Nogometaši Valencie so bili na Mestalli boljši od madridskega Reala. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je takole z bele točke zadel za gostujoče vodstvo. Foto: Reuters
Real Sociedad - Barcelona
Nogometaši Real Sociedada so se takole razveselili avtogola Jordija Albe v 2. minuti. Foto: EPA

Gostitelji so v 17. krogu španskega prvenstva uprizorili fantastičen preobrat in nato v zaključku ubranili nalete kraljevega kluba. Real je povedel v 14. minuti, potem ko je igranje z roko Alvara Negreda v domačem kazenskem prostoru z bele točke kaznoval Cristiano Ronaldo.

Valencia je drugi polčas začela silovito. Najprej je v 52. minuti po fantastičnem prodoru Joseja Gaye z leve strani Antonio Barragan s strelom z roba kazenskega prostora poravnal izid, nato pa je Nicolas Otamendi v 65. minuti po podaji Danija Pareja iz kota z glavo zadel za domače vodstvo.

Barragan je po novi odlični akciji "netopirjev" le tri minute pozneje zapravil priložnost za povišanje vodstva, ko se je znašel sam pred gostujočimi vrati, a zgrešil. Do svojih priložnosti za izenačenje pa so prišli tudi gostje.

V 79. minuti je po podaji Tonija Kroosa z desne strani Sergio Ramos z glavo za las zgrešil domača vrata, pet minut pozneje pa je po podaji Marcela prav tako nevarno streljal Isco, po obrambi Diega Alvesa pa je Otamendi izbil žogo izpred domačih vrat.
Na Anoeti odločil avtogol Jordija Albe
Spodrsljaja Reala nekaj ur pozneje ni izkoristila Barcelona, ki je v La Ligi prav tako klonila tretjič v tej sezoni in ostala brez točk. Na stadionu Anoeta v San Sebastianu jo je z 1:0 ugnal Real Sociedad.
Edini zadetek so gledalci videli že v 2. minuti, ko je po predložku z desne strani v lastno mrežo iz bližine z glavo poslal žogo Jordi Alba. Katalonci, pri katerih so Lionel Messi, Neymar in Dani Alves na igrišče stopili šele v drugem polčasu, Gerard Pique in Ivan Rakitić pa sta ostala na klopi, so prikazali skromno predstavo in bili zelo nespretni pred vrati gostiteljev. V zadnjih minutah je veselje Luisu Suarezu in Messiju z dvema dobrima posredovanjema preprečil vratar Geronimo Rulli. Barca je v San Sebastianu nazadnje zmagala maja 2007!
Sociedad je pred domačimi gledalci avgusta na kolena spravil že Real, novembra pa tudi Atletico Madrid. Prav Atletico bo prihodnjo nedeljo tekmec Barcelone na Camp Nouu.