Kalcer Radomlje (na fotografiji njihovi navijači Mlinarji) so dobro začele sezono, v prvih treh krogih so zbrale sedem točk (dve zmagi in remi), v zadnjih treh krogih pa niso več tako uspešne (dva remija, en poraz). Foto: www.alesfevzer.com

V prvem polčasu so imeli gostitelji večjo posest žoge, a vendarle so vidno prevladovali gostje, ki so sprožili številne strele (pet v okvir vrat). V 33. minuti je imel Nabil Khali priložnost, da izkoristi napako Kalcerjeve obrambe, a Emila Velića ni znal premagati. V izdihljajih prvega polčasa je Tom Kljun stresel vratnico z roba kazenskega prostora.

Nezadovoljna domača strokovna klop (trener Nermin Bašić je manjkal zaradi bolezni) je v začetku drugega dela tekme opravila trojno menjavo in "v ogenj" potisnila Tina Hrvoja, Nedima Hadžića in Madžida Šošića, vendar to ni posebej spremenilo poteka dogodkov.

V drugem polčasu so tako prvi spet zapretili Sežančani, Milan Kocić je bil v dobrem položaju, toda z dobrih desetih metrov je streljal čez gol. Radomljani so najbolj oblegali vrata po uri igre, z domiselno akcijo so prišli pred vrata Jana Koprivca in kar trikrat poizkušali (Šošić, Cerar, Hadžić), Mihael Briški je naposled počistil z golove črte.

Razburljivo je bilo še v 72. minuti, ko je poskusil Luka Cerar, vendar je Koprivec njegov poskus ubranil. V strelih je bilo na koncu 7:18 (v okvir vrat 5:5).

Derbi 6. kroga bo sobotni obračun drugouvrščenega Kopra in vodilne Olimpije, ki po petih krogih še ni oddala točke niti dobila zadetka.