Marcos Tavares je že do 52. minute dosegel hat-trick. Foto: EPA
Davor Škerjanc
Spretni Davor Škerjanc je bil usoden za Nafto. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jernej Smukavec
Jernej Smukavec je v 58. minuti zamenjal Azirija, 10 minut kasneje pa zabil odločilni gol. Foto: MMC RTV SLO
Domžale
Trd dvoboj s tekme Domžale - Primorje. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Rudar Velenje
Rudar je dobil šaleško-savinjski derbi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Pol ducata žog v mreži Hita Gorice
Zadetki s tekme Nafta - Olimpija

Luknjasta novogoriška obramba je prvič klonila v 17. minuti, ko je pozabila na Marcosa Tavaresa, ki je po podaji Gorana Cvijanovića s kota zadel z glavo. Naveza Tavares-Cvijanović je v 29. minuti povišala vodstvo, potem ko je nekdanji igralec Hita Gorice s strelom z roba kazenskega prostora zaključil šolsko akcijo gostov. Na podoben način je Tavares še pred odmorom dosegel svoj drugi zadetek.

Goriška obramba "na dopustu": v 6 minutah 3 goli
Že v 1. minuti nadaljevanja je Etien Velikonja z glavo zadel pod prečko. Malo kasneje je Dejan Mezga, ki je v 1. polčasu stresel prečko, ostal sam na desni strani kazenskega prostora in z diagonalnim strelom po tleh petič poslal žogo za hrbet Vasje Simčiča. "Blitzkrieg" vijoličastih je v 52. minuti po podaji Cvijanovića z desne strani z glavo končal Tavares.

Sijajna generalka pred sredinim derbijem
Domači, ki so pred slabima dvema mesecema z 2:1 presenetili Mariborčane v gosteh, si praktično niso priigrali nobene resne priložnosti. Visoka zmaga vijoličastih je tako sijajna napoved pred sredinim derbijem (18.00) z Olimpijo v Ljudskem vrtu. Sploh, ker tudi Ljubljančani spomladi igrajo zelo dobro.

Škerjanc Olimpijin junak
Olimpija je namreč v Lendavi nadaljevala zmagoviti pomladni pohod. Nafto je ugnala z 2:1, potem ko je oba zadetka zabil Davor Škerjanc. Brkinec je domačo mrežo načel v 58. minuti, ko je z roba kazenskega prostora žogo poslal pod prečko. Nafta je izenačila v 73. minuti. Luka Prašnikar je ustrelil s 15 metrov, Damir Botonjić je žogo odbil, a le do Vedrana Vinka, ki jo je poslal v prazno mrežo. Odločitev o zmagovalcu je padla v 87. minuti. Škerjanc nekaj metrov od vrat ni najbolje zadel žoge, a vendarle dovolj dobro, da se je ta mimo Nemanje Jozića odkotalila v gol.

Rudar prekinil črni niz
V prvi tekmi dneva je velenjski Rudar z 1:0 ugnal CM Celje, s čimer je prekinil niz treh zaporednih porazov. Mož odločitve je bil Rajko Rotman, ki je v 79. minuti z lobom s strani ugnal Amela Mujčinovića. Rotmanu je v 1. polčasu veselje preprečil Saša Bakarić, ki je žogo izbil z golove črte. Prav Bakarića je v 84. minuti od izenačenja ločilo nekaj centimetrov.

Brez golov v Kranju
Triglav in Luka Koper sta nastopila močno oslabljena. Po slabi predstavi sta se pred zgolj 150 gledalci razšla brez zadetkov. Bližje zadetku so bili Kranjčani, saj se je v 80. minuti Damijan Marijan sam znašel pred Erminom Hasićem, a je slednji dobil dvoboj na "štiri oči".

Po dveh prečkah in vratnici padel tudi gol
Remi Koprčanov v Kranju gre tudi na roko Domžalčanov, ki so z 1:0 premagali odpisano Primorje. Potem ko sta Juninho (6.) in Dalibor Teinović (62.) zadela prečko, Damir Pekić (23.)pa vratnico, je mrežo Primorja v 68. minuti zatresel "rezervist" Jernej Smukavec, ki je zadel po samostojnem prodoru. Isti igralec bi lahko v 88. minuti zabil še drugi gol, a je streljal mimo vrat. Najlepšo priložnost za Ajdovce je v 21. minuti zapravil Saša Aleksander Živec, ki se je sam znašel pred Darkom Brljakom, a ga ni uspel matirati.