Serge Gnabry in Leon Goretzka sta blestela na BayAreni. Foto: Reuters

Dragulj nemškega nogometa Kai Havertz je presenetljivo sedel na tribuni BayArene. Prejšnji teden je odločil tekmo v Freiburgu, a dobil tudi močan udarec v koleno. To je bil velik udarec za gostitelje, ki so 30. novembra presenetili Bavarce na Allianz Areni (1:2). To je bil prvi poraz Hansija Flicka na klopi Bayerna. V spomladanskem delu so serijski nemški prvaki oddali le dve točki.

Alario se je izognil prepovedanemu položaju
Leverkusen, ki se bori za mesta v Ligi prvakov v prihodnji sezoni, je začel odločno in povedel v 9. minuti. Julian Baumgartlinger je v kazenskem prostoru našel Lucasa Alaria, ki je nakazal strel v daljši kot, nato pa ob bližnji vratnici ukanil Manuela Neuerja. David Alaba je takoj pokazal na stranskega sodnika, ki je dvignil zastavico. Videosodnik je pogledal posnetek in pravilno ugotovil, da prepovedanega položaja ni bilo. Zadetek je obveljal.

Lucas Alario je poskrbel za hitro vodstvo Leverkusna. Foto: Reuters

Do polovice prvega polčasa Bavarci niso našli prave igre. V 27. minuti je Moussa Diaby izgubil žogo na sredini igrišča, Leon Goretzka je takoj podal do Kingsleyja Comana. Francoz je pritekel sam pred Lukaša Hradeckega in ga matiral z desno nogo.

Robert Lewandowski in Thomas Müller sta imela pred tekmo štiri rumene kartone. Še v prvem polčasu sta prejela petega, kar pomeni, da bosta manjkala prihodnjo soboto proti Borussii iz Mönchengladbacha.

Bavarci sanjsko končali prvi polčas
Tri minute pred odmorom so gostitelji slabo izvedli kot. Bayern je krenil v protinapad, Müller je na robu kazenskega prostora zaposlil Goretzko, ki je z diagonalnim strelom z levico zatresel mrežo. Hradecky je krenil v napačno smer in mu žoge nato ni uspelo odbiti.

Robert Lewandowski je vodilni strelec Bundeslige s 30 zadetki. Prihodnji teden Poljak ne bo smel igrati, saj je prejel peti rumeni karton. Foto: Reuters

Gostitelji so bili raztreseni po zaostanku. Hradeckyju je še uspelo preprečiti tretji zadetek, ko se je sam pred njim znašel Gnabry. V naslednji akciji je bil nemočen, ko je Joshua Kimmich z dolgo podajo našel Gnabryja. Vratar Bayerja je prehitro stekel iz vrat in Gnabry je z lobom povišal na 1:3.

30. zadetek Lewandowskega v tej sezoni
V drugem polčasu so bili gostitelji nemočni. V 66. minuti je Müller z desne strani poslal natančen predložek pred vrata, Lewandowski pa je z glavo dosegel že 30. zadetek v letošnji sezoni.

Wirtz najmlajši strelec v zgodovini Bundeslige
Končni izid je v predzadnji minuti postavil 17-letni Florian Wirtz, ki je mojstrsko preigral Lucasa Hernandeza in poslal žogo pod prečko.

Wirtz je postal najmlajši igralec v zgodovini Bundeslige z doseženim zadetkom. Danes je star 17 let in 34 dni. Za 48 dni je znižal starostno mejo, ki jo je imel prejšnji rekorder Nuri Sahin (17 let in 85 dni). Prvi gol je dosegel za Borussio iz Dortmunda leta 2005.

