Leon Goretzka je odlično izkoristil tri mesece premora. Zelo zavzeto je vadil v fitnesu in zdaj ima izklesano telo. Postal je stalni član udarne enajsterice. Foto: Reuters

Hansi Flick je imel največje težave s sestavo začetne enajsterice, odkar je 3. novembra sedel na klop Bavarcev. Zaradi kazni sta manjkala Thomas Müller in najboljši strelec Bundeslige Robert Lewandowski. Zaradi operacije dimelj bo dalj časa odsoten tudi Thiago Alcantara.

V začetni postavi je bil v napadu Joshua Zirkzee, ki je decembra odločil tekmi v Freiburgu in proti Wolfsburgu. Prvič je srečanje začel Mickael Cuisance, ki je lani prišel iz Mönchengladbacha.

7. decembra je Bayern doživel zadnji poraz prav na Borussia Parku, ko so bili izbranci Marca Roseja boljši z 2:1. V lanski sezoni je Gladbach odnesel vse tri točke z Allianz Arene z gala predstavo (0:3) in takrat se je pošteno zatresel stolček Nika Kovača. Tudi tokrat je bila Borussia zelo blizu točki, ki bi si jo po prikazanem tudi zaslužila.

Joshua Zirkzee je odlično izkoristil vsako minuto v letošnji sezoni. Nizozemec je zaigral le na osmih tekmah, dosegel pa je že štiri gole. Tokrat je bil kaznovan ostrostrelec Lewandowski (štirje rumeni kartoni) in Zirkzee je bil znova na pravem mestu. Foto: Reuters

Zirkzee kaznoval veliko napako Sommerja
Po četrt ure je Jonas Hofmann ukanil Manuela Neuerja, a je stranski sodnik dvignil zastavico, videosodnik pa je potrdil prepovedani položaj. Bayern je imel veliko priložnost v 22. minuti, ko se je Lucas Hernandez znašel sam pred Yannom Sommerjem, Švicar pa se je izkazal s parado.

V 25. minuti je Breel Embolo zapretil z glavo, Neuerju je žogo uspelo odbiti, nato pa je švicarski napadalec iz bližine poslal žogo mimo vrat. Kazen je prišla ekspresno. V naslednji akciji je Sommer naredil neverjetno napako, žogo je izbil naravnost na nogo Zirkzeeja, ki jo je z desnico poslal v prazno mrežo z 20 metrov.

Pavard najprej v lastno mrežo ...
Gostje po nesrečnem zaostanku niso bili preveč šokirani. Osem minut pred odmorom je Patrick Herrmann z desne strani poslal predložek pred vrata, branilec Benjamin Pavard pa je z drsečim štartom zatresel lastno mrežo. Gladbach je imel v prvem delu celo večjo posest žoge (45:55 odstotkov).

... Francoz popravil napako z odlično podajo
Tudi začetek drugega polčasa je pripadel gostom. Flick je po uri igre na zelenico poslal Alphonsa Daviesa in Kingsleyja Comana. Oba odlikuje izjemna hitrost. Bayern je prevzel pobudo, strel Serga Gnabryja je Sommerju še uspelo odbiti, odločitev pa je padla štiri minute pred koncem. Davies je z dolgo diagonalno podajo našel Pavarda na desni strani. Francoz je žogo poslal pred vrata, kjer je Leon Goretzka podstavil desnico in jo s petih metrov poslal v mrežo.

To je bila že deseta zaporedna prvenstvena zmaga Bayerna, ki je spomladi osvojil 40 izmed 42 mogočih točk.

Flick: Cilj je potrditev naslova v Bremnu
"Že pred tekmo sem vedel, da bo to velik boj. Manjkali so nosilci igre in tekmec je bil res neugoden. Med tednom je bila na sporedu še pokalna tekma in naporen ritem se pozna. Osvojili smo velike točke, čeprav sta manjkala Müller in Lewandowski. Z njima bomo v Bremnu precej močnejši. Naš cilj je potrditev naslova proti Werderju. Našo sijajno serijo želimo nadaljevati do konca sezone," je bil zadovoljen Flick.

Erling Haaland je na 12. prvenstveni tekmi dosegel že enajsti zadetek za Dortmund. Foto: Reuters

Haaland v 95. minuti šokiral Fortuno
Fortuna, ki se krčevito bori za obstanek, je nesrečno izgubila proti dortmundski Borussii z 0:1.

V prvem polčasu so bili črno-rumeni nevarnejši. Izjemno priložnost je imel Achraf Hakimi, ki je v 17. minuti stekel sam proti vratom, njegov strel pa je vratar Florian Kastenmeier odbil z nogo.

Nezadovoljni trener Lucien Favre je po uri igre na zelenico poslal Erlinga Haalanda, ki je okreval po poškodbi. Norvežan je takoj poživil igro, v 65. minuti je bil njegov strel blokiran, nato pa je Raphael Guerreiro z volejem zatresel mrežo, a si je predtem pomagal z roko in videosodnik je zadetek razveljavil.

Skrzybski dvakrat zadel vratnico
V drugem polčasu je bila Fortuna nevarnejša. Ni se zadovoljila le s točko, ampak je prežala na protinapade. V 76. minuti je vstopil napadalec Steven Skrzybski. Osem minut pred koncem je ušel obrambi Borussie in z 20 metrov zadel vratnico. V zadnji minuti rednega dela je bil znova prehiter za branilce črno-rumenih, z roba kazenskega prostora je močno streljal, žoga pa se je odbila od zunanjega dela vratnice.

Dani Olmo se je odlično znašel v Bundesligi, potem ko je januarja prišel iz zagrebškega Dinama. Foto: Reuters

Gostitelji so se lahko le držali za glavo. Kdor ne da, pač dobi. Staro nogometno pravilo se je potrdilo v zadnji akciji tekme. Sodnik Sascha Stegemann je v 95. minuti že pogledal na uro, ko je Manuel Akanji z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Haaland z glavo mojstrsko preusmeril žogo v malo mrežico.

Werder po "petardi" znova upa na obstanek
Gola Haalanda so se še posebej razveselili Bremenčani, ki so z gladko zmago v Paderbornu (1:5) ujeli Fortuno na 16. mestu. Davy Klaassen je bil dvakrat natančen že v prvem polčasu. Odpisani Paderborn je bil popolnoma nemočen, Werder pa ima le še za en gol slabšo razliko v zadetkih od Fortune. 16. mesto prinaša dodatne kvalifikacije proti tretjeuvrščeni ekipi druge lige, trenutno je to Stuttgart.

Kultni trener Freiburga Christian Streich se je veselil točke v Wolfsburgu (2:2), potem ko so njegovi izbranci izničili zaostanek z 0:2. Foto: Reuters

Priljubljeni trener Streich ostaja v Freiburgu
Trener z najdaljšim stažem v Bundesligi Christian Streich je podaljšal pogodbo s Freiburgom. Na klopi sedi vse od decembra 2011, danes je vodil že 312. tekmo. V klubu kot trener različnih selekcij sicer deluje že vse od leta 1995.

"Zelo smo zadovoljni, da bomo nadaljevali delo s Christianom Streichom. On živi za ta klub in v srcu nosi njegovo filozofijo," je dejal član uprave Jochen Saier.

55-letni Streich je poudaril, da pogajanja niso bila dolga. "Skupaj delujemo v posebnem okolju. Ne pravim, da kje drugje ni bolje, ampak pri nas je nekaj posebnega," je še povedal Streich, ki je eden najbolj cenjenih strategov v Nemčiji. Z majhnimi finančnimi možnostmi je izvlekel maksimum.