Lecce, ki se je letos vrnil v prvo ligo, je v uvodnih devetih krogih zbral osem točk. Foto: EPA

Drugič v tej sezoni se je zgodilo, da stara dama ni zmagala, prvič sredi septembra v Firencah (0:0). Oba zadetka sta bila dosežena z 11-metrovke.

Najprej je goste v 50. minuti v vodstvo popeljal Paulo Dybala, potem ko so na robu kazenskega prostora podrli Miralema Pjanića, že šest minut pozneje pa je izenačil kapetan Lecceja Marco Mancosu po igranju z roko Matthijsa de Ligta.

Inter je po prvem polčasu proti Parmi zaostajal z 1:2 (na 1:1 je pri gostih izenačil nekdanji Interjev napadalec Yann Karamoh), v 51. minuti pa je končni izid postavil Romelu Lukaku. Ob koncu sta imela lepi priložnosti Stefan de Vrij in Sebastiano Esposito, a sta bila premalo natančna. Na lestvici črno-modri zaostajajo točko za Juventusom. Foto: EPA

Sarri: Nismo izkoristili priložnosti
"Ronaldo je bil utrujen tako fizično kot psihično, tako da mu pot sem in sedenje tukaj ne bi koristila. Ko igralec potoži zaradi utrujenosti, je edina pravilna stvar, da mu nameniš počitek. Priigrali smo si deset priložnosti za zadetek, a jih nismo izkoristili,"
je po tekmi dejal trener Juventusa Maurizio Sarri.

Lecce, ki je prejšnjo nedeljo na San Siru remiziral z Milanom (2:2), je osvojil sploh prvo točko na domačem stadionu.

Juventus je mrežo sicer zatresel že v 17. minuti, a je bil Gonzalo Higuain v prepovedanem položaju. V 62. minuti je Federico Bernardeschi že preigral vratarja, vendar nato zadel le vratnico.

Slovenski reprezentant Žan Majer je za gostitelje igral do 58. minute.