Robert Lewandowski ima v zadnjem krogu proti Augsburgu na Allianz Areni priložnost, da še izboljša rekordni dosežek. Foto: Reuters

Bayern si je že prejšnji teden zagotovil deveti zaporedni naslov nemškega prvaka. Trener Hansi Flick, ki bo po koncu evropskega prvenstva zelo verjetno postal selektor Nemčije, je v Freiburgu poslal na zelenico udarno enajsterico. Manuela Neuerja je v vratih zamenjal Alexander Nübel. Zelo zanimivo srečanje se je končali brez zmagovalca (2:2).

Z napisom na majici se je spomnil na Gerda Müllerja
V uvodne pol ure so bili serijski prvaki precej boljši. Lukas Kübler je v 25. minuti v kazenskem prostoru podrl Thomasa Müllerja. Oglasil se je videosodnik in Bavarci so imeli na voljo najstrožjo kazen. Seveda si je žogo nastavil Lewandowski in z desno nogo poslal vratarja Marka Flekkna v napačno smer. Izjemni napadalec je imel za to posebno priložnost pod dresom tudi majico z napisom "4ever Gerd".

Gostitelji so izenačili le tri minute zatem, ko je Manuel Gulde zadel z glavo po podaji iz kota.
V 51. minuti je Leroy Sane z desne strani podal pred vrata, Serge Gnabry pa je žogo potisnil v mrežo. Videosodnik se je hitro oglasil in razveljavil zadetek zaradi prepovedanega položaja. Dve minuti zatem je Bayern le povedel. Sane je z drsečim startom potisnil žogo v mrežo po podaji Müllerja z desne strani.

Lewandowski je imel v 78. minuti veliko priložnost, da potrdi zmago Bayerna in postane rekorder z 41 zadetki. Po protinapadu je Flekken njegov strel odbil, tudi v drugem poskusu iz bližine pa mu ni uspelo ukaniti vratarja Freiburga, ki je imel zares dober dan.

Günter priigral točko Freiburgu
Devet minut pred koncem si je Christian Günter na sredini igrišča izmenjal dvojno podajo z Vincenzem Grifom, nato pa silovito pospešil po levi strani, švignil je mimo Boune Sarrja in z diagonalnim strelom z levo nogo poslal žogo v malo mrežico. Sijajna akcija za 2:2.

"Velika čast zame. Rekord Gerda Müllerja je bil dolgo nedosegljiv. Ostaja še 90 minut in seveda bom skušal doseči še en zadetek," je poudaril Lewandowski.

Tudi Wolfsburg in Borussia Dortmund v Ligi prvakov
Znani so vsi štirje potniki v skupinski del Lige prvakov. Leiozig je remirziral z Wolfsburgom (2:2) in si zagotovil drugo mesto. Tudi Volkovi so bili presrečni, saj bodo znova igrali med evropsko elito. Borussia iz Dortmunda je tri dni po pokalnem naslovu v Berlinu odšla v Mainz in s tremi točkami (1:3) potrdila nastop v Ligi prvakov.

V Mainzu sta mrežo domačih načela Raphael Guerreiro (23.) in kapetan pokalnih prvakov Marco Reus (42.). V drugem delu je Julian Brandt povišal na 0:3. Za domače je tik pred koncem z bele točke častni gol dosegel Šved Robin Quaison.

Köln in Werder v najslabšem položaju v boju za obstanek
Zadnji krog bo zelo napet v boju za obstanek. Že nekaj časa je znano, da se Schalke seli v drugo ligo. Hertha se je že rešila po remiju brez zadetkov s Kölnom, ki je zdaj na predzadnjem mestu. Kozlički so v zelo neugodnem položaju, saj so na predzadnjem mestu.

Daniel Caligiuri je potrdil zmago Augsburga, ki ostaja med elito. Foto: EPA

Augsburg je na zelo pomembni tekmi ugnal Werder z 2:0. Na zelo nervoznem srečanju sta obe ekipi tekmo končali le z deseterico. Že v 13. minuti je bil izključen Ruben Vargas, a Bremenčani niso unovčili premoči. Na začetku drugega polčasa je drugi rumeni karton prejel Christian Gross.

V 57. minuti je Rani Khedira z levico s sedmih metrov poslal žogo od vratnice v mrežo. V zadnji minuti je obstanek potrdil Daniel Caligiuri z bele točke.

Arminia Bielefeld je po remiju proti Hoffenheimu (1:1) na lestvici na 15. mestu in ima točko več od Werderja.

V zadnjem krogu bo Köln gostil odpisani Schalke. Werder se bo srečal z Borussio iz Mönchengladbacha, Arminia pa bo gostovala v Stuttgartu. Le 15. mesto omogoča obstanek, 16. mesto pa vodi v dodatne kvalifikacije s tretjeuvrščeno ekipo druge lige.

Bochum in Holstein Kiel sta zelo blizu uvrstitve v Bundesligo, za tretje mesto se borita Greuther Fürth in Hamburg.