Aluminij je povedel v 40. minuti po izjemni akciji in zadetku Matica Vrbanca. Ante Živković je s peto mojstrsko podal Vrbancu, ki je nato z desne strani žogo poslal za hrbet Matka Obradovića. Žoga se je v mrežo odbila od prečke.

Zadetka s tekme med Aluminijem in Muro

Vratnica Bobičanca, avtogol Maruška
V 49. minuti je Luka Bobičanec za goste od daleč stresel vratnico. Domači so nato zmago potrdili v 91. minuti, ko je predložek Davida Flakusa Bosilja Matic Maruško poslal za hrbet svojega vratarja Obradovića. Aluminij je zmagal petič v sezoni, ob tem ima še tri remije.

Olimpija s polnim izkupičkom s Krasa
Pred tem je na prvi sobotni tekmi Olimpija z 2:1 zmagala v Sežani in za nekaj ur prevzela vodstvo.

Stevanović povedel Sežance v vodstvo

Kraševci so dobro odprli tekmo. V 18. minuti je namreč Rodrigue Bongongui na desni strani ukradel žogo neodločnemu Miralu Samardžiću, nato pa podal pred vrata, kjer je osamljeni Stevan Stevanović z diagonalnim strelom po tleh matiral Nejca Vidmarja.

Menalo izenačil z glavo
Odgovor Olimpije je sledil deset minut pozneje. Marko Putinčanin je z leve strani poslal natančen predložek na daljšo vratnico Luki Menalu, ki je z glavo ukanil Ariana Renerja.

Vukušić "zbezal" žogo v gol za 2:1
Zmaji so v 57. minuti uprizorili preobrat. Akcijo Putinčana in Stefana Savića je zaključil Ante Vukušić, ki mu je ob Marku Ristiću žogo z okoli enega metra uspelo spraviti čez golovo črto za 2:1.

Rdeči karton za Tomića
Olimpija je v 77. minuti ostala brez Tomislava Tomića, ki je zaradi obračunavanja oziroma udarca Stjepana Babića prejel še drugi rumeni karton, kar je pomenilo predčasno pot v slačilnico. Sežanci so po izključitvi Tomića vse sile usmerili v napad, a so se gostje brez težav ubranili. Še končna statistika: posest žoge 53:47 za domače, skupaj streli 10:6 in streli v okvir vrat 4:1 – oboje v korist gostov.

Suljić zapušča Olimpijo
Olimpija je v Sežani igrala brez Asmirja Suljića, ki zapušča klub. Suljić se je namreč na družbenem omrežju Instagram že poslovil od ljubljanskega kolektiva. "Hvala, Olimpija. Imel sem čast igrati za največji klub v Sloveniji. Spoznal sem prijatelje za vse življenje. Veliko sreče v prihodnosti," je zapisal Suljić. Po nekaterih namigovanjih naj bi kariero nadaljeval na Poljskem. V javnosti pa so se pojavile govorice o tem, da bi lahko nov član Olimpije postal mladi turški bočni branilec Faruk Cen Genc.

Olimpija iz Sežane s polnim izkupičkom

Brkić v Triglav, Kadrić v Rudar
Olimpijo po Suljiću zapušča tudi Goran Brkić. Ta se je kot posojen igralec do konca sezone pridružil tekmecu iz prve lige kranjskemu Triglavu, pri katerem so že potrdili prihod 28-letnega srbskega vezista. Poleg tega so pri Olimpiji ostali tudi brez Harisa Kadrića, ki so ga do konca sezone posodili velenjskemu Rudarju.

Domžale z Mariborom na TV Slovenija 2
V nedeljo bosta še dve tekmi. Celje gosti Rudar, Domžale pa v neposrednem prenosu na TV Slovenija 2 in na MMC-ju Maribor.