišli do dvobojev na sredini igrišča, saj niso bili dovolj agresivni. V drugem polčasu sta imela Marcel Sabitzer in Timo Werner izjemni priložnosti, vendar sta zgrešila vrata. Bayern je v drugem polčasu razočaral in je na koncu lahko srečen, da ostaja na vrhu lestvice.

Velika premoč Bavarcev v prvem polčasu
Bayern je močno pritisnil od začetka srečanja. V 5. minuti je Thiago prišel do strela z 20 metrov, žogo je zavrtinčil pod prečko, s parado pa se je izkazal Peter Gulacsi.

Leipzig je bil nemočen in trener Julian Nagelsmann se je zavedal, da bo treba ob odmoru marsikaj spremeniti. Njegovi izbranci so zdržali do konca prvega polčasa. Šest minut pred odmorom je imel izjemno priložnost Robert Lewandowski, po podaji Thomasa Müllerja je prišel do strela iz bližine, a je branilec Dayot Upamecano preusmeril žogo pred golovo črto v kot.

Sabitzer zgrešil prazna vrata!
Mladi trener Nagelsmann je našel prave besede, saj so njegovi izbranci drugi polčas začeli kot prerojeni. V prvi akciji je Jerome Boateng blokiral strel Tylerja Adamsa. Žoga se je odbila do Sabitzerja, ki je popolnoma osamljen z desetih metrov streljal prek vrat, Manuel Neuer pa je že ležal na tleh. Avstrijec se je lahko le prijel za glavo.

Bayern nikakor ni našel pravega ritma v drugem polčasu. V 49. minuti je Boateng (znova je razočaral) slabo zadel žogo z glavo, priletela je naravnost do Wernerja, ki je že preigral Neuerja, a je na robu kazenskega prostora David Alaba blokiral njegov strel v prazna vrata.

Tekmo na Allianz Areni si je ogledal tudi Jose Mourinho. Trener Tottenhama se bo 19. februarja na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov srečal z Leipzigom. Foto: Reuters

Videosodnik razveljavil 11-m za Bayern
V 54. minuti je Upamecano v kazenskem prostoru podrl Lewandowskega, sodnik Marco Fritz je takoj pokazal na belo točko. Poljak si je že naravnal žogo za izvedbo strela z enajstih metrov, ko se je oglasil videosodnik. Lewandowski je bil pol metra v prepovedanem položaju in najstrožje kazni seveda ni bilo. Sreča za Upamecana, saj je že imel rumeni karton. Če ne bi bilo videosodnika, bi si prislužil še izključitev.

Werner je imel zmago na nogi ...
Leipzig je bil vse nevarnejši. V 63. minuti je Christopher Nkunku ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je bil popolnoma osamljen Werner. Najboljši strelec Leipziga bi si lahko zaustavil žogo, a je skušal s strelom z desnico preusmeriti žogo v malo mrežico. Zgrešil je za pol metra. Največja priložnost na tekmi.

Goretzka ni uspel ukaniti Gulacsija
Trener Bayerna Hansi Flick je v igro poslal Lucasa Hernandeza in Philippa Coutinha, ki je daleč od prave forme. Najlepšo priložnost za zmago Bayerna je imel Leon Goretzka v 80. minuti, ki si je izmenjal dvojno podajo z Lewandowskim, nato pa streljal z desnico s 15 metrov, Gulacsi se je iztegnil in odbil žogo v kot.

Müller: Remi je odgovarjal obema ekipama
"Na koncu je remi odgovarjal obema ekipama. Od 70. minute se je čutilo, da nobena ekipa ne bo več tvegala. Upočasnili smo ritem, to ni bila naša prava igra v drugem polčasu. Z remijem na domači zelenici nikoli nismo zadovoljni. Še vedno imamo točko naskoka na vrhu lestvice, potem ko smo imeli po jesenskem delu štiri točke zaostanka," je povedal Müller.

Nagelsmann: Druge ekipe si v Münchnu ne priigrajo toliko priložnosti
"Odločil sem se, da na začetku tekme igramo bolj obrambno, saj sem vedel, da bo Bayern napadel z vsemi silami. Na začetku drugega polčasa smo si priigrali tri 100-odstotne priložnosti in res bi morali eno unovčiti. Seveda sem jezen, a predvsem pri strelu Wernerja je žoga odskočila. To ni bil lahek strel. Druge ekipe si v Münchnu ne priigrajo toliko priložnosti," je poudaril trener Nagelsmann.