Thomas Müller je v sijajni formi po prihodu Hansija Flicka. Z Nikom Kovačem se ni razumel, velikokrat je obsedel na klopi. V tej sezoni je prispeval že 20 podaj, kar je izenačen rekord Bundeslige. Toliko jih je zbral tudi Kevin De Bruyne v dresu Wolfsburga v sezoni 2014/15. Foto: Reuters

Wirtz je v Leverkusen prišel pozimi iz Kölna, med elito je nastopil četrtič. Na prvi tekmi proti Werderju iz Bremna je 18. maja postal tretji najmlajši igralec v zgodovini lige, mlajša sta bila ob svojem prvencu le Sahin in Yann Bisseck.

Flick: Vodstvo tekmeca nas je le še bolj motiviralo
"Na začetku tekme nam ni steklo in hitro smo se znašli v zaostanku. V nadaljevanju smo prikazali pravi igro, spomladi nas nič ne vrže iz tira. Vodstvo tekmeca nas je le še bolj motiviralo," je bil zadovoljen Hansi Flick.

"Izgubili smo proti najboljši ekipi v Bundesligi. Že v uvodne pol ure, ko smo imeli še ugoden izid, sem čutil, da nismo v pravi dnevni formi. Naredili smo preveč napak in proti Bayernu je to usodno. Nikakor si ne bi smeli dovoliti dveh zadetkov tik pred odmorom," je dodal trener farmacevtov Peter Bosz.

Christian Strohdiek je v sodnikovem dodatku Paderbornu zagotovil presenetljivo točko v Leipzigu. Foto: Reuters

Kampl znova v začetni postavi
Leipzig je le remiziral z zadnjeuvrščenim Paderbornom (1:1). Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki je dve tekmi izpustil zaradi lažje poškodbe, je bil znova v začetni postavi. Tokrat je zaradi poškodbe manjkal Marcel Sabitzer.

Velika neumnost Upamecana
Patrik Schick je za Leipzig zadel v 27. minuti, pozneje pa je bil Paderborn enakovreden ekipi z vrha lige in imel celo nekaj priložnosti za izenačenje. Leipzig je sicer v drugem delu igral brez Dayota Upamecana, saj je ob koncu prvega polčasa dobil drugi rumeni karton. Najprej je naredil prekršek, nato pa brcnil žogo daleč stran.

Strohdiek šokiral rdeče bike
Rdeči biki bi lahko minimalno zmago potrdili ob koncu, toda Timo Werner je zadel samo okvir gola. Kazen je prišla v 92. minuti, ko je Christian Strohdiek poskrbel za izenačenje in hladno prho za Leipzig. Kampl je igral do 88. minute, ko ga je zamenjal Willi Orban.

Emre Can je bil edini strelec na stadionu Westfalen. Foto: Reuters

Can zagotovil tri točke zdesetkani Borussii
Na večerni tekmi je dortmundska Borussia premagala Hertho z 1:0. Črno-rumeni so se utrdili na drugem mestu, unovčili so spodrsljaje tekmecev in zelo težko jim bo odvzeti drugo mesto na preostalih štirih tekmah.

Trener Lucien Favre je imel veliko težav s sestavo ekipe. Izjemni napadalec Erling Haaland je poškodovan, Mats Hummels je bil kaznovan, Mahmoud Dahoud je že končal sezono. Tudi Mario Götze, ki bo poleti zapustil Dortmund, je manjkal, saj pričakuje prvega otroka.

V 57. minuti je Jadon Sancho poslal visoko žogo v kazenski prostor, kjer jo je Julian Brandt z glavo podal na rob kazenskega prostora, Emre Can pa jo je z desnico poslal v mrežo. Napeto je bilo do konca, a je Borussii uspelo ohraniti minimalno prednost. Sancho je imel v 90. minuti na nogi 2:0, a je z dveh metrov žogo poslal natančno v vratarja Runeja Jarsteina.

To so bile tri težko prigarane točke za Borussio, ki je dobila osem od zadnjih devetih tekem, izgubila je le proti Bayernu z 0:1. Bruno Labbadia je doživel prvi poraz na klopi Berlinčanov, ki so po dolgem premoru osvojili že 10 točk.