Robert Lewandowski je dosegel že 25 golov v letošnjem prvenstvu. Rekorder je Gerd Müller, ki je v sezoni 1971/72 kar 40-krat zatresel mrežo. Foto: Reuters

Trener Bavarcev Hansi Flick je moral narediti nekaj sprememb, saj sta bila Jerome Boateng in Benjamin Pavard kaznovana. Prvič je v začetni postavi zaigral Alvaro Odriozola, ki je januarja prišel iz madridskega Reala. Thomas Müller in Kingsley Coman sta začela na klopi, saj je v torek na sporedu prva tekma osmine finala Lige prvakov proti Chelseaju na Stamford Bridgeu.

Gnabry spreten v gneči
Začetek na Allianz Areni je napovedal pričakovan razplet. Bavarci so odločno krenili proti vratom Paderborna. Odroizola je v 8. minuti z natančnim predložkom zaposlil Lewandowskega, ki je z glavo streljal malce mimo vrat.

V 25. minuti so serijski nemški prvaki povedli. Corentin Tolisso je v kazenskem prostoru našel Serga Gnabryja, ki si je naravnal žogo na levico in jo v gneči z devetih metrov spretno poslal v malo mrežico.

Dennis Srbeny je tik pred odmorom izenačil na 1:1 po veliki napaki Manuela Neuerja. Foto: Reuters

Srbeny kaznoval veliko napako Neuerja
Dve minuti pred odmorom so gostje presenetljivo izenačili. Christian Strohdiek je na desni strani poslal žogo v prazen prostor. Manuel Neuer je popolnoma po nepotrebnem zapustil vrata, napadalec Dennis Srbeny je bil hitrejši. Žogo je poslal med nogama Neuerja in krenil proti praznim vratom, David Alaba je z drsečim štartom zletel v prazno in Srbeny je zlahka izenačil na 1:1.

V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Tolisso podal pred vrata Paderborna, kjer je Strohdiek žogo preusmeril v prečko. Ob odmoru je ostalo pri 1:1 in gostje so bili nasmejani do ušes.

Sijajna predstava vratarja Zingerleja
Na začetku drugega dela je blestel vratar Paderborna Leopold Zingerle, ki je v mladinskih kategorijah branil za Bayern. V 53. minuti se je dvakrat zares izkazal. Najprej je s parado odbil nevaren poskus Lewandowskega v kot. Poljak je nato zapretil z glavo, a je Zingerle žogo odbil in jo nato velemojstrsko v ležečem položaju z nogo z golove črte poslal nazaj v polje.

Michel unovčil velike luknje v obrambi Bavarcev
Flick seveda ni bil zadovoljen z izidom, zato je v 63. minuti v igro poslal Müllerja in Comana. Oba sta takoj poživila igro in v 70. minuti je Bayern znova povedel. Gnabry je ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je Lewandowski iz bližine zatresel mrežo.

Bayern je igral domiselno v napadu, v obrambi pa puščal velike luknje. Gnabry je lahkomiselno izgubil žogo na sredini igrišča in gostje so izpeljali protinapad četrt ure pred koncem. Dennis Jastrzemski je ušel po levi strani, njegov strel je Neuerju še uspelo odbiti, a je pritekel rezervist Sven Michel in zlahka poslal žogo v prazno mrežo.

Lewandowski vedno na pravem mestu
Bavarci so nato silovito pritisnili. Flick je v igro poslal tudi Joshuo Zirkzeeja, ki je jeseni odločil tekmi v Freiburgu in proti Wolfsburgu v zadnjih trenutkih. Dve minuti pred koncem je Alphonso Davies na levi strani zaposlil Gnabryja, ki je podal pred vrata, kjer je Lewandowski podstavil desnico in preprečil senzacijo. To je bil že 25. zadetek Poljaka v tej sezoni.

"V prvem polčasu nismo bili dovolj zbrani. Naredili smo preveč napak in Paderborn je to znal unovčiti. Ko smo se znašli že v težavah, so fantje prikazali pravi obraz. To je bil pravi boj do zadnje minute," je povedal Flick, ki je zadovoljen, da bodo njegovi izbranci tudi po koncu 23. kroga ostali na vrhu lestvice.

Marcel Halstenberg je dosegel tretji zadetek za Leipzig. Foto: Reuters

Rdeči biki divjali v Veltins Areni
Leipzig je na derbiju kroga blestel v Veltins Areni in ostaja prvi zasledovalec Bayerna. Schalke je izgubil kar z 0:5.

Kapetan Marcel Sabitzer je z izjemnim strelom s 25 metrov zatresel mrežo že v 50. sekundi. Vratar Alexander Nübel, ki bo poleti prestopil k Bayernu, je zelo slabo posredoval. Napačno je ocenil let žoge in tudi v nadaljevanju prvega polčasa je naredil še nekaj napak in prejel glasne žvižge navijačev Schalkeja.

Rdeči biki so bili učinkoviti v zadnje pol ure. Po uri igre je Timo Werner z močnim strelom s 15 metrov poslal žogo pod prečko. V 68. minuti je Marcel Halstenberg zadel z glavo po podaji iz kota. Knapi iz Gelsenkirchna so delovali kot razbita vojska.

Nkunku zrežiral štiri zadetke
Deset minut pred koncem je Angelino premešal obrambo Schalkeja in z diagonalnim strelom z levico povišal na 0:4. Končni izid je postavil rezervist Emil Forsberg v predzadnji minuti. Za vse štiri zadetke v drugem polčasu je podal izjemni Christopher Nkunku.

Wagner: Preboj v Ligo prvakov ni realen
"Prehitro smo prejeli gol. Veliko igralcev je imelo zelo slab večer in proti tako močnemu tekmecu je težko izvleči kakšno točko. Naša ekipa je zelo mlada in nihanja v formi so normalna. Že od začetka sezone sem govoril, da preboj v Ligo prvakov ni realen," je povedal trener Schalkeja David Wagner.

Haaland zadel tudi v Bremnu
Werder, ki se bori za obstanek, je v pokalu drugo leto zapored izločil Borussio iz Dortmunda. Pred tremi tedni je bil boljši s 3:2. Na prvenstveni tekmi so tri točke odnesli črno-rumeni (0:2).

V drugem polčasu so bili Dortmundčani za razred boljši. Dan Axel Zagadou je v 52. minuti zadel po podaji Jadona Sancha iz kota. Končni izid je postavil izjemni napdalec Erling Haaland v 66. minuti. Achraf Hakimi je ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je 19-letni Norvežan z desnico zabil žogo v mrežo. To je bil že njegov deveti zadetek v Bundesligi.