Nogometaši Brava se veselijo odločilnega gola Aljoše Matka. Varovanci Dejana Grabića so še edino neporaženo moštvo v letu 2020. Foto: www.alesfevzer.com

Prvi polčas ni postregel z večjimi priložnostmi. Obe ekipi sta bolj čakali na napake nasprotnika, kot pa napadali. V 43. minuti je Kevin Žižek močno udaril z roba kazenskega prostora, a je poskus zletel čez vrata. Mura je imela žogo nekaj več v nogah (51:49), sprožila je tudi več strelov (7:2), vendar brez večjih priložnosti.

Bravo zmagal šestič zapored

Matko zadel za vodstvo Brava
Bravo je v 57. minuti povedel. Po podaji iz kota je Aljoša Matko prišel do strela z glavo, žogi je smer preusmeril še Luka Bobičanec, tako da je bil Matko Obradović brez moči. V 65. minuti je vratar Mure s skrajnimi močmi odbil projektil Almina Kurtovića s kakšnih 25 metrov.

Baturina stresel vratnico
Malo pozneje je po podaji Sandija Ogrinca s prostega strela Roko Baturina z glavo stresel še vratnico.

Celjani niso uspeli streti Sežancev

Mura po štirih zmagah izgubila
Mura je v nadaljevanju napadala za izenačenje, a so se domači brez večjih težav branili. Prekmurci so tako po štirih zaporednih zmagah prvič izgubili. Končna statistika: posest žoge 51:49, skupaj streli 12:7 – oboje za Muro, medtem ko streli v okvir vrat 5:2 za Bravo.

Krivičić razveselil Kraševce
V drugi tekmi dneva so Celjani remizirali s Sežanci (1:1). V prvem delu ob bledi igri na obeh straneh ni bilo golov. Kraševci so nato povedli v 52. minuti. Rodrige Bongongui je z leve strani podal v sredino kazenskega prostora, kamor je pritekel Marko Krivičić in žogo z zadnjimi močmi preusmeril za hrbet Matjaža Rozmana.

Luka Kerin je zadel za točko Celjanov, ki tako niso izkoristili že druge priložnosti, da bi se vsaj za en dan zavihteli na vrh lestvice. Foto: www.alesfevzer.com

Kerin poskrbel za izenačenje
Celjani so izenačili v 70. minuti. Dario Vizinger je s podajo za hrbet gostujoče obrambe v ogenj poslal Luko Kerina, ki je sam pritekel pred Davida Šugića in ga matiral s strelom po tleh. Varovanci Dušana Kosića so zadeli s prve prave priložnosti. Tik pred koncem tekme je z glavo pod prečko meril še Vizinger, a je Šugić s parado rešil točko gostov. Končna statistika: posest žoge 51:49, streli 8:7 – oboje za Sežano, medtem ko streli v okvir vrat 3:2 za Celjane.

Maribor in Rudar na TV Slovenija 2 in MMC-ju
Preostale tri tekme bodo v nedeljo. V neposrednem prenosu na TV Slovenija 2 in na MMC-ju se bosta ob 20.30 pomerila Maribor in Rudar.

Pred Maribor – Rudar: zgodba o Aleksandru Rajčeviću