Veliko slavje po koncu tekme na BayAreni. Nogometaši Bayerja so se veselili prestižne zmage. Proti favoritom za naslov igrajo zares dobro, saj so novembra odnesli tri točke tudi z Allianz Arene v Münchnu (1:2). Foto: Reuters

Leverkusen v poslastici, polni preobratov, presenetil Dortmundčane
Precej več zadetkov so videli gledalci na BayAreni v Leverkusnu. Trener črno-rumenih Lucien Favre je v začetno postavo uvrstil čudežnega dečka Erlinga Haalanda. 19-letni Norvežan je na uvodnih treh tekmah spomladanskega dela dosegel kar sedem golov, v torek pa je v Bremnu začel na klopi in Borussia je izpadla iz nemškega pokala.

Veselje gostiteljev trajalo le dve minuti
Gostitelji, ki jih uspešno vodi nekdanji trener Dortmundčanov Peter Bosz, so povedli v 20. minuti, ko so izvedli izjemen protinapad. Kai Havertz je na sredini igrišča našel Nadiema Amirija, ki je takoj podal v prazen prostor. Kevin Volland se je v šprintu otresel Manuela Akandjija in z levico matiral Romana Bürkija.

Veselje gostiteljev je trajalo le dve minuti, saj je nato Jadon Sancho podal iz kota, Mats Hummels pa je žogo velemojstrsko z glavo preusmeril pod prečko. Lukas Hradecky v vratih Bayerja je bil nemočen.

Evrogol Cana za vodstvo Borussie
Obe ekipi sta igrali odprto in 30.000 gledalcev je zares prišlo na svoj račun. V 33. minuti so gostje povedli. Emre Can, ki je zadnji dan prestopnega roka prišel iz Juventusa, je bil natančen z izjemnim strelom s 30 metrov. Z desno nogo je zavrtinčil žogo pod prečko, Hradecky se je iztegnil, vendar je bil prekratek. Evrogol nemškega reprezentanta je navdušil navijače in tudi soigralci kar niso mogli verjeti svojim očem.

Dve minuti pred odmorom je Bayer izenačil na 2:2, znova je bil natančen razigrani Volland, ki je z volejem zabil žogo v mrežo po podaji Jonathana Taha.

Kevin Volland je že v prvem polčasu dvakrat zatresel mrežo Borussie. Foto: Reuters

Gol Sancha razveljavljen, Guerreiro zadel za 2:3
V 52. minuti so se znova veselili gostje. Jadon Sancho je zatresel mrežo po podaji Achrafa Hakimija. Oglasil se je videosodnik in razveljavil zadetek, saj je najstnik Giovanni Reyna za roko povlekel Larsa Benderja. V 65. minuti je Borussia le povedla, Sancho je s peto v kazenskem prostoru zaposlil Hakimija, ki je opazil Raphaela Guerreira. Portugalec je z levico zatresel mrežo.

Kapetan Bender mož odločitve
V zadnjih minutah so farmacevti vse moči usmerili v napad. V 81. minuti sta Can in Volland trčila v kazenskem prostoru, žoga se je odbila do osamljenega Leona Baileyja, ki jo je z desnico poslal v mrežo za 3:3. Šokirani gostje se še niso pobrali, ko je kapetan Lars Bender odločil tekmo z glavo. Velemojstrsko je preusmeril žogo od vratnice v mrežo, potem ko je Daley Sinkgraven natančno podal z leve strani. Jezni trener Favre je nato v igro poslal Maria Götzeja in Thorgana Hazarda, vendar se izid v petih minutah sodnikovega dodatka ni več spremenil.

Erling Haaland je prvič odigral vseh 90 minut v dresu Borussie. Norvežan je bil preveč nervozen, tokrat zares ni imel svojega večera. Foto: Reuters

Sladka zmaga za Bosza
"Trije zadetki na gostovanju so po navadi dovolj za zmago. Nimam besed. Res ne vem, kako smo lahko prejeli dva tako poceni zadetka po našem vodstvu," je bil jezen Favre, ki je prejel že številne kritike v letošnji sezoni. Že lani je bil februar usoden za Dortmundčane, ki so zapravili devet točk naskoka pred Bayernom. Tako lani kot letos so februarja tudi izpadli iz pokala, obakrat jih je izločil Werder.

"Imeli smo res veliko željo. Že pred tekmo sem čutil, da nogometaši živijo za ta derbi. Zelo težko je premagati Borussio, ki je vrhunska evropska ekipa," je bil nasmejan trener Bayerja Bosz, ki je od 6. junija do 10. decembra 2017 sedel na klopi Borussie. Še pred koncem jesenskega dela je bil odpuščen.