Armin Bačinović je tako kot Siniša Andželković igral vso tekmo. Josip Iličić je šel z igrišča v 59. minuti. Foto: EPA
Fabrizio Miccoli
Fabrizio Miccoli je Palermo popeljal v vodstvo z 1:0. Foto: EPA
Bojan Jokić
Marco Borriello
Marco Borriello je za Romo zadel v 59. minuti, 10 minut pozneje pa je izenačil Eder. Foto: EPA
Marco Di Vaio
Marco Di Vaio je bil strelec za Bologno v Vidmu. Foto: EPA

Palermo, pri katerem so tekmo začeli trije Slovenci, je Juventus doma ugnal z 2:1 in hitro potisnil v pozabo nedeljski poraz v Milanu proti Interju, kjer je vodil že z 2:0. Po tisti tekmi je nezadovoljstvo z obrambo moštva v svojem slogu kritiziral tudi predsednik Sicilijancev Maurizio Zamparini. Tokrat je bil lahko bolj zadovoljen, vseh 90 minut je na igrišču pregaral tudi novopečeni reprezentant Siniša Andželković.

V polno Miccoli in Migliaccio
V prvem polčasu so razpoloženi gostitelji hitro povedli z 2:0. V 7. minuti je po prodoru Javier Pastore z diagonalno podajo lepo našel Fabrizia Miccolija, zamudil je Zdenek Grygera in 31-letni napadalec je matiral Gianluigija Buffona. 13 minut pozneje je bil po strelu iz kota z glavo natančen še Giulio Migliaccio. Juventus je nato spravil v jezo tudi sodnik, ki ni dosodil 11-metrovke po igranju z roko Cesareja Bovoja v kazenskem prostoru. Kmalu zatem je sicer znižal na 1:2, med strelce se je vpisal Claudio Marchisio z levico.

Matri zapravljal priložnosti
V drugem polčasu se Torinčani niso predali, dobro je igral Miloš Krasić, vendar niso prebili domače obrambe. Najlepše priložnosti je imel Alessandro Matri, najnovejša okrepitev Juventusa, a je bil v odločilnih trenutkih premalo zbran. Enkrat je rožnato-črne rešil tudi vratar Salvatore Sirigu. Palermo je sedmič zapored slavil na domačem stadionu v vseh tekmovanjih in na lestvici prehitel tokratne tekmece, ki so tretjič v zadnjem tednu dni zapuščali zelenico s sklonjenimi glavami.

Valter Birsa je po pisanju genovske izdaje La Repubblice v sredo že podpisal štiriletno pogodbo z Genoo. V torek popoldne se je v Milanu sestal s predsednikom kluba Enricom Preziosijem, nato v bolnišnici v Pavii opravil zdravniške preglede in potem odpotoval še v Genovo. "Zaigrati v italijanskem prvenstvu in v takem klubu, kot je Genoa, so zame sanje," je povedal Birsa, ki bo do konca junija še član Auxerra, saj ga Francozi v Italijo niso želeli spustiti že zdaj, čeprav bodo poleti ostali brez odškodnine.

"Trenerja Fernandeza sem zaprosil, da mi dovolijo odhod, a tega ni bilo mogoče storiti. V soboto sem ga prosil, da v Caenu ne zaigram, saj sem bil z moralo na dnu in nisem bil psihično pripravljen stopiti na igrišče,"
je dodal 24-letni Šempetrčan. Preziosi je bil po srečanju poln hvale na račun slovenskega reprezentanta: "Je izjemen fant, zelo simpatičen in predvsem močan."

Odlična taktika Chieva
Drugouvrščeni Napoli je imel lepo priložnost, da se po torkovem remiju Milana in Lazia (0:0) rdeče-črnim približa le na dve točki. Toda opekel se je v Veroni, kjer je izgubil z 0:2. Chievo, pri katerem je vso tekmo odigral Bojan Jokić, se je z odlično taktiko znova povzpel na sredino lestvice. Od igre je odrezal prvega strelca lige Edinsona Cavanija, dobro igral po bokih in prežal na protinapade. Sredi prvega polčasa je po lepem strelu z desne strani mrežo zatresel Davide Moscardelli, na začetku drugega dela pa je končni izid postavil Gennaro Sardo. Nogometaš, ki prihaja iz okolice Neaplja, je preigral tri branilce, prodrl v kazenski prostor in z zunanjim delom desnice še drugič matiral Morgana De Sanctisa. Boštjan Cesar je igral zadnje četrt ure.

Roma in Udinese pričakovala več
Roma je doma nepričakovano prepustila točko predzadnji Brescii (1:1). Gostje, ki so izničili gol zaostanka, so imeli v končnici tekme celo priložnost za vse tri točke, a je strel Davideja Lanzafameja ustavila prečka. V nedeljo bodo Rimljani gostovali pri Interju.

Končal se je tudi zmagoviti niz Udineseja. Brez kaznovanega Alexisa Sancheza in poškodovanega Samirja Handanovića se je moral na Friuliju zadovoljiti z remijem proti Bologni (1:1).

Domizzi 77.; Di Vaio 65.
Koprivec je bil na klopi, Handanović (oba Udinese) je poškodovan. Krhina (Bologna) ni bilo v ekipi.

PALERMO - JUVENTUS 2:1 (2:1)
Miccoli 7., Migliaccio 20.; Marchisio 36.
Andželković in Bačinović sta igrala vso tekmo, Iličić pa do 59. minute. Kurtić (vsi Palermo) je sedel na klopi.

CESENA - CATANIA 1:1 (1:1)