Maribor ima pred derbijem proti Olimpiji prihodnjo nedeljo v Ljudskem vrrtu s tekmo manj štiri točke prednosti pred Ljubljančani. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Mura 05
Mura je doživela prvi poraz po osmih tekmah. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Milan Osterc
Milan Osterc je znova pokazal, da še ni za v staro šaro. Foto: Ervin Čurlič

Na drugi nedeljski tekmi je bila Luka Koper s 4:1 boljša od Nafte. Hat-trick je uspel Milanu Ostercu, ki je v statistiko vpisal svoj 100., 101. in 102. zadetek v prvi ligi. Preostale tri tekme so bile v soboto, ko je v "klub 100" prišel nogometaš Domžal Damir Pekić.

Berić odgovoril Fajiću
V Murski Soboti so v 18. minuti povedli gostitelji. Po protinapadu in podaji Damjana Boharja je žoga prišla do Leona Horvata, ki je streljal, žogo pa je iz bližine v mrežo preusmeril Nusmir Fajić.
Maribor je nato zapretil prek Daliborja Volaša in Željka Filipovića, a se je izkazal vratar Aleš Luk. Fajić je na drugi strani le za las zgrešil, nato pa je v 44. minuti vendarle sledilo izenačenje. Strelec je bil Robert Berić. Po akciji Filipovića in Aleša Mertlja je do Berića podal Agim Ibraimi, napadalec iz Krškega pa je iz bližine s pomočjo vratnice žogo pospravil čez črto.
Handanović pred golom za 3:1 preprečil izenačenje
Prvo priložnost v drugem polčasu je imel Volaš, toda na pravem mestu je bil znova Luk. Mura ni bila nič manj nevarna v protinapadih, a v 76. minuti je sledila hladna prha za domače navijače. Tedaj je namreč drugi gol za vijoličaste zabil Dejan Mezga, ki je po lepi podaji Martina Milca z diagonalnim strelom premagal nemočnega Luka.
V sodnikovem podaljšku je z izjemno obrambo Jasmin Handanović preprečil izenačenje Horvatu, na drugi strani pa je po hitrem protinapadu zmago vijoličastih potrdil Goran Cvijanović.
Mura, ki je bila pred tekmo neporažena na osmih srečanjih zapored, tokrat v svojih vrstah ni imela stebra obrambe, poškodovanega Damjana Ošlaja. Tekma je bila od vsega začetka odprta, priložnosti na začetku so imeli Mate Eterović, Fajić, Mezga in Volaš.
Tretja zmaga Koprčanov
Koprčani so z zmago prehiteli Nafto na osmem mestu na lestvici. Povedli so že v 5. minuti, Osterc je zadel iz bližine po strelu iz kota Davorja Bagarića.
Gostje, ki so bili praktično vso tekmo v podrejeni vlogi, so v 24. minuti vseeno izenačili. Miha Blažič je v kazenskem prostoru podrl Duška Vraneševiča, ta pa je zadel z 11-metrovke. Pet minut pozneje je Osterc vtekel iz ozadja, se lepo izognil prepovedanemu položaju in zadel za 2:1.
Še pred odmorom je Matej Pučko podal do Davorja Bubanje, po njegovem strelu z 12 metrov iz obrata pa je bilo 3:1. Osterc je še enkrat zatresel mrežo v 54. minuti. Znova je podal Pučko, "Jagoda" je preigral vratarja Darka Pršo in postavil končni izid. Do konca tekme je Doris Kelenc zadel še vratnico.
15. krog:
MURA 05 - MARIBOR 1:3 (1:1)
5.000; Fajić 18.; Berić 44., Mezga 76., Cvijanović 92.
Mura 05: Luk, Cipot, Bohar (71./Sreš), Horvat, Fajić , Janža , Eterović, Rep (81./Lotrič), Dodlek, Maruško, Kous (65./Kouter).
Maribor: Handanović, Filipović (67./Cvijanović), Milec, Mejač, Mezga, Ibraimi (67./Tavares), Volaš, Potokar, Rajčević, Berić, Mertelj.

LUKA KOPER - NAFTA 4:1 (3:1)
700; Osterc 5., 29., 54., Bubanja 40.; Vranešević 24./11-m
Luka Koper: Hasić, Žibert, Blažič , Linić, Struna (82./Handanagić), Bagarić , Đukić, Bubanja, Osterc (59./Brećević), Pučko (71./Palčič), Kelenc .
Nafta: Prša, Matjašec, Vinko (68./Vori), Jerebic, Sreš, Da Silva, Polareczki (57./Jovanović ), Korošec, Vranešević , Vaš, Raduha (46./Zelko).

CM CELJE - RUDAR 2:3 (2:0)
800; Popović 24., Močivnik 39.; Berko 51., Trifković 58., 64.

OLIMPIJA - TRIGLAV 1:0 (0:0)
1.200; Vršič 54.
RK: Zornik 71./Triglav

HIT GORICA - DOMŽALE 0:3 (0:1)
300; Pekić 44., Horvat 84., Gerić 91.
MARIBOR 14 9 3 2 32:16 30 OLIMPIJA 15 7 5 3 25:19 26 HIT GORICA 15 7 3 5 23:15 24 RUDAR 14 6 5 3 23:18 23 DOMŽALE 15 6 3 6 21:21 21 MURA 05 15 5 5 5 14:20 20 CM CELJE 15 5 3 7 22:21 18 LUKA KOPER 15 3 6 6 17:23 15 NAFTA 15 3 5 7 16:21 14 TRIGLAV 15 3 2 10 6:25 11