Kapetan Manuel Neuer je znova dvignil prestižni
Kapetan Manuel Neuer je znova dvignil prestižni "solatni krožnik". Borussia Dortmund je maja 2012 osvojila zadnji naslov, nato pa je bil kar desetkrat zapored najboljši Bayern. To je rekord v petih elitnih ligah v Evropi. Do letošnje sezone si je Bayern rekord delil z Juventusom, ki je bil najboljši v Serie A devetkrat zapored (2012-20). Foto: AP

Bavarci so si 32. naslov zagotovili že pred 15 dnevi z zmago s 3:1 nad dortmundsko Borussio. Pred začetkom srečanja se je od bavarskega dresa poslovil tudi nemški reprezentant Niklas Süle, ki se v novi sezoni seli k tekmecu v Dortmund.

V zadnjem krogu bo Stuttgart upal na poraz Herthe v Dortmundu
Točka je bila za Stuttgart izjemno pomembna, saj ostaja na 16. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek med elito s tretjeuvrščeno ekipo druge lige (krog pred koncem je to Hamburg). Tri točke več ima berlinska Hertha in tri manj Arminia iz Bielefelda. Stuttgart bi si lahko priboril celo neposredni obstanek, če v zadnjem krogu v soboto doma premaga Köln, Hertha pa izgubi na gostovanju v Dortmundu.

Magath ni bil navdušen nad skupnim oddihom zvezdnikov Bayerna na Ibizi
Bavarci so prejšnji teden izgubili v Mainzu z 1:3, potem pa jim je vodstvo kluba odobrilo dva dni dopusta na Ibizi. Najbolj jezen je bil trener Herthe Felix Magath, ki je pričakoval zavzeto igro Bavarcev do zadnjega kroga. Če bi Stuttgart tokrat izgubil v Münchnu, bi si Hertha zagotovila neposreden obstanek.

Robert Lewandowski je tudi v letošnji sezoni najboljši strelec Bundeslige s 34 zadetki. Poljak ima pogodbo do junija 2023, pogajanja o podaljšanju pa so zašla v slepo ulico. Foto: Reuters

Izjemen strel Tomasa za vodstvo gostov
Motivirani gostje so začeli odlično. Omar Marmoush je v 9. minuti ušel po desni strani in na robu kazenskega prostpra lepo zaposlil Tiaga Tomasa. Portugalski napadalec je z močnim strelom z desnico poslal žogo pod prečko, Manuel Neuer je bil nemočen.

Müller najprej v prečko, tik pred odmorom pa v polno
Bayern ni hotel razočarati 75.000 gledalcem na razprodani Allianz Areni. Takoj po zaostanku je močno pritisnil. Thomas Müller je z volejem v 12. minuti stresel prečko.

V 35. minuti je Robert Lewandowski na desni strani kazenskega prostora našel Serga Gnabryja, ki je poslal oster predložek pred vrata, branilec Konstantinos Mavropanos je skušal posredovati pred golovo črto, a je žogo potisnil v lastno mrežo.

Minuto pred odmorom je Dayot Upamecano na desni strani kazenskega prostora podal do Müllerja, ki se je lepo zaustavil žogo in jo s konico nogometnega čevlja z levico potisnil v mrežo. Bayern je ob odmoru vodil z 2:1.

Saša Kalajdžić je večkrat ogrozil vrata Bayerna. Foto: Reuters

Kalajdžić z glavo izenačil na 2:2
Müller, ki je v torek podaljšal pogodbo do junija 2024, je bil zelo motiviran, v 51. minuti je s treh metrov v padcu zadel še vratnico. V protinapapadu je Stuttgart izenačil na 2:2. Borna Sosa je z leve strani poslal predložek pred vrata, napadalec Saša Kalajdžić pa je z glavo zatresel mrežo.

Največjo priložnost za zmago Bayerna je imel najboljši strelec Bundeslige Lewandowski, ki je v 76. minuti streljal z leve strani, vratar Florian Müller pa je žogo z nogo preusmeril v prečko.

Coman izključen tik pred koncem
V 95. minuti je Mavropanos z drsečim startom podrl Kingsleyja Comana. Francoz je izgubil živce, prisolil mu je zaušnico in sodnik Deniz Aytekin je takoj pokazal rdeči karton.

"Zelo sem zadovoljen s točko. Od prve minute je bil pristop pravi. Zelo smo trpeli, ko je Bayern pritiskal. Igrali smo zelo dobro in imeli celo priložnost, da odnesemo vse tri točke," je bil nasmejan trener Stuttgarta Pellegrino Matarazzo.

34-letni Julian Nagelsmann je prvič postal nemški prvak. Športni direktor Hasan Salihamidžić bo imel veliko dela poleti, saj bo treba sestaviti širši kader. Foto: Reuters

Nagelsmann želi ponovitve predstav iz jesenskega dela
"Neodločen izid nam ne diši najbolj, a to je poseben večer, saj smo prejeli pokal. Stuttgart si je priigral preveč priložnosti. Želim si, da bi v naslednji sezoni ponovili predstave iz jesenskega dela te sezone, ko smo res blesteli. Do takrat moramo še podaljšati nekaj pogodb in sestaviti dovolj širok kader," je pogled naprej usmeril trener Bayerna Julian Nagelsmann.

Leipzig izkoristil spodrsljaj Freiburga
V boju za Ligo prvakov znova dobro kaže Leipzigu z nekdanjim slovenskim reprezentantom Kevinom Kamplom, ki je tekmo začel v prvi postavi. Rdeči biki so s 4:0 odpravili Augsburg in na lestvici na četrtem mestu prehiteli Freiburg. Zdaj bo Leipzig sam odločal o svoji usodi, tekmec pa bo predzadnja Arminia iz Bielefelda.

Pred več kot 37.000 gledalci je Leipzig povedel v 40. minuti po golu Portugalca Andreja Silve. Po menjavi strani je dvakrat zabil odlični Francoz Christopher Nkunku (48./57.) končni izid pa je iz enajstmetrovke postavil Šved Emil Forsberg v 64. minuti.

Tri dni po porazu v polfinalu Evropske lige v Glasgowu z 1:3 je Leipzig uspel zbrati dovolj energije za pomembno zmago v boju za četrto mesto, ki vodi v skupinski del Lige prvakov.

Schalke se vrača med elito, Werder potrebuje še točko
Schalke je v soboto na derbiju druge lige po zaostanku z 0:2 premagal St. Pauli s 3:2 in se bo vrnil v Bundesligo. Zelo blizu vrnitvi je tudi Werder iz Bremna, ki v zadnjem krogu potrebuje še točko proti Regensburgu. V boju za tretje mesto je v najboljšem položaju Hamburger SV.