Andraž Kirm je znova dokazal, da je eden najbolj vročih nogometašev na slovenski sceni. Foto: RTV SLO
Simon Sešlar je snel pajčevino z desnega kota Dabanovičevih vrat. Foto: RTV SLO
Domžalska jeza neustavljiva
Goli s tekme v Celju
Ljudski vrt odrešil Brulc

Strelske vaje varovancev Slaviše Stojanoviča so se začele v 29. minuti, ko je Andraž Kirm z okoli 11 metrov s konico čevlja poslal žogo za vratnico v gol. Le tri minute pozneje je bilo upov Nafte bolj ali manj konec. Damjan Ošlaj je v kazenskem prostoru zrušil Dražena Žežlja in bil (presenetljivo) izključen, hkrati pa je sodnik Emir Huselja pokazal na belo točko. Z 11 metrov je rutnirano zadel Dario Zahora.

Kirm zadel v slogu Ačimoviča
Od preostalih golov velja izpostaviti Kirmovega za 3:0. Domžalski "univerzalec" je opazil, da domači vratar Stanislav Kuzma stoji nekoliko iz vrat, nato pa imenitno zatresel mrežo s 40 metrov. Okoli 1.500 gledalcev je v drugem polčasu videlo izrazito premoč Domžalčanov. Na 4:0 je v 66. minuti povišal Zahora (z roba kazenskega prostora), peti gol je bil delo Kirma in Zlatana Ljubijankiča, piko na i prvi domžalski zmagi v prvenstvu pa je postavil Siniša Dvorančič (80.).

Celjani prikazali izjemno formo
Nogometaši iz knežjega mesta so z izjemno učinkovito predstavo proti (na papirju) močni Dravi navdušili. Mladena Dabanoviča je prvi premagal Dominik Beršnjak, ki se je v 16. minuti poigral z enim izmed ptujskih branilcev, nato pa rutinirano zadel. Marlon (25.) je z glavo povišal na 2:0 in postavil izid polčasa. A pravi potop je šele sledil ... Veteran Simon Sešlar je za 3:0 mojstrsko zadel s prostega strela, po avtogolu Emila Šterbala je semafor kazal 4:0, črnih pet minut pa je zaokrožil Dejan Rusič v 60. minuti. Rusič je precej s strani Dabanoviča premagal s strelom med nogami. V 70. minuti je bil izključen Marko Drevenšek, nekaj trenutkov pozneje pa je zadnji žebelj v krsto svojega nekdanjega kluba zabil Gorazd Gorinšek.

Kremenovič:Mihelič 2:2
Mariborčani so se precej mučili z Livarjem. Za hladen tuš v Ljudskem vrtu je poskrbel Darko Kremenovič, ki je v 35. minuti z volejem premagal Marka Pridigarja. Malo pred polčasom je Armin Lulić v kazenskem prostoru podrl Dimitarja Makrieva, sodnik Andrej Tratnjek ga je (pre)ostro izključil in pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec je bil kapetan Rene Mihelič. Isti nogometaš je sredi drugega polčasa pospravil v mrežo "odbitek" po strelu Makrieva za 2:1. Toda Dolenjci se niso predali. Odlični Kremenovič je z glavo še drugič premagal Pridigarja. Senzacijo novincev v ligi je nato v 89. minuti preprečil Mitja Brulc, ki je v mrežo potisnil žogo po akciji Dejana Mezga.