Dvoboj na stadionu Matije Gubca se je končal brez zmagovalca. Krčanom, ki so v prejšnjem krogu remizirali z Olimpijo v gosteh (1:1), tokrat ni uspelo streti Rudarja. "Nuklearci" tako ostajajo na zadnjem mestu. Foto: www.alesfevzer.com
Marijan Pušnik
Rudar Marijana Pušnika ima z naskokom najslabšo obrambo lige, saj so "knapi" prejeli kar 27 golov. Za primerjavo: "nuklearci" le 14. Foto: www.alesfevzer.com
Barišić pravo Olimpijo pričakuje spomladi
Ščulac nezadovoljen po remiju z Rudarjem
Obračun zadnjeuvrščenih v Krškem brez zmagovalca
Dino Hotić igralec meseca septembra

Najprej je pri domačih David Arap s strelom z glavo s 14 metrov zadel prečko, v 19. minuti pa je krški napadalec Ante Vukušić z osmih metrov stresel še vratnico.

Na drugi strani je Milan Tučić v 26. minuti z roba kazenskega prostora zadel vratnico gola Marka Zalokarja.

Ristovski oplazil prečko
Po mirnejšem uvodu drugega polčasa je v 57. minuti najprej zagrozil Vukušić, čigar strel je obranil Marko Pridigar. V 61. minuti je Milan Ristovski s strelom z 18 metrov oplazil prečko, v 75. pa je Pridigar izvrstno posredoval po novem poskusu Ristovskega.

Zalokar ustavil Škofleka
V 78. je na drugi strani z glavo streljal Žiga Škoflek, a tudi njemu ni uspelo zadeti, tako kot ne v prvi minuti sodniškega dodatka, ko se je izkazal Zalokar. V izdihljajih tekme je še enkrat poskusil Škoflek, takrat z glavo, a je žogo poslal nekaj centimetrov mimo vrat. Še končna statistika: posest žoge 58:42, streli v okvir vrat 4:2 – oboje v korist gostov.

Krško tako ostaja na zadnjem mestu, medtem ko je Rudar v derbiju "spodnjega doma" obranil predzadnje mesto.

V soboto prenos Celje – Olimpija
Sobota prinaša tri tekme, na TV SLO 2 in MMC-ju si boste lahko ogledali dvoboj Celje – Olimpija (ob 20.15). Prva tretjina prvenstva se bo končala v nedeljo s tekmo Triglav – Gorico.

Hotić najboljši igralec septembra
Napadalni vezist Maribora Dino Hotić je bil izbran za igralca Prve lige meseca septembra, so sporočili z Nogometne zveze Slovenije. Hotić je na petih septembrskih tekmah dosegel štiri gole in prispeval eno asistenco. V Kranju je Hotić podal za gol in tudi sam zadel, nato je zadel tudi na gostovanju pri Krškem, strelsko formo pa konec meseca potrdil z dvema zadetkoma proti Rudarju.

Igralec Maribora, ki je po 11. krogih najboljši strelec slovenskega državnega prvenstva, ima sicer v svoji statistiki sedem golov. Na septembrskem glasovanju je drugo mesto zasedel Nik Lorbek, član Mure, na tretjem mestu pa je pristal napadalec Olimpije Andres Vombergar. Nagrado za igralca meseca julija in avgusta je prav tako prejel nogometaš Maribora, in sicer je v obeh mesecih največ glasov prejel Amir Dervišević.