Kapetan Lars Stindl in soigralci so se veselili prestižne zmage pred dolgim premorom. Bundesliga se bo nadaljevala 20. januarja. Foto: EPA

Izbranci Edina Terzića so v zadnjem tednu pokvarili dober vtis, ki so ga pustili v jesenskem delu. V torek so izgubili v Wolfsburgu z 0:2 in v Münchnu so z veseljem sprejeli darilo. Bayern si je že pred odhodom na svetovno prvenstvo v Katar zagotovil lepo prednost pred velikimi tekmeci.

Hofmann poskrbel za hitro vodstvo
Gostitelji so v sijajnem vzdušju na Borussia Parku izkoristili že prvo priložnost. V 4. minuti je Lars Stindl natančno podal v prazen prostor, Jonas Hofmann pa je z levico zatresel mrežo. V četrtek se je napadalec veselil vpoklica selektorja Hansija Flicka, zelo dobro formo pa je hitro potrdil.

Brandt mojstrsko izenačil
Dortmundčani so se pobrali in izenačili v 19. minuti. Jude Bellingham je s polovice igrišča z dolgo podajo našel Juliana Brandta, ki si je žogo zaustavil z desno stegensko mišico in jo nato z levo nogo poslal v mrežo. Tehnično dovršen zaključek akcije na 1:1.

Ramy Bensebaini je z glavo zadel za 2:1. Foto: EPA

Thuram prehiter za branilce Dortmunda
V 26. minuti je Gladbach znova povedel. Hofmann je s prostega strela z desne strani podal pred vrata, kjer je Ramy Bensebaini z glavo zabil žogo pod prečko. Po pol ure igre je kapetan Stindl na sredini igrišča podal do Marcusa Thurama. Francoz je hitro opazil, da je obramba Dortmunda razredčena. Švignil je mimo branilca Nica Schlotterbecka in v polnem sprintu preigral še vratarja Gregorja Kobla, nato pa z levo nogo potisnil žogo v prazno mrežo.

Pet minut pred odmorom je Schlotterbeck popravil napako, ko je odbito žogo pospravil v mrežo iz bližine, potem ko je vratarju Gladbacha Janu Olschowskemu še uspelo odbiti nevaren strel visokega branilca Niklasa Süleja.

Jude Bellingham je bil zelo razočaran po koncu tekme. Dortmundčani so v treh dneh izgubili dve tekmi in zaostanek za Bayernom je vse višji. Foto: EPA

Zmaga Gladbacha bi lahko bila še precej višja
Vsi načrti gostov so se podrli že v uvodni akciji drugega polčasa, ko je Hofmann na robu kazenskega prostora zaposlil Kuadia Koneja. 21-letni Francoz je z diagonalnim strelom z desno nogo poslal žogo med nogama Matsa Hummelsa v mrežo.

V 68. minuti so se domači navijači prehitro veselili "petarde". Razglašeni Hummels je izgubil žogo na sredini igrišča, Thuram je stekel sam proti vratom in levo opazil Hofmanna, ki je le še potisnil žogo v mrežo. Oglasil se je videosodnik in glavni delivec pravice Sven Jablonski si je ob stranski črti ogledal posnetek. Opazil je, da je Thuram zadel Hummelsa v stopalo, ko mu je odvzel žogo in gol ni veljal.

Terzić: Ne bomo začeli z ničle, ampak imamo celo nekaj točk minusa
"To je bil veliko razočaranje. Težko najdem pojasnilo za tako predstavo. Zdaj smo si nabrali precejšen zaostanek in od januarja naprej nas čaka težko delo. Ne bomo začeli z ničle, ampak imamo celo nekaj točk minusa," se je slikovito izrazil trener Terzić.

Eric Maxim Choupo-Moting bo glavni adut Kameruna na svetovnem prvenstvu. 33-letni napadalec je v izjemni formi. Foto: EPA

Bayern z rutinsko zmago v Gelsenkirchnu povišal vodstvo
Na sobotnem večernem obračunu na Veltins Areni je vodilni Schalke izgubil proti vodilnemu Bayernu z 0:2. Gostitelji, ki so v sredo premagali Mainz z 1:0, so imeli glasno podporo s tribun.

Z borbeno predstavo so zdržali do 38. minute, ko je Jamal Musiala s epto našel Serga Gnabryja. Junak torkove zmage nad Werderjem si je naravnal žogo na levo nogo in jo z močnim strelom poslal mimo vratarja Alexandra Schwolowa v mrežo.

V 52. minuti so imeli gostitelji na voljo prosti strel, a so Bavarci odbili žogo in izpeljali šolski protinapad štirih proti dveh. Odlični Musiala je podal do Erica Maxima Choupo-Motinga, ki je postavil končni izid. To je bil deseti zadetek Senegalca na zadnjih devetih tekmah. Musiala je kot prvi igralec Bayerna zbral sto nastopov pred dopolnjenim 20. letom.

Jamal Musiala je eden najboljših igralcev Bundeslige. V Gelsenkirchnu je bil znova neustavljiv. Foto: EPA

Nagelsmann posebej pohvalil Musialo
"Musiala je odlično pripravil oba zadetka. V jesenskem delu je bil v izjemni formi in upam, da bo po vrnitvi s svetovnega prvenstva še boljši. Zelo rad posluša nasvete, želi se izboljšati v obrambi," je bil nad najstnikom navdušen trener Julian Nagelsmann.

"Vse smo vložili v to tekmo. Moram priznati, da je Bayern izjemna ekipa, ki v ključnih trenutkih zna odigrati pametno. Novo leto bomo začeli z 18. mesta. V naslednjih dneh nas čakajo pogovori o okrepitvah, saj bo do naslednje tekme minilo dva meseca in pol," je dodal trener Schalkeja Thomas Reis, ki je na začetku sezone vodil Bochum.