Krzysztof Piątek je z bele točke zagotovil točko Herthi, ki je v zadnjih treh krogih po premoru osvojila že sedem točk. Foto: Reuters

Trener Julian Nagelsmann je namesto nekdanjega slovenskega reprezentanta na igrišče poslal Tylerja Adamsa. Berlinčani so pod vodstvom novega trenerja Bruna Labbadie prerojeni. Po zmagah nad Hoffenheimom (3:0) in Unionom (4:0) so znova prikazali zelo dobro predstavo.

Bruno Labbadia je pravo nasprotje predhodnika na klopi Herthe Jürgena Klinsmanna. Malo govori in veliko naredi. Foto: Reuters

Hertha je povedla že v 9. minuti, ko je po podaji Marvina Plattenhardta iz kota zadel Marko Grujić z desno nogo. Sredi prvega polčasa je z glavo izenačil Lukas Klostermann.

V 63. minuti je Leipzig ostal le z deseterico, ko je Marcel Halstenberg dobil drugi rumeni karton. Matheus Cunha, ki je januarja zapustil rdeče bike in odšel v Berlin, mu je ušel. Halstenberg ga je podrl in si prislužil izključitev.

Velika napaka vratarja Jarsteina
Gostitelji so tudi z igralcem manj prišli do vodstva. V 68. minuti je Patrik Schick streljal z 20 metrov, zares nespretno pa je posredoval vratar gostov Rune Jarstein. Žogo mu je najprej uspelo zaustaviti, a jo je nato z roko poslal v lastno mrežo.

Joker Piątek priigral točko
Osem minut pred koncem je razigrani Cunha preigral Angelina in Ademolo Lookmana, ki ga je podrl v kazenskem prostoru. Rezervist Krzysztof Piątek je izkoristil enajstmetrovko in postavil končni izid.

"Ko smo imeli igralca več, smo seveda želeli osvojiti vse tri točke. Po zares nesrečno prejetem golu za 1:2 smo prikazali pravi karakter. Zaslužili smo si točko," je dejal Labbadia.

Kenan Karaman je zagotovil Fortuni tri točke v boju za obstanek. Foto: EPA

Fortuna še poglobila krizo Schalkeja
V boju za obstanek je tri velike točke osvojila Fortuna iz Düsseldorfa, ki je premagala Schalke z 2:1. Modri iz Gelsenkirchna so v veliki krizi po dolgem premoru, izgubili so vse tri tekme in vse bolj zaostajajo za mesti, ki vodijo v evropske pokale. Klub se je znašel v velikih finančnih težavah, zato bi zelo potreboval denar Uefe v prihodnji sezoni.

Schalke je povedel v 53. minuti, ko je Weston McKennie zadel z glavo po podaji s prostega strela. Deset minut zatem je izenačil Rouwen Hennings z glavo, potem ko je v skoku za žogo s komolcem odrinil branilca Matijo Nastasića. Videosodnik je zadetek priznal. Odločitev je padla v 68. minuti, ko je Kenan Karaman žogo iz bližine z glavo potisnil v mrežo.

Schalke je brez zmage že deset tekem zapored, kar se je zgodilo prvič po letu 1997. Razlika v zadetkih na zadnjih desetih tekmah je 3:24. Zmaga Fortune je velik udarec za Werder, ki zdaj za 16. mestom zaostaja že pet točk, ima pa tekmo manj.