Mirko Vučinić je bil edini strelec v Bariju. Foto: EPA
Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso je po tekmi razveselil navijačice v Cagliariju. Foto: EPA
Eddy Reja
Eddy Reja se z Laziem bori za obstanek. Na zadnjih štirih tekmah je neporažen. Foto: EPA

Mladenič iz Jakobskega Dola je na igrišče vstopil v 87. minuti, ko je zamenjal Estebana Cambiassa, Inter pa je tedaj proti Bologni že vodil s 3:0. Dva zadetka za črno-modre je dosegel Thiago Motta, enega pa Mario Balotelli, ki je po enomesečnem sporu s Josejem Mourinhom vendarle dobil priložnost, potem ko se je opravičil trenerju. Nekaj je k njegovemu igranju pripomoglo tudi dejstvo, da zaradi kazni Mourinho tokrat ni mogel računati na Samuela Eto'oja, Lucia, Maicona in kapetana Javierja Zanettija.

Milito tokrat podajalec
Tako kot ob sredini zmagi proti CSKA-ju iz Moskve je Inter zapravil kar nekaj priložnosti, preden je Motta v 29. minuti z diagonalnim strelom z razdalje načel mrežo gostov. Balotelli je na 2:0 povišal v 52. minuti po odlični podaji Diega Milita, končni izid pa je Motta postavil pet minut pred koncem po dvojni podaji z Dejanom Stankovićem. Bologna je imela edino pravo priložnost v 4. minuti, ko je Adailton s prostega strela meril v vratnico.

Milanu pomagal avtogol Astorija
Roma, ki je v italijanskem prvenstvu neporažena že 22 tekem, je z 1:0 slavila v Bariju. V 19. minuti je mrežo zatresel Mirko Vučinić po podaji Luce Tonija.
Po treh tekmah brez zmage se je treh točk veselil tudi Milan. S 3:2 je v gosteh odpravil Cagliari. Vseh pet zadetkov je padlo že v prvem polčasu, pri čemer so nogometaši s Sardinije dvakrat izničili vodstvo gostov, v tretje pa jim ni uspelo. Odločil je avtogol branilca Davideja Astorija v 38. minuti. Najlepši zadetek je dosegel Klaas Jan Huntelaar v 19. minuti, ko je za 2:1 zadel od daleč z levico.
Lazarevič deseti Slovenec v Serie A
Udinese, za katerega je vso tekmo branil Samir Handanovič, je s 3:0 ugnal Juventus in še poglobil krizo stare dame. Bojana Jokiča znova ni bilo v kadru Chieva, ki je doma klonil proti Sampdorii (1:2), je pa v Serie A debitiral Dejan Lazarevič. 20-letnik, ki je nekdaj nosil dres Domžal, je ob remiju Genoe in Livorna (1:1) za gostitelje igral od 82. minute. Napadalni vezist, ki je julija z reprezentanco U-19 sodeloval na EP-ju v Ukrajini, je deseti Slovenec, ki je okusil igranje v italijanski prvi ligi.

Trener s slovenskimi koreninami Eddy Reja je z Laziem proti svojemu nekdanjemu klubu Napoliju iztržil remi 1:1.