Zadetki s tekme Domžale – Triglav
Trener Krškega: Proti Olimpiji smo bili oškodovani

Hrvaški vezist je mrežo zatresel na uvodu drugega polčasa, ko je bil po protinapadu Abassa Issaha in odbiti žogi po njegovem strelu ob pravem času na pravem mestu. Žogo je iz bližine potisnil v mrežo.

Vrsta napak v obrambi Olimpije
Ljubljančani so po pričakovanju od samega začetka prevzeli pobudo na igrišču, a so Krčani odlično stali na igrišču. V obrambi so delovali brezhibno, kar pa ne velja za branilce Olimpije, ki so si privoščili nekaj napak, a imeli srečo, da jih gostitelji niso kaznovali. V 12. minuti je nespretno posredoval Branko Ilić, ko je pred Miljanom Škrbićem žogo izbil proti vratarju Aljažu Ivačiču, ki je bil pozoren in je žogo odbil v kot. Še hujšo napako so gostje storili v izdihljaju prvega polčasa ob nesporazumu med vratarjem Ivačičem in Filipom Uremovićem, ki sta se zanašala drug na drugega, ob njunem čakanju je do žoge prišel Škrbić, jo poskušal prek vratarja poslati v mrežo, vendar je zletela mimo gola.

Čanađija potisnil žogo v mrežo
Varovanci Igorja Bišćana so si poleg strela Danijela Miškića od daleč, po katerem je žoga preletela prečko, v prvih 45 minutah priigrali le eno priložnost. V 35. minuti je Rok Kronaveter z leve strani kazenskega prostora poslal žogo v sredino, Abass je brez zadržka streljal, a pred vrati zadel le soigralca Čanađijo. Prav ta dva sta bila nato 'krivca' za vodstvo Olimpije v 48. minuti. Abass je iz protinapada stekel proti vratarju Žigi Frelihu, ta je njegov strel odbil, a je do žoge pritekel Čanađija in jo potisnil v mrežo.

V nadaljevanju so se Krčani odprli, a niso bili posebej nevarni za izenačenje, na drugi strani so imeli Ljubljančani nekaj priložnosti za povišanje vodstva, najlepšo Stefan Savić, toda niso jih izkoristili, ostalo je pri minimalni zmagi.

Triglav nemočen v Domžalah
Domžale nadaljujejo zmagoviti niz, tokrat so ob Kamniški Bistrici s 3:0 odpravile Triglav, a na prvi zadetek so morale čakati vse do 59. minute. Amadej Vetrih je najprej podal do Daria Melnjaka, ta pa je z močno podajo po tleh našel Lovra Bizjaka, ki je z dveh metrov dosegel deseti zadetek v letošnji sezoni. Vetrih je 14 minut pozneje prišel do žoge na desni strani kazenskega prostora in nato streljal, žoga je zadela enega izmed branilcev Triglava in v loku preletela vratarja Arka ter končala v mreži. Na 3:0 je v 80. minuti povišal Senijad Ibričić z enajstih metrov, ko je pred tem David Zec v kazenskem prostoru nepravilno zaustavljal Vetriha.