Robert Lewandowski je v uvodnih treh krogih zadel že petkrat. Poljak želi še popraviti rekordno znamko iz pretekle sezone, ko je dosegel neverjetnih 41 golov. Foto: Reuters

Trener Bavarcev Julian Nagelsmann je po ponesrečenih pripravah upal, da bo njegovim izbrancem uspelo obdržati priključek z vrhom. Sedem točk iz uvodnih treh krogov je zelo dober izkupiček, saj ima Bayern še ogromno rezerve. Po reprezentančnem odmoru sledita gostovanji v Leipzigu in Barceloni, ko bo znano, kako močna je zasedba iz Münchna.

Prestopni rok traja do torka in zagotovo se bo zgodil še kakšen prestop. Odlični vezist Leipziga Marcel Sabitzer je zelo blizu prihoda v München.

Selke zapravil veliko priložnost za vodstvo Herthe
Hertha je imela najlepšo priložnost na tekmi v 2. minuti. Leon Goretzka je podal naravnost na nogo Davieja Selkeja. Napadalec je stekel sam proti Manuelu Neuerju, a se je prehitro odločil za strel in vratar Bayerna je žogo odbil.

"Radio" Müller je že na začetku sezone na pravi frekvenci. Thomas Müller je pravi vodja na zelenici in podaljšana roka Juliana Nagelsmanna. Foto: Reuters

Müller pokvaril vse načrte Berlinčanov
Trener Berlinčanov Pal Dardai je pred tekmo poudaril, da je treba prve četrt ure nujno ohraniti mrežo nedotaknjeno. Vsi načrti so se podrli v 6. minuti. Alphonso Davies je podal v kazenski prostor, Lewandowski pa je spretno prepustil žogo bolje postavljenemu Thomasu Müllerju, ki je z diagonalnim strelom z desnico zatresel mrežo.

Videosodnik popravil napako stranskega sodnika
Gostje so sredi prvega polčasa ostali brez napadalca Stevana Jovetića, ki je odšepal v garderobo. V 25. minuti je Serge Gnabry z desne strani podal pred vrata, Lewandowski je z glavo stresel vratnico. Branilci Herthe so bili popolnoma zmedeni in Poljak je v drugem poskusu z glavo potisnil žogo v mrežo. Stranski sodnik je dvignil zastavico, a se je zmotil. Videosodnik je opazil, da prepovedanega položaja ni bilo, in glavni delivec pravice Sven Jablonski je pokazal na sredino igrišča.

Jamal Musiala je bil v začetni postavi. Navijači so bili navdušeni. Najstnik je pravi dragulj Bavarcev. Foto: Reuters

Stoječe ovacije za najstnika Musialo
Na začetku drugega polčasa je Müller zaposlil Jamala Musialo. 18-letnik si je žogo zaustavil z levico in jo nastavil na desno nogo, nato pa jo je zavrtinčil v mrežo z 12 metrov. Najstnik je pravi dragulj Bavarcev in ekspresno je postal ljubljenec občinstva. Prejel je stoječe ovacije, ko je po uri igre zapustil zelenico. Vstopil je Leroy Sane, ki je prejšnji teden po zelo slabi predstavi proti Kölnu slišal številne žvižge s tribun Allianz Arene.

Lewandowski poskrbel za "petardo"
Tokrat se je precej bolj izkazal. V 70. minuti je prodrl v kazenski prostor po levi strani in podal v sredino, kjer je Lewandowski le še podstavil levico za 4:0. Poljak je postavil končni izid šest minut pred koncem z glavo. Podal je Tanguy Nianzou, ki je v drugem polčasu zamenjal Dayota Upamecana.

"Telesno sem precej bolje pripravljen kot pred petimi leti, lačen sem novih lovorik. Vedno lahko igram še bolje. Ne razmišljam o rekordih, pomembne so lovorike. Če nam bo uspelo, bo padel še kakšen rekord samodejno," je povedal 33-letni Lewandowski, ki je v pretekli sezoni dosegel rekordnih 41 zadetkov v nemškem prvenstvu. Pred tekmo je prejel tudi nagrado za najboljšega nogometaša v Bundesligi.

Lewandowski je zadel na 13 zaporednih tekmah Bundeslige, boljši je le še Gerd Müller s 16 tekmami z zadetkom v sezoni 1969/70. Z današnjim hat-trickom je presegel mejo 300 golov v karieri za Bayern. V prejšnji sezoni jih je zbral 41, v tej na treh tekmah že pet.

Erling Haaland je v gneči pred vrati Hoffenheima v sodnikovem dodatku dokazal, da je pravi velemojster. Foto: Reuters

Haaland v 91. minuti rešil Borussio
Borussia Dortmund je v petek zvečer premagala Hoffenheim s 3:2 v razburljivem obračunu na stadionu Westfalen.

Čeprav so Dortmundčani v prvem delu prevladovali in proti vratom Hoffenheima sprožili deset strelov, so bili bližje vodstvu gostje. Andrej Kramarić je v 2. minuti z glavo zadel vratnico.

Začetek drugega polčasa je pripadel domačim. Po lepi kombinaciji dveh osemnajstletnikov, Juda Bellinghama in Giovannija Reyne, je z roba kazenskega prostora zadel Američan. Hoffenheim je izenačil v 61. minuti, ko je lepo podajo Dennisa Geigerja izkoristil Christoph Baumgartner.

V razburljivem drugem polčasu je Borussio v vodstvo popeljal Bellingham z natančnim strelom z levico. V zadnji minuti rednega dela je po podaji iz kota Kevin Akpoguma z glavo podaljšal žogo pred vrata, rezervist Munas Dabbur pa je iz bližine izenačil na 2:2. V naslednjem napadu je po dveh sijajnih obrambah Hoffenheimovega vratarja Oliverja Baumanna do žoge prišel Erling Haaland in jo z levico pospravil pod prečko.