Junak finala Lige prvakov 23. avgusta v Lizboni Kingsley Coman je dosegel edini zadetek na olimpijskem stadionu v Berlinu. Foto: Reuters

Tekma na olimpijskem stadionu je bila odigrana že pol ure pred klasičnim petkovim terminom. Bavarce čaka polet na svetovno klubsko prvenstvo v Katarju. Varovanci Hansija Flicka kot zmagovalci Lige prvakov bodo v ponedeljek v polfinalu igrali proti afriškemu prvaku Al Ahliju iz Egipta. Prenos bo na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.

Hertha se nepričakovano bori za obstanek. Na klop se je vrnil Madžar Pal Dardai, med tednom pa sta prišla Sami Khedira in Nemanja Radonjić. Svetovni prvak z Nemci s SP-ja v Braziliji leta 2014 pri Juventusu ni dobil priložnosti za igro, Srb pa ni bil zadovoljen v Marseillu.

Sami Khedira je odigral prvih deset minut v dresu Herthe. Trener Juventusa Andrea Pirlo nanj ni več računal. Foto: Reuters

Neuer preprečil hitro vodstvo Herthe
V prvem polčasu je v Berlinu snežilo in gostitelji so začutili priložnost za presenečenje. V 3. minuti je Vladimir Darida sijajno zaposlil napadalca Dodija Lukebakia, Manuel Neuer pa je iztegnil nogo in mrežo ohranil nedotaknjeno. Veliko vprašanje je, kje bi bili Bavarci, če ne bi sijajni vratar letos rešil ogromno točk ...

Jarstein ubranil strel Lewandowskega z enajstih metrov
V 5. minuti je imel veliko priložnost Leroy Sane, a je njegov diagonalni strel odbil Rune Jarstein. V 10. minuti je Robert Lewandowski podal do Saneja, ki je že potisnil žogo mimo Jarsteina. Vratar Herthe ga je podrl in sodnik Robert Schröder je takoj pokazal na belo točko. Lewandowski, ki je unovčil zadnjih enajst najstrožjih kazni, je streljal močno, a se je z izjemno parado izkazal Jarstein.

Hertha se ni le branila, večkrat je poskusila izkoristiti veliko prostora v razredčeni obrambi Bayerna. Krzysztof Piatek je poskusil z več streli, a je bil Neuer vedno na pravem mestu.

Pal Dardai bo skušal Hertho obdržati med elito. Na uvodnih dveh tekmah še ni osvojil točke. Foto: Reuters

Posredovanje Starka se ni obrestovalo
V 21. minuti je Thomas Müller podal do Comana, ki si je namestil žogo na desnico in streljal z roba kazenskega prostora. Kapetan Herthe Niklas Stark je z drsečim startom blokiral strel, a je žoga v visokem loku preletela Jarsteina in končala v mreži.

Hertha je bila nato v podrejenem položaju do odmora, Comanu in Lewandowskemu pa ni uspelo povišati prednosti.

Radonjić in Khedira vstopila v drugem polčasu
Sneženje je v drugem polčasu ponehalo in zelenica je bila precej primernejša za kombinatorno igro, saj je med odmorom ogrevanje stopilo ves sneg. Dardai je v 63. minuti v igro poslal Radonjića, ki je takoj poživil igro. Najboljši strelec Bundeslige Lewandowski ni imel svojega večera, petkrat je streljal, vendar mu ni uspelo zatresti mreže in tako ostaja pri 24 zadetkih v tej sezoni.

Bavarci so spretno nadzorovali potek srečanja. Dardai je nato vse stavil na napad. Deset minut pred koncem sta vstopila še Khedira in Mathew Leckie.

Matheus Cunha je prišel sam pred Neuerja, a je poslal žogo malce mimo vrat. Foto: Reuters

Hitri Cunha lobal Neuerja, a zgrešil vrata
V 89. minuti je rezervist Matteo Guendouzi z dolgo podajo zaposlil Matheusa Cunho. Hitri Brazilec je startal na svoji polovici, zato prepovedanega položaja ni bilo. Prišel je sam pred Neuerja in ga lobal z desnico, žoga pa je zletela pol metra mimo vrat. Velika sreča za Bayern, ki je s peto zaporedno prvenstveno zmago zanesljivo na vrhu.

Flick: Zelo smo si želeli s tremi točkami oditi v Katar
"V prvem polčasu je bilo težko, saj je ves čas snežilo. Hertha je imela nekaj priložnosti. Zelo sem zadovoljen, da smo mrežo znova ohranili nedotaknjeno. Zelo smo si želeli s tremi točkami oditi v Katar," je poudaril trener Hansi Flick, ki ima po trojni kroni v pretekli sezoni prihodnji teden lepo priložnost, da pristavi novo lovoriko v bogato klubsko vitrino na Säbener Strasse.

Freiburg po enajstih letih ugnal Dortmundčane
Freiburg je prvič po 8. maju 2010 ugnal dortmundsko Borussio. Trener Christian Streich se je veselil prve zmage nad črno-rumenimi.

Wooyeong Jeong in Vincenzo Grifo se veselita vodilnega zadetka za Freiburg. Foto: Reuters

Wooyeong Jeong je v 49. minuti z močnim strelom z 20 metrov. Tri minute zatem je Jonathan Schmid z desne strani presenetil slabo postavljenega Marwina Hitza. Vratar Borussie je žogo le odbil v vratnico, nato pa je končala za njegovim hrbtom. Po uri igre je vstopil 16-letni Youssoufa Moukoko, ki je v 76. minuti znižal po podaji Erlinga Haalanda.

Menjava trenerja se pri Borussii ni obrestovala. Edin Terzić je doživel že četrti poraz, zaostanek za Bayernom znaša ogromnih 16 točk.

Gladka zmaga Leipziga v Gelsenkirchnu
Schalke je vse bližje drugi ligi. Zadnjeuvrščena ekipa lige ni imela možnosti proti Leipzigu z 0:3. Kevin Kampl je igral vso tekmo.

Nordi Mukiele je v sodnikovem dodatku prvega polčasa z glavo kronal premoč rdečih bikov. Marcel Sabitzer je v 73. minuti povišal na 0:2 po podaji Angelina. Tretji gol je tik pred koncem dosegel Willi Orban z glavo